Witajcie :)

Możesz się tu przedstawić innym użytkownikom i napisać co łączy cię z Wyspami Kanaryjskimi
Awatar użytkownika
Albercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt, 19 lut 2019, 08:40
Lokalizacja: Warszawa/Polska
Kontaktowanie:

Witajcie :)

Post autor: Albercik » wt, 19 lut 2019, 15:16

Dzień dobry Wszystkim!

Nazywam się Tomek, od urodzenia mieszkam w Polsce, a dokładniej w Warszawie, a od kilku lat razem z żoną i synem :)

Przez długi czas nie mogłem znaleźć sobie miejsca na świecie, zmieniając co i rusz miejsce tymczasowego pobytu, aż w ubiegłym roku, polecieliśmy z rodzinką na urlop na Wyspy Kanaryjskie no i bum! Miejsce się znalazło, odpowiadające całej naszej trójce, o idealnym niemal dla nas klimacie (żona po prostu lubi ciepło, ja i syn przede wszystkim żeglarstwo, a również stawiam pierwsze kroki na desce oraz... w powietrzu :) ).

Do Polski jesteśmy chwilowo przywiązani wieloletnim cyrografem z bankiem, jednak cyrograf się za kilka lat skończy, a ja już chcę zacząć działać w kierunku przeprowadzki na Wyspy.

W związku z tym, że część z Was już przechodziła tą drogę - postanowiłem dołączyć do Waszej społeczności i podpytać o kilka szczegółów takich jak wyrobienie numeru NIE, założenie firmy, aż po wniosek o przyznanie obywatelstwa, ale o tym zapewne będziemy rozmawiali w odpowiednich miejscach tego Forum.

Aktualnie - od kilku lat - prowadzę małą firmę w Polsce świadczącą usługi w zakresie IT. Plan zakłada wyrobienie numeru NIE i przeniesienie firmy do Hiszpanii (kontynentalnej), a za kilka lat - jak już będę miał jakąś historię na rynku ES - ubieganie się o kredyt i kupno nieruchomości na Wyspach.

Miałem plan polecieć na Wyspy znowu w Marcu, ale polski urząd skarbowy niestety te plany zweryfikował obciążając mnie drugim progiem podatkowym, więc wizytę będę musiał przełożyć o kilka miesięcy, ale napewno niebawem znów tam (tu?) zawitamy :)

Najserdeczniejsze życzenia z <niezbyt> mroźnej Polski!

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Witajcie :)

Post autor: camilozeta » wt, 19 lut 2019, 16:14

Hej

No to powodzenia :)

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Albercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt, 19 lut 2019, 08:40
Lokalizacja: Warszawa/Polska
Kontaktowanie:

Re: Witajcie :)

Post autor: Albercik » wt, 19 lut 2019, 20:21

A dziekuję :) Plan spory, ale do zrealizowania [mam nadzieję] ;)

Nolimit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 162
Rejestracja: pt, 15 sty 2010, 15:29

Re: Witajcie :)

Post autor: Nolimit » pt, 22 lut 2019, 10:14

No cześć, natomiast jak czytam o tych 'planach 30-letnich' to już wiem ze nic z tego nie bedzie. Za kilka lat to chłopie wszystko sie moze pozmieniac i juz Ci sie nie bedzie podobac na kanarach. A to że masz kredyt w PL, zapewne hipoteczny to co to za przeszkoda? 80% nieruchomosci sprzedaje się z kredytem i jakos nikt nie ma z tym problemu. Zresztą skąd wiesz, ze bedzie Ci sie podobac - wiesz na wakacjach zwykle jest fajnie bo zmieniasz otoczenie. Pomieszkaj tam jakiś czas chociazby pol roku, wynajmij cos a nie jak widzialem w innym poście juz kupujesz nieruchomosc na Fuercie za 130 tys euro ;) Jak Ci sie nie spodoba pakujesz walize i wracasz. A tak bedziesz mial drugi kredyt tyle ze tym razem Santander :P

Aniab.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: wt, 15 lis 2016, 14:51

Re: Witajcie :)

Post autor: Aniab. » pt, 22 lut 2019, 14:42

A dlaczego planujesz przenieść działalność na kontynent, skoro chcecie przenieść się na wyspy?

Awatar użytkownika
Albercik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt, 19 lut 2019, 08:40
Lokalizacja: Warszawa/Polska
Kontaktowanie:

Re: Witajcie :)

Post autor: Albercik » sob, 23 lut 2019, 10:24

Dzięki za "słowa otuchy" ;)

Plan jest na kilka lat w przód, jednak ja należę do tych, którzy konsekwentnie dążą do realizacji postawionych sobie celów. Wiele planów wieloletnich miałem wcześniej i wszystkie zrealizowałem.

Co do przeniesienia firmy na kontynent - tylko dlatego, że po prostu jest bliżej z Polski. Nie mam zamiaru płacić worka pieniędzy pseudo-doradcom, którzy kasują 1000 euro za złożenie wniosków w moim imieniu, więc ekonomicznie bardziej mi się opłaca założyć firmę na kontynencie (tańsze bilety, krótszy lot). A skoro Wyspy należą gospodarczo do Hiszpanii to później nie będzie miało to znaczenia - po prostu zmienię adres siedziby z jakiegoś "wirtualnego" biura w ES na rzeczywisty adres na Wyspach.
Nolimit pisze:
pt, 22 lut 2019, 10:14
A to że masz kredyt w PL, zapewne hipoteczny to co to za przeszkoda? 80% nieruchomosci sprzedaje się z kredytem i jakoś nikt nie ma z tym problemu.
A to, że ja wcale nie chcę sprzedawać tego mieszkania - lepiej je wynająć i mieć stały dopływ kilku euro co miesiąc niezależnie od tego, czy aktualnie mam zlecenia czy nie. Zacząłem właśnie proces sprzedaży innego mieszkania, dzięki któremu będę mógł spłacić większość kredytu i za niedługi czas - przychód z wynajmu będzie czystym zyskiem.
Nolimit pisze:
pt, 22 lut 2019, 10:14
A tak bedziesz mial drugi kredyt tyle ze tym razem Santander
Nie wiem jak działa Santander ES, ale poprzednie mieszkanie kupowałem w kredycie z Santander PL (w dodatku we frankach CH, ale zdążyłem spłacić cały przed tym "boomem" kursu) i byłem z niego zadowolony. Z wyjątkiem kilku drobnostek, które szybko udało się wyjaśnić - obsługa rzetelna, warunki czytelne, a jako jeden z bardzo niewielu banków w Polsce - przyjmował ode mnie dokumenty/pisma w formie skanu mailem. Teraz kończę spłatę pożyczki na zakup jachtu w Santanderze i też jestem bardzo zadowolony. Aktualny kredyt na mieszkanie mam w GetIn Banku i tutaj to dopiero jest tragedia... Choć oprocentowanie i prowizja są na tak śmiesznym poziomie, że warto się poświęcić trochę :)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości