Rezydentura Nowe Przepisy

Wszystkie tematy związane z wyspą Gran Canaria
kris76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr, 21 wrz 2011, 20:37

Rezydentura Nowe Przepisy

Post autor: kris76 » ndz, 21 kwie 2013, 14:28

Witam Wszystkich.Może uda mi się uzyskać tu informację.Mam contract na mieszkanie w Playa.W zeszłym roku udało mi się wyrobić numer NIE ,ale niestety nie udało mi się uzyskać rezydentury bo zmieniły się przepisy.Nie wiem jak jest teraz czy coś się zmieniło.Mam stały dochód w Polsce.Praca na G.C. nie mam.Do ostatnich informacji jakie miałem to tylko praca umożliwiała otrzymanie statusu rezydenta.
Zastanawiałem się nad zakupem samochodu ale nie znam też przepisów.Widziałem na tym forum ważne informacje.Niektóre już są odległą datą a wiem ze przepisy się zmieniają.Będę wdzięczny za wszelkie informacje.Pozdrawiam

Romano
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: ndz, 14 cze 2009, 12:18
Lokalizacja: Gran Canaria/Polska

Re: Rezydentura Nowe Przepisy

Post autor: Romano » pn, 22 kwie 2013, 12:50

Jakiś tydzien temu było na forum że wystarczy zaswiadczenie z banku, ze posiadasz minimum 5010 euro na osobę,

kris76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr, 21 wrz 2011, 20:37

Re: Rezydentura Nowe Przepisy

Post autor: kris76 » pn, 22 kwie 2013, 21:22

Tak.Dziękuję za informację.Ale nie wiem czy wyciąg z Banaku z konta z Polski wystarczy mam konto w euro?

Awatar użytkownika
ewita170
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 52
Rejestracja: pn, 12 mar 2012, 15:16
Lokalizacja: Costa del Silencio Arona

Re: Rezydentura Nowe Przepisy

Post autor: ewita170 » pn, 10 cze 2013, 11:36

Z tego co się orientuję to musisz założyć konto tutaj w jakimś hiszpańskim banku, i kwota zdeponowana w banku (wystarczy 1 dzień) musi wynosić 5010 euro na osobę, tak jest na Teneryfie, chyba że Gran Canaria ma jeszcze inne uwarunkowania.
Pozdrawiam

kris76
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr, 21 wrz 2011, 20:37

Re: Rezydentura Nowe Przepisy

Post autor: kris76 » śr, 12 cze 2013, 00:11

Nie udało się załatwić.Zażądano na policji prywatnego ubezpieczenia medycznego.Jest to koszt dla mnie ok 60 euro miesięcznie.Dla mnie ubezpieczenie jest nie potrzebne z uwagi na kartę europejskiego leczenia z polski plus mam z polski wykupione ubezpieczenie turystyczne. W sumie więc te przepisy są bez sensu bo i tak zostaje tylko że bez rezydentury.

Awatar użytkownika
ewita170
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 52
Rejestracja: pn, 12 mar 2012, 15:16
Lokalizacja: Costa del Silencio Arona

Re: Rezydentura Nowe Przepisy

Post autor: ewita170 » śr, 12 cze 2013, 07:57

No nie wiem moze faktycznie Gran Canaria wymaga cos jeszcze na teneryfie wystarczy europejska karta zdrowia nic więcej, ale mozesz tez zawrzec prywatne ubezpieczenie zdrowotne, teraz proponuja miesiac darmowy i po prostu po nie calym miesiącu zrezygnowac tłumacząc ze zmieniła się twoja sytuacja materialna nie ma za to zadnych kar.

Romano
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: ndz, 14 cze 2009, 12:18
Lokalizacja: Gran Canaria/Polska

Re: Rezydentura Nowe Przepisy

Post autor: Romano » pn, 12 sie 2013, 17:53

Ostatnio zauważyłem na stronie banku La Caixa ubezpieczenie za 12 lub 19 eu zależnie od wieku .Mozna wykupić na miesiac i starać sie o rezydencje.Swoja drogę czy mozna ubiegać sie o rezydencje od razu po przybyciu na wyspę czy musi minąć jakiś okres czasu?

Awatar użytkownika
viola
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 135
Rejestracja: pt, 27 kwie 2007, 22:59
Lokalizacja: POLSKA Gran Canaria
Kontaktowanie:

Re: Rezydentura Nowe Przepisy

Post autor: viola » ndz, 18 sie 2013, 14:10

Mozna ubiegac sie od razu,rzeczywiscie zmienia sie wiele bardo szybko,ile osob tyle pomyslow,w zaleznosci od sytuacji i osob rezydencja i otrzymanie jej to pojecie szeroko wzgledne,jednak mozna ja uzyskac . Co do ubezpieczenia,to nie tak ze po miesiacu zrezygnujesz,ubezpieczenia tez ma swoja date waznosci,wiem bo czesto podsylam klientow do zaufanego biura ,jesli potrzebujesz pomocy,pisz na priva,pozdrawiam serdecznie,co do zakupu auta ,moge podpowiedziec co i jak,lub byc przy zakupie.

Awatar użytkownika
Rafi_77
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: ndz, 12 gru 2010, 14:56

Re: Rezydentura Nowe Przepisy

Post autor: Rafi_77 » sob, 4 sty 2014, 10:50

Czy ubiegał się ktoś o rezydenturę w ostatnim czasie? Czy coś się pozmieniało?
Wyrobiliśmy już N.I.E. ważne na 3 miesiące. Jakie są obecnie dalsze wymogi? Europejska karta zdrowia wystarczy, konto w hiszpańskim banku (jaka teraz kwota), zameldowanie,... Policjant, który nam wydawał N.I.E. nie był zbyt rozmowny...

Awatar użytkownika
!QueRico!
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz, 3 mar 2013, 11:58
Lokalizacja: kresy ;-)

Re: Rezydentura Nowe Przepisy

Post autor: !QueRico! » wt, 7 sty 2014, 17:42

!Hola!

Santiago del Teide, a dokładnie Ayuntamiento w Puerto de Santiago naprzeciwko Playa de la Arena. ( 8-14)
Na podstawie N.I.E. i kontraktu wynajmu mieszkania otrzymaliśmy Ceriificado de Empadronamiento ( 2E) i Certificado de Residencia Para Bonificaciones (2E).
Opłata na miejscu kartą lub gotówką w banku obok.
Ważne 6 miesięcy ( chociaż brak takiej adnotacji na dokumencie )
Żadnych pytań o ubezpieczenie, żadnych pytań o stan konta.
Jedynie pytanie, czy chcemy głosować w lokalnych wyborach :)
( ale zawsze możemy poczuć się bardziej rezydentami i głosować :D )

Pozdrawiam wszystkich, a w szczególności załogę Hymera o wdzięcznej rejestracji "DW" :D
!Que rico!

Awatar użytkownika
Rafi_77
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: ndz, 12 gru 2010, 14:56

Re: Rezydentura Nowe Przepisy

Post autor: Rafi_77 » pn, 13 sty 2014, 20:11

Dzięki! Również pozdrawiamy! Czyżbyśmy gdzieś zostali wytropieni w Puerto de Santiago? :) Niewątpliwie urocze miejsce, a klimat cudowny... Niestety dziś już wróciliśmy do Polandii :( Jest trochę zimniej- jakieś ponad 20st. różnicy...

Robo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob, 30 lis 2013, 22:30

Re: Rezydentura Nowe Przepisy

Post autor: Robo » sob, 1 mar 2014, 04:35

Czy na Fuerteventura są takie same zasady otrzymania rezydentury?

Garka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: pt, 17 lut 2012, 08:22
Lokalizacja: Fuerteventura

Re: Rezydentura Nowe Przepisy

Post autor: Garka » sob, 1 mar 2014, 13:46

Na Fuercie są takie same przepisy dotyczące rezydencji.
Pozdrawiam Garka

Robo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob, 30 lis 2013, 22:30

Re: Rezydentura Nowe Przepisy

Post autor: Robo » ndz, 2 mar 2014, 15:52

Przepraszam że po raz kolejny poruszam temat i zadaję pytanie które pewnie dla wyspiarzy wydaje się banalne ale ja nie mogę się w tym wszystkim połapać, więc opiszę swój przypadek.
Jutro będę miał założone konto w banku, pośrednik od nieruchomości zajmie się nadaniem dla mnie N.I.E.. Za dwa, trzy tygodnie przylatuję na Fuerte aby podpisać przedwstępną umowę zakupu mieszkania. Zadatek będę płacił za pośrednictwem hiszpańskiego rachunku bankowego (ok. 7000 EUR). Ubezpieczenie mam w Anglii gdyż mam tam podpisaną umowę o pracę przez internet. Czyli wg mnie spełniam warunki do uzyskania rezydentury na wyspach, ubezpieczenie jest, stały dochód jest, przepływ pieniędzy będzie, umowa o zakup nieruchomości będzie z tym że przedwstępna.
Czy to wystarczy do uzyskania rezydentury? O co jeszcze mam zadbać żebym nie miał niespodzianek ponieważ przylecę tu na trzy dni.
Czy rezydentura jest równoznaczna z zameldowaniem?

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości