Witam na forum

Możesz się tu przedstawić innym użytkownikom i napisać co łączy cię z Wyspami Kanaryjskimi
erer
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 83
Rejestracja: ndz, 6 kwie 2014, 12:16

Re: Witam na forum

Post autor: erer » pt, 3 lip 2015, 14:21

dorocina pisze:Witam ciepło wszystkich forumowiczów :)
Nowa tutaj jestem zupełnie, ale zdążyłam trochę poczytać. I na pewno będę czytać dalej,
Teraz chciałabym tylko krótko się Wam przedstawić, przestępując te progi :)
Mam na imię Dorota i od przełomu pażdziernika i listopada, planuję przeprowadzkę na Teneryfę. Decyzja ta umacnia się we mnie z każdym kolejnym, przeżytym w deszczowej Szkocji, dniem. W ubiegłym roku odwiedziłam Teneryfę i Fuerteventurę i wtedy definitywnie zdecydowałam o przeprowadzce. Jestem teraz na etapie załatwiania kolejnych spraw i nauki hiszpańskiego. Nie mam jeszcze konkretnie upatrzonego miejsca (w czasie pobytu zjeżdziłam wyspę wzdłuż i wszerz i wszędzie jest pięknie i ciepło), na razie przeglądam oferty wynajmu, bo, przynajmniej na początku, chciałabym wynająć jakiś apartament na ok pół roku, zanim podejmę ostateczną decyzję, gdzie na stałe.
Wiem jedno, po ponad 13 latach spędzonych w deszczowej, wilgotnej, choć pięknej, Szkocji, trzeba zacząć wygrzewać stare kości :)
na ktora czesc TNR planujesz sie osiedlic

dorocina
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: sob, 6 cze 2015, 20:37

Re: Witam na forum

Post autor: dorocina » pt, 10 lip 2015, 09:20

witam :)
Jasne, że na południowej :)
Po ponad 13 latch spędzonych w niskich temperaturach i (w większości) deszczowych, wilgotnych dniach, moje zapotrzebowanie na słońce jest przeogromne.
Bilet w jedną stronę już zakupiony na 28 września. Lotnisko południowe :)

erer
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 83
Rejestracja: ndz, 6 kwie 2014, 12:16

Re: Witam na forum

Post autor: erer » pt, 10 lip 2015, 10:01

dorocina pisze:witam :)
Jasne, że na południowej :)
Po ponad 13 latch spędzonych w niskich temperaturach i (w większości) deszczowych, wilgotnych dniach, moje zapotrzebowanie na słońce jest przeogromne.
Bilet w jedną stronę już zakupiony na 28 września. Lotnisko południowe :)
to bedzie duuzo slonka

dorocina
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: sob, 6 cze 2015, 20:37

Re: Witam na forum

Post autor: dorocina » pt, 10 lip 2015, 11:48

i taką właśnie mam nadzieję :)

edytaa
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: sob, 11 lip 2015, 18:09

Re: Witam na forum

Post autor: edytaa » pt, 31 lip 2015, 17:39

Witam serdecznie,
nazywam się Edyta i początkiem kwietnia 2015 planuję wraz z rodzinką ( mężem,córką 5 lat i jeszcze nienarodzoną córcią) przenieść się na Wyspy, a dokładnie na Fuerteventure,planujemy to już bardzo długo,bo od 3 lat,więc teraz czas postawić wszystko na jedną kartę,koniec życia ciągłym planowaniem i ulotnym marzeniem.
Teraz skupiam się na nauce języka,ponieważ hiszpański nigdy nie był mi bliski tak więc nauka od podstaw :wink:
Zbieram najważniejsze informacje dotyczące spraw formalnych i odliczam dni :) Mam nadzieję,że dzięki temu forum uda mi się dowiedzieć jak najwięcej,może znajdzie się ktoś kto zna Fuerte i służy dobrą radą,nie ukrywam, że najbardziej martwię się o córkę 5 lat która tak naprawdę będzie musiała odnaleść się wśród nowych ludzi i nowego języka.Może czyta to jakiś rodzic który miał podobne obawy?
Pozdrawiam wszystkich :D

Awatar użytkownika
galenius
Gość
Gość
Posty: 1
Rejestracja: śr, 12 sie 2015, 14:50
Lokalizacja: Maspalomas

Witam na forum

Post autor: galenius » pn, 7 wrz 2015, 10:45

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
Cieszę się bardzo, że takowe forum istnieje i jestem pełen podziwu dla administratorów za to niezwykle przydatne przedsięwzięcie.

Nazywam się Krzysiek, od 2010 roku Gran Canaria i Maspalomas to mój drugi dom. Dojrzałem do przeprowadzki. Zatem listopad-styczeń czeka mnie całe to zamieszanie związane z NIE, mieszkaniem, meldunkiem, prawem jazdy, autonomo itd itp :)
Mam nadzieję, że lektura forum okaże się nie raz bardzo przydatna i spotkam tu osoby które mają to już za sobą - co jest pomocą nieocenioną.
Pozdrawiam ciepło z deszczowej Warszawy.
Ostatnio zmieniony śr, 9 wrz 2015, 14:01 przez galenius, łącznie zmieniany 1 raz.
Galenius :idea:

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Witam na forum

Post autor: robmarkro » śr, 9 wrz 2015, 09:49

cos ty. ,moj profil admin aktywowal w 20 minut

Mila21
Gość
Gość
Posty: 2
Rejestracja: sob, 14 lis 2015, 20:33

Re: Witam na forum

Post autor: Mila21 » ndz, 15 lis 2015, 11:48

Witajcie :)

przedstawię się i ja
Jestem Kamila , cztery dyszki na karku , dzieciaki , firma i poczucie że czegoś brak ...
Pewnie jest sporo mniejszych i większych powodów ...ale głównym jest jednak słońce , wszechobecna zieleń i możliwość nurkowania - dlatego celujemy w Gran Canarię lub Teneryfę .
Na razie obstawiamy okolice Maspalomas .
Jestem na początku swojego planu "Kanary moje miejsce na ziemi " i wiem że mi się to uda ( taka cholera jestem zawzięta ;)
więc
uczę się hiszpańskiego
i zbieram , zbieram wszelkie możliwe informację -więc będę tu częstym gościem i będę zasypywać Was pytaniami :)

pozdrawiam Was cieplutko z chłodnej deszczowej dzisiaj Polski

Awatar użytkownika
LiveYourLife
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob, 5 lis 2011, 14:50

Re: Witam na forum

Post autor: LiveYourLife » wt, 1 gru 2015, 12:42

Cześć Kamila

Super, najważniejsze to wiedzieć czego się chcę - to połowa sukcesu :), wybór pomiędzy Teneryfa czy Gran Canaria, to jeśli chodzi o zróżnicowanie pomiędzy wyspami, zieleń, lasy, góry i nurkowanie - polecam Teneryfę, proponuję jednak osobiście sprawdzić obie opcje, powodzenia !

Romano
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: ndz, 14 cze 2009, 12:18
Lokalizacja: Gran Canaria/Polska

Re: Witam na forum

Post autor: Romano » śr, 23 gru 2015, 20:30

Przerabiałem wyprowadzkę na kanary 2 lata temu. Myślałem jak większość z Was o sjeście i słoneczku. Jeśli nie macie kasy na życie z oszczędności , lub nie pracujecie zdalnie to zapomnijcie o tym, chyba że satysfakcjonuje Was praca po 10 godz. jako kelner lub sprzątaczka . Osobiście nie mam nic do tych zawodów ale w pewnym wieku mając w Pl inną pracę to na kanarach zderzycie się z brutalną rzeczywistością.Pracując Non stop nie będzie czasu na delektowanie się okolocznościami przyrody.Małe wyspy jak Fuertaventura , Lanzarote omiałbym szerokim łukiem, tam nawet swojaki nie mają pracy .Jesli ktos ma pomysł na biznes który wypali to jest szansa że zostanie na dłużej.To taki zimny prysznic dla marzycieli z perspektywy kogoś kto już tam był.

Ravgor
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pn, 21 gru 2015, 11:51
Kontaktowanie:

Re: Witam na forum

Post autor: Ravgor » ndz, 31 sty 2016, 19:46

Cześć, jestem Ravgor :). W tej chwili mieszkam w Katowicach, ale już 30 marca przeprowadzam się na Kanary - Teneryfa albo Gran Canaria (bardziej skłaniam się ku Teneryfie).
Utrzymuję się z tworzenia krótkich, humorystycznych filmów na mieście z przypadkowymi przechodniami. Teraz będę to robił na Kanarkach, tylko że z turystami - po angielsku :). Jeśli ktoś ma ochotę pooglądać to zapraszam tutaj: http://youtube.com/RavgorTV

graha77
Gość
Gość
Posty: 2
Rejestracja: pn, 1 lut 2016, 11:08

Re: Witam na forum

Post autor: graha77 » pn, 1 lut 2016, 12:33

Witam Serdecznie :)
Jestem Poznanianką , moja siostra mieszka na fuerteventurze od 3 lat , ja także z rodziną zamierzamy się tam przeprowadzić , moja siostra niestety nie potrafi mi odpowiedzieć jak wygląda praca w budowlance na wyspie , a dokładnie hydraulik z zakładaniem solarów z wszystkimi uprawnieniami i doświadczeniem także w niemczech , w jaki sposób można się dowiedzieć czy jest na Fuerteventurze praca w tym zawodzie i jak ją znaleźć , bede wdzięczna za każdą wskazówkę mamy po 32 lata . pozdrawiam Grażyna

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Witam na forum

Post autor: camilozeta » pn, 1 lut 2016, 12:37

Hej Ravgor i Grazyna

Powodzenia w Waszych planach.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Witam na forum

Post autor: Dzidek » śr, 30 lis 2016, 09:15

Z tego co wiem Ravgor juz się zwinął ;D
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

erer
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 83
Rejestracja: ndz, 6 kwie 2014, 12:16

Re: Witam na forum

Post autor: erer » czw, 1 gru 2016, 00:04

Szybko

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości