Witam na forum

Możesz się tu przedstawić innym użytkownikom i napisać co łączy cię z Wyspami Kanaryjskimi
4est
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr, 25 lut 2015, 22:37

Re: Witam na forum

Post autor: 4est » ndz, 1 mar 2015, 00:49

Witam i pozdrawiam z Puerto de Santiago

Jack
Gość
Gość
Posty: 2
Rejestracja: sob, 28 lut 2015, 09:52

Re: Witam na forum

Post autor: Jack » ndz, 1 mar 2015, 11:45

Witam Wszystkich, a w szczególności twórcę tej wspaniałej strony Camilo- mam nadzieję, że uda się ją ożywić i będzie ona dalej służyła Nam wszystkim z pożytkiem, z uśmiechem i ku zacieśnianiu więzi nas wszystkich Polaków, których los rzuca tu i tam.
W najbliższym tygodniu przybywam na Teneryfę, z nadzieją niepodzielenia losu bohatera powieści Lowry'ego-,,Pod Wulkanem". :), za to z werwą i entuzjazmem.
Cóż więcej na pierwszy raz..., miało mnie rzucić w daleką północ, ale kraina zamarzającej Whisky musi poczekać, gdyż los chciał tak a nie inaczej, że zasilę Wasze zacne szeregi.
Serdecznie pozdrawiam i do zobaczenia na palmowym szlaku!
Jack

Awatar użytkownika
ulazeta
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 76
Rejestracja: czw, 1 cze 2006, 08:02

Re: Witam na forum

Post autor: ulazeta » ndz, 1 mar 2015, 11:48

Witaj Jack, szczescia zycze i mam nadzieje, ze znajdziesz swoje miejsce :)

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Witam na forum

Post autor: camilozeta » ndz, 1 mar 2015, 13:55

Hej

Dzięki za tą "szczególność" :)

Problem myślę jest taki, że ludzie są pełni zapału przed wyjazdem i po przybyciu na wyspy. Z biegiem czasu jednak życie na Kanarach przestaje być takie zapierające dech w piersiach, ich entuzjazm wygasa i przestają pisać. To chyba naturalne zjawisko. Ale na szczęście to co już zostało napisane jest dalej dostępe i można się sporo dowiedzieć.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
LiveYourLife
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob, 5 lis 2011, 14:50

Re: Witam na forum

Post autor: LiveYourLife » pn, 2 mar 2015, 16:01

Camilo to nie tak do końca :)

Niektórzy po prostu wolą żyć na wyspach, a nie udzielać się non stop w internecie - przykładowo dla nas życie tutaj jest nadal fascynujące, nawet czasem mamy za mało czasu na realizację wszystkich pomysłów/zachcianek,

pozdrawiam

LiveYourLIfe

Jack
Gość
Gość
Posty: 2
Rejestracja: sob, 28 lut 2015, 09:52

Re: Witam na forum

Post autor: Jack » śr, 4 mar 2015, 22:11

Jak to ktoś kiedyś fantastycznie powiedział:
Życie krótkie
Sztuka długa
a chwila ulotna.
Czasem na net rzeczywiście może nie być czasu, ale nastraja mnie pozytywnie, że tyle na tym forum sympatycznych ludzi.
Jutro opuszczam grajdoł, by zmierzać ku przygodzie.
Jak zobaczycie kogoś, kto będzie się zataczał z przejedzenia sfermentowanych fig i bananów to zapewne będę to ja:)

karo87
Gość
Gość
Posty: 1
Rejestracja: ndz, 29 mar 2015, 23:18

Re: Witam na forum

Post autor: karo87 » śr, 1 kwie 2015, 21:45

Witam.
Kilka dni temu Przyjechałam na Wyspe do przyjaciolki i jestem oczarowana.
Planuje tu pozostac. Poszukuje mieszkania od miesiąca czerwca. Ktos cos?
Ponieważ nie znam hiszpańskiego a chcialabym sie nauczyc. Mam pytanie czt znacie kogos kto bylby (oczywiście nie za darmo) nauczyc mnie przynajmniej podstaw?

Pozdrawiam i witan serdecznie

CanariO
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: ndz, 5 kwie 2015, 21:09

Re: Witam na forum

Post autor: CanariO » pn, 6 kwie 2015, 20:16

Czesc Wszystkim mam na imie Mateusz i wraz z grupka polaczków pracuje sobie na GC od 3 lat (San Nicolas) :mrgreen:

erer
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 83
Rejestracja: ndz, 6 kwie 2014, 12:16

Re: Witam na forum

Post autor: erer » pn, 6 kwie 2015, 20:46

hej

Grzegorz34
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pt, 29 maja 2015, 10:20

Re: Witam na forum

Post autor: Grzegorz34 » pt, 29 maja 2015, 11:48

Witam wszystkich :) Jakiś czas temu, a dokładnie jakieś 8 lat temu miałem przyjemność wylądować na Gran Canaria, a dokładnie w Puerto Rico lecz nie turystycznie tylko zarobkowo. Przebywałem tam pół roku ale sytuacja zmusiła mnie do powrotu do kraju. Od tamtego czasu jestem zakochany w tym rejonie świata. Nie raz myślami powracam w tamte czasy i nie ukrywam że jakbym miał możliwość to bym chętnie wrócił jeszcze raz na te urokliwą jak dla mnie wyspę :)

nowa 2015
Gość
Gość
Posty: 2
Rejestracja: wt, 2 cze 2015, 14:53

Re: Witam na forum

Post autor: nowa 2015 » wt, 2 cze 2015, 15:50

hej witam wszystkich kilka dni temu przylecialam na gran canarie z zamiarem osiedlenia się na dłużej a może nawet na stałe. szukam jakiegoś kontaktu polonia (bo mieszkam z rodzinka meza a to sami rdzenni kanaryjczycy) mieszkam w okolicach Arucas. chętnie poznam rodziny z dziećmi. pozdrawiam I czekam na jakis odzew.

dorocina
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: sob, 6 cze 2015, 20:37

Re: Witam na forum

Post autor: dorocina » sob, 6 cze 2015, 22:53

Witam ciepło wszystkich forumowiczów :)
Nowa tutaj jestem zupełnie, ale zdążyłam trochę poczytać. I na pewno będę czytać dalej,
Teraz chciałabym tylko krótko się Wam przedstawić, przestępując te progi :)
Mam na imię Dorota i od przełomu pażdziernika i listopada, planuję przeprowadzkę na Teneryfę. Decyzja ta umacnia się we mnie z każdym kolejnym, przeżytym w deszczowej Szkocji, dniem. W ubiegłym roku odwiedziłam Teneryfę i Fuerteventurę i wtedy definitywnie zdecydowałam o przeprowadzce. Jestem teraz na etapie załatwiania kolejnych spraw i nauki hiszpańskiego. Nie mam jeszcze konkretnie upatrzonego miejsca (w czasie pobytu zjeżdziłam wyspę wzdłuż i wszerz i wszędzie jest pięknie i ciepło), na razie przeglądam oferty wynajmu, bo, przynajmniej na początku, chciałabym wynająć jakiś apartament na ok pół roku, zanim podejmę ostateczną decyzję, gdzie na stałe.
Wiem jedno, po ponad 13 latach spędzonych w deszczowej, wilgotnej, choć pięknej, Szkocji, trzeba zacząć wygrzewać stare kości :)

nowa 2015
Gość
Gość
Posty: 2
Rejestracja: wt, 2 cze 2015, 14:53

Re: Witam na forum

Post autor: nowa 2015 » pn, 15 cze 2015, 15:48

Hej wszystkim ja przenislam sie z deszczowej irlandii wiec rozumie cie doroto...klimat bez porownania...
Troche tu wszystko inne niz na zielonej wyspie czy w Polsce, trzeba sie przyzwyczic. Brakuje mi troche polkiego...bo tu na ulicach tylko hiszpanski, a czasem chcjaloby sie z kims porozmawiac swobodnie :(
Obecnie poszukuje kosmetyczki, nie fryzjerki co barwi brwi farba do wlosow :shock:
Moze ktos zna, wie gdzie znajde takowa? Na gran canarii...pleaseeee :roll:
Pozdrawiam wszystkich

Japi
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: śr, 17 cze 2015, 18:24
Lokalizacja: Santa Cruz de Tenerife

Re: Witam na forum

Post autor: Japi » pt, 19 cze 2015, 06:49

Witam wszystkich .
Jestem Piotr i mieszkam jeszcze w Niemczech. wczoraj wróciłem do FaM ale wiem już że w życiu nie tylko szmal się liczy . To co dała mi Fuerteventura to spokój w odróżnieniu od Hesji. Pod koniec sierpnia planuję się tam ponownie wybrać z biletem w jedną stronę. A teraz blok pytań co łaska.
1 o Język nie pytam bo to logiczne.
2 Ile warte są referencje z Niemiec, Polski, Norwegii?
3 Mam dyplom uzyskania tytułu zawodowego + 20 lat praktyki jako elektryk/technik instalacji budowlanych (elektro/klima/woda/sanitar)
4 szkolenia kontroli ppoż (Klapy/Drzwi/Instalacje oddymiania) wykonane w HessenTüv
5 Swiadectwa pracy
Ile to na canarach (szczególnie Fuerte) warte?

Dziękuję za jakąkolwiek odpowiedz.
Piotr

erer
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 83
Rejestracja: ndz, 6 kwie 2014, 12:16

Re: Witam na forum

Post autor: erer » pt, 3 lip 2015, 14:20

Witaj
Japi,
pozdr Z

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości