Buenos tardes- dzień dobry

Możesz się tu przedstawić innym użytkownikom i napisać co łączy cię z Wyspami Kanaryjskimi
adamtaxi
Gość
Gość
Posty: 1
Rejestracja: pt, 30 gru 2016, 16:48

Buenos tardes- dzień dobry

Post autor: adamtaxi » ndz, 1 sty 2017, 13:55

Witam serdecznie całą społeczność forum :wink: Jestem od dłuższego czasu obserwatorem i czytelnikiem waszych postów. Za 3-4 miesiące zaczynam nowe życie na Teneryfie :wink: :wink: . Na pewno zadam Wam kilka pytań i napiszę swoje spostrzeżenia. Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku :wink:

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Buenas tardes- dzień dobry

Post autor: camilozeta » czw, 12 sty 2017, 22:53

No hej

To wykorzystaj te kilka miesiecy na nauke hiszpanskiego jesli go nie znasz. Na pewno sie przyda. Powodzenia!

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Marqs
Początkujący
Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: śr, 12 paź 2016, 19:36

Re: Buenas tardes- dzień dobry

Post autor: Marqs » pt, 13 sty 2017, 18:48

Oj uszczypliwy ten nasz Camilo. Zwrócił Ci uwagę ze względu na mały, ale bardzo częsty wśród obcokrajowców błąd.Do południa mówisz "buenOs dias' ale już po 12 tej mówisz "buenAs tardes", a po 18tej "buenAs noches".
Uczymy się na błędach, powodzenia.

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Buenas tardes- dzień dobry

Post autor: camilozeta » pt, 13 sty 2017, 19:53

Haha, nawet nie o to mi chodzilo, jakbym byl uszczypliwy to bym to napisal wrpost. Nie, po prostu uwazam ze te kilka miesiecy, ktore jeszcze ma do wyjazdu spedzonych na nauke, moga mu zaprocentowac. Wiem, bo sam zaczalem sie uczyc jakies 3 miesiace przed wyjazdem.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Buenos tardes- dzień dobry

Post autor: Dzidek » sob, 14 sty 2017, 08:51

Witam
camilozeta pisze:Haha, nawet nie o to mi chodzilo, jakbym byl uszczypliwy to bym to napisal Nie, po prostu uwazam ze te kilka miesiecy, ktore jeszcze ma do wyjazdu. spedzonych na nauke, moga mu zaprocentowac. Wiem, bo sam zaczalem sie uczyc jakies 3 miesiace przed wyjazdem.

Salu2
Dosłownie to miał na myśli to co ja obserwuje na co dzień.Każdy odkłada naukę do ostatniego momentu,lub wyobraża sobie,że na miejscu pójdzie to szybciej.Okazuje sie jednak że:problem z wynajmem mieszkania,pozałatwiać papiery,kupić w sklepie i wyjaśnić co,staje się wyzwaniem,gorączkowo otaczamy się ludzmi "ablającymi" i wzywamy za byle pierdołą a nasza wymarzona intensyfikacja nauki oddala się w tempie nadciagajacej frustracji spowodowanej niemożnością porozumienia się :wink: Dochodząca do tego specyficzna "manianowo-ślimacza"mentalność autochtonów zaburza nasze polskie poczucie tempa i porządku życia.
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości