Witam polskich Canaries!!!

Możesz się tu przedstawić innym użytkownikom i napisać co łączy cię z Wyspami Kanaryjskimi
Awatar użytkownika
Baden
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw, 2 maja 2013, 18:46

Witam polskich Canaries!!!

Post autor: Baden » sob, 4 maja 2013, 07:23

Mam 34 lata....ups, ale się przyzwyczaiłem, mam 40 lat. Mam kochaną żonę i dwójkę wspaniałych córek - jedna ma 2 lata, a druga 18 lat. Jestem żeglarzem zakochanym w Bałtyku i mocnych wrażeniach. W zeszłym roku wybrałem się na rejs na trasie Gran Canaria - La Gomera, La Palma, Teneryfa (Radazul) - Gran Canaria. Żeglarsko, bez emocji, turystycznie było super!!!

Pogoda spowodowała, że tak sobie pomyślałem o przenosinach. W Polsce prowadzę własną działalność (niewielką) i zgromadziłem trochę majątku. Pomyślałem że kupie dom nad oceanem np.: na La Gomerze i otworzę DOM POLSKI z najlepszą, polską kuchnią na świecie oraz będę woził turystów (z Polski?) na mojej łódce ALCHEMY. Co o tym sądzicie?

Pływałem w Grecji, pływałem w Chorwacji, ale tylko na Wyspach Kanaryjskich mógłbym zamieszkać na dłużej (na stałe?)

Będę wdzięczny za wszelkie informacje, szczególnie te krytyczne.

Pozdrawiam wszystkich "pozytywnie zakręconych".... :)

PS. Mój email: interpack1@onet.eu

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 977
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Witam polskich Canaries!!!

Post autor: camilozeta » ndz, 5 maja 2013, 12:19

Baden pisze:Mam 34 lata....ups, ale się przyzwyczaiłem, mam 40 lat.
Nie przejmuj się, ja mam ciągle "troszkę" przedłużone 24 ;)

Co do wyspy, to pod względem krajobrazowym La Gomera jest wspaniała, choćby tylko sama laurisilva zachęca do zajrzenia tam. Myślę jednak, że nastawiając się na turystykę, inne wyspy mogłyby być bardziej dochodowe. Tym bardziej jeśli chodzi o turystów z Polski, którzy zazwyczaj Teneryfę wybierają. Rozumiem jednak, że to właśnie Gomera Cie kręci, więc powodzenia!

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Witam polskich Canaries!!!

Post autor: Dzidek » pn, 6 maja 2013, 12:33

Witaj :D duże wyzwanie i jeśli,typowo zarobkowe postanowienie to niekoniecznie może się udać...ale jeśli chcesz się przeprowadzić a przy okazji coś wykombinować to Ci zazdroszczę.Sam mażę o swoim jachcie i pływaniu,i jeszcze potrwa zanim to zrealizuję.
Pozdrawiam i powodzenia
Dzidek
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Awatar użytkownika
Baden
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw, 2 maja 2013, 18:46

Re: Witam polskich Canaries!!!

Post autor: Baden » pn, 6 maja 2013, 20:09

"duże wyzwanie i jeśli,typowo zarobkowe postanowienie to niekoniecznie może się udać..."

też mi się wydaje, że duże wyzwanie, budżet na dom mam max 300 tyś. euro, ale jak popatrzyłem na oferty domów na kanarach to mina mi zrzędła...gdzie ten kryzys? Teneryfa i Gran Canaria jest poza moim zasięgiem, jeszcze coś tam znalazłem na Lanzarotte, ale to były raczej oferty domów dla mnie, bez dodatkowej działalności usługowej. A ich położenie...mhm..tragiczne. La Gomera, La Palma - totalny brak ofert. Szukam jednak dalej. Jestem typem miękkiego twardziela...bo kto inny w listopadzie może popłynąć na Bałtyk, gdzie woda jest już jakby gęstsza... :)

Dzidek, co miałeś na myśli, ze nie koniecznie może się udać? Czy tylko to że nawet najlepszy biznes może się nie udać czy jakieś inne rzeczy?
Baden pisze:Tym bardziej jeśli chodzi o turystów z Polski, którzy zazwyczaj Teneryfę wybierają
myślę, że wybierają głównie dlatego, że Teneryfa i Gran Canaria ma najwięcej ofert w biurach podróży i dlatego są to wyspy najbardziej znane.

Jak byłem na Gran Canarii, w marinie stał katamaran pod polską banderą i widać było że raczej nie pływa tylko służy za dom. Niestety nikogo na nim nie widziałem, bo chętnie wprosiłbym się z butelką rumu i szantową gitarą. Serdecznie pozdrawiam załogę tego jachtu. Może tutaj ich znajdę?

Pozdrawiam Was serdecznie

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Witam polskich Canaries!!!

Post autor: Dzidek » pt, 10 maja 2013, 07:13

Baden pisze:
też mi się wydaje, że duże wyzwanie, budżet na dom mam max 300 tyś. euro, ale jak popatrzyłem na oferty domów na kanarach to mina mi zrzędła...gdzie ten kryzys? Teneryfa i Gran Canaria jest poza moim zasięgiem, jeszcze coś tam znalazłem na Lanzarotte, ale to były raczej oferty domów dla mnie, bez dodatkowej działalności usługowej. A ich położenie...mhm..tragiczne. La Gomera, La Palma - totalny brak ofert. Szukam jednak dalej. Jestem typem miękkiego twardziela...bo kto inny w listopadzie może popłynąć na Bałtyk, gdzie woda jest już jakby gęstsza... :)

Dzidek, co miałeś na myśli, ze nie koniecznie może się udać? Czy tylko to że nawet najlepszy biznes może się nie udać czy jakieś inne rzeczy?


Pozdrawiam Was serdecznie
Podejrzewam,że znajdziesz coś odpowiedniego w tej kwocie,sprawdz bloga tatki lub skontaktuj się z nim ,może coś podpowie ;D
Tak miałem na myśli,ale nie w negatywny sposób,nie przewiduje porażki,a raczej słabą rentowność,ostatnio kręcił się tu sy/Berg i ni wiem czy szał był :wink: .Ale nie mam o tym pojęcia tak na prawdę,mogę jedynie sam zgłosić się na jakieś pływanie jeśli organizujesz(poważnie)
Pozdrawiam
Dzidek
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Awatar użytkownika
SplitSailer
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 277
Rejestracja: sob, 7 kwie 2007, 18:45
Lokalizacja: Islas Canarias / TF y Mundo
Kontaktowanie:

Re: Witam polskich Canaries!!!

Post autor: SplitSailer » ndz, 27 paź 2013, 18:22

Pomyślałem że kupie dom nad oceanem np.: na La Gomerze i otworzę DOM POLSKI z najlepszą, polską kuchnią na świecie oraz będę woził turystów (z Polski?) na mojej łódce ALCHEMY. Co o tym sądzicie?

Pływałem w Grecji, pływałem w Chorwacji, ale tylko na Wyspach Kanaryjskich mógłbym zamieszkać na dłużej (na stałe?)
...a ja sobie mysle ze spokojnie Twoj plan wypali. Bo jak nie przez Biskaj..bo z PL to moze turysta nie wytrzymac, to z Giblartaru, z Cadiz, z Ceuty. Sporo ludzi juz tak plywa. A Ty knajpe bedziesz mial ! wiesz..Guiness przytachany w zenzie z Giblartalu na La Gomere.. polany z kija ;)
A to TA ¨Alchemy¨?
Na GC, katamaran - to moze Paszke cumowal ;)
Powaznie - mysle ze moze sie udac. Suma sum niby lajb sporo, ale chcacych plynac z dobrym skiperem jeszcze wiecej.
Stopy wody..w zamyslach. Pozdrawiam SS
¨...i¨ ?

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości