Internet na laptopa

Wszystkie tematy związane z wyspą Gran Canaria
Agaaa
Gość
Gość
Posty: 2
Rejestracja: czw, 3 lip 2014, 18:31

Internet na laptopa

Post autor: Agaaa » wt, 8 lip 2014, 18:55

Witam,
Próbowałam się podpiąc do innych wątków ale moje próby obeszły się echem,a wszystkie informacje na forum są dosyć stare.
Będę przebywać na gran canarii przez najbliższe 3 miesiące i potrzebuje normalnego Internetu na laptopa, bez limitu transferu danych. Żebym mogła spokojnie pogrzebać w necie i obejrzeć film wieczorem. Nie potrzebuje tego 'pendriva' do komutera, mogę zrobić wifi z telefonu.
Macie jakieś doświadczenie w tym temacie?
Na razie kupiłam starter z vodafone żeby mieć chociaż Internet w telefonie, a chodzenie ciągle do biblioteki tylko między 16 a 20 jest dosyć męczące.
Byłabym ogromnie wdzięczna za pomoc w tym temacie, bo po pierwszym tygodniu czuje się tutaj strasznie zagubiona.
A i dodam że nic nie rozumiem po Hiszpańsku, a nie wszędzie chcą ze mną rozmawiać po Angielsku.

Agaaa
Gość
Gość
Posty: 2
Rejestracja: czw, 3 lip 2014, 18:31

Re: Internet na laptopa

Post autor: Agaaa » pt, 18 lip 2014, 22:42

A karta vodafone dziala troche inaczej niz np w Grecji. Nawet jak sie pakiet skonczy mozna smialo zrobic hot spot z telefonu i dzialac na laptopie, poniewaz Internet minimalnie zwalnia po prostu. Starcza śmialo na rozmowy na skypie czy ogladanie filmow :) koszt - 10euro na miesiąc + starter chyba z w zależności gdzie się kupuje bo ja zapłaciłam 14, koleżanka 20 a kolega 30 :wink:
Moze komus sie przyda taka informacja.

marek.
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: ndz, 23 paź 2011, 02:33

Re: Internet na laptopa

Post autor: marek. » sob, 30 sie 2014, 00:00

Jak sie nazywa ten pakiet w Vodafone o ktorym mowisz ?

lukasz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt, 13 mar 2015, 06:38

Re: Internet na laptopa

Post autor: lukasz » pt, 20 mar 2015, 21:48

Jest coś takiego jak Mundo 2GB za 15euro to chyba najtaniej na doładowanie plus 5 euro na start za kartę ale trzeba uważać bo to jest teoretycznie na telefon (rozmowy i internet z tel) wiec miałem małą wpadkę i mi zablokowali internet na karcie i została mi tylko do dzwonienia.

zapalana
Gość
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pt, 6 mar 2015, 18:16

Re: Internet na laptopa

Post autor: zapalana » sob, 21 mar 2015, 14:03

No a nie potrzebowałaś od tego routera?

lukasz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt, 13 mar 2015, 06:38

Re: Internet na laptopa

Post autor: lukasz » ndz, 22 mar 2015, 17:07

Vodafone ma teraz pakiet chyba 25-26 euro za 6GB na umowe na 1rok i za free Ci router dorzucają, Polski router działa tu tak samo ja mam z T-mobile jeszcze i bez żadnych problemów łapie sygnał.

malinka
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: śr, 19 lis 2008, 20:24
Lokalizacja: austria

Re: Internet na laptopa

Post autor: malinka » pn, 23 mar 2015, 16:00

Orange Tarifa MUNDO 2GB - cena 15.-€ za miesiac, ale mozna czesciej doladowac. Aktywacja: RENOVACION MUNDO 2GB. Niestety nalezy na Laptop dokupic ruter na 3GB (np.TP-LINK) za 80 € (kupilam w WORTEN). W Orange informuja, ze jest to odbior na 4GB, ale to nieprawda,bo jest na 3GB. I jeszcze jedno: w momencie jak sie zuzyje 2GB juz NIC nie zwalnia - jest pusta maska (nie znam polskich okreslen). Ja doladowaje 2x w miesiacu. W San Agustin mam bardzo dobry odbior.
VODAFONE bez karty ma aktualnie oferte 1,5GB za 15.- €.Oczywiscie bez rutera.
pozdro

lukasz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt, 13 mar 2015, 06:38

Re: Internet na laptopa

Post autor: lukasz » pn, 23 mar 2015, 22:33

Co do mundo z Orange to tak jak już pisałem wyżej trzeba uważać bo to karta tylko na telefon i internet można używać na telefonie nie wiem jak to sprawdzają ale mi 2 karty zablokowali za używanie na routerze i korzystanie z laptopa. Na razie miałem porównanie Orange i Vodafone i bez porównania w centrum Las Palmas lepiej działa Vodafone czasem mi w mieszkaniu łapie H+ a w Orange max to 3G wiec jednak duża różnica.

malinka
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: śr, 19 lis 2008, 20:24
Lokalizacja: austria

Re: Internet na laptopa

Post autor: malinka » czw, 26 mar 2015, 17:42

OK przejrzalam aktualna strone Orange: nie ma w tej chwili w ich ofercie Tu Mundo 2Gb. Kupowalam na poczatku stycznia i mam jeszcze ich prospekt: Internet prepago Tu Mundo 2 GB za 15,- € na miesiac.
Do tej pory mialam przez ostatnich kilka lat Orange Internet Ewerywhere i funkcjonowalo super.
Czyli jak przyjade w grudniu, to znowu bede miala "pod gorke". Ta oferta Mundo 2Gb byla TYLKO na internet, moze miales inna wersje. Od lata 2016 w EU ma byc internet i telelefonowanie po cenach krajowych, wiec
bede mogla korzystac z tego co mam w swojej komorce.
Czyli nastepna zima bedzie jeszcze z problemami.
Dla tych, co sa tu na stale, uwazam za swietna oferte Orange: 4Gb tu casa, bo to de facto internet bez ograniczen, ale umowa jest na 18-mcy.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości