Witam. Hola!

Możesz się tu przedstawić innym użytkownikom i napisać co łączy cię z Wyspami Kanaryjskimi
Andrzej80
Gość
Gość
Posty: 1
Rejestracja: wt, 17 lis 2015, 06:47

Witam. Hola!

Post autor: Andrzej80 » wt, 17 lis 2015, 13:12

Witam wszystkich. Hola Amigos!

Nazywam się Andrzej jestem marynarzem i w raz z moją rodziną, zresztą całkiem liczną (4 dzieci) zamierzamy w przyszłym roku przeprowadzić się do Hiszpanii. Mamy już dość polskiej pogody, dzieci w kółko chorują. Chcielibyśmy pokazać dzieciakom inną kulturę, myśle bardziej radosną. Nauczyć się języka hiszpańskiego, po roku lub dwóch podjąć decyzje o zamieszkaniu na stałe bądź powrocie. Wiem, że bedzie ciężko ale chcemy spróbować.
Na początku miało być to Alicante ale czytając różne fora wybór zmieniliśmy i padło na wyspy. Na początku przyszłego roku zamierzamy zrobić rekonesans rozpoznawczy, na Trneryfie, bo ta wyspa najbardziej nas interesuje. Prawdopodobnie La Laguna bądź Santa Cruz choć to jeszcze sprawa do przemyślenia. Generalnie ważne by w miarę blisko był szpital i szkoła. Zanim "klamka zapadnie" chciałbym zapytać o nurtujące mnie sprawy, których nie mogłem znaleźć na forum.
Pierwsza najważniejsza to podatki dochodowe i tu zwracam się ogromną prośbą do wszystkich marynarzy lub osób które są obeznanie z podatkami, o rozjaśnienie sytuacji dotyczącej rodzin zamieszkujących wyspy jednak uzyskują dochód poza Hiszpanią i tak jak w moim przypadku przebywającymi wiecej jak pół roku poza granicami tego kraju.
Druga sprawa to dokumenty jakie trzeba przywieźć z kraju i przedłożyć w urzędzie bądź w szkole. Wszystkie muszą być przetłumaczone i potwierdzone notarialnie??

Wiem, że na forum jest naprawdę dużo informacji i dzięki niemu bedzie nam łatwiej. Jeśli jednak znajdą się życzliwe osoby, które chciały by jeszcze raz napisać, poradzić jak uporać się z podstawowymi problemami na początku przeprowadzki, przede wszystkim formalnymi bardzo proszę o porady na forum bądź maila.
mapiela@gazeta.pl

Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Andrzej

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości