Gabi

Możesz się tu przedstawić innym użytkownikom i napisać co łączy cię z Wyspami Kanaryjskimi
gabi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn, 14 sty 2013, 10:25

Gabi

Post autor: gabi » pn, 14 sty 2013, 12:30

Witam wszystkich. Od niedawna przeglądam forum w poszukiwaniu informacji na temat Teneryfy i życia na niej. Jest naprawdę kopalnią wiedzy. Rozważamy z mężem zmianę klimatu na cieplejszą i bardziej unormowaną. :)
Najpierw chcielibyśmy się do tego odpowiednio przygotować. MAm do dokończenia kilka projektów, którymi aktualnie sie zajmuję, a przede wszystkim nauka języka ichniejszego.
Zajmie nam to pewnie jeszcze z jakis rok :)
Na miejscu chciałabym zajmować się tym co tutaj - groomerstwem, czyli strzyżeniem psów. W związku z tym ma kilka pytań. Może ktoś z Was zwrócił uwagę na pogłowie psów na TEneryfie - jakie rasy można spotkać na ulicy - zwłaszcza takie, które się strzyże , czy dużo jest bichonów? - to ich rasa(nie zauważyłam takiego wątku, ale jeśli się mylę, to mnie poprawcie.) i czy zdarzyło Wam się spotkać jakiś peluqueria canina? Sprawdziłam, że zazwyczaj większe lecznice i kliniki weterynaryjne już takowych fryzjerów posiadają, sporo osób również pełni takie usługi z dojazdem do domu klienta.
DZiękuję wszystkim za informacje i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
lucky
Początkujący
Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: pn, 7 sty 2013, 10:50

Re: Gabi

Post autor: lucky » śr, 16 sty 2013, 14:27

hej Gabi, gdzieś na stronie głównej widziałam informacje, że na Las Palmas jest ok 50 tys. zarejestrowanych psów :wink:
Nie wszystkie pewnie wymagają szczególnych usług jak strzyżenie itp ale poszeżając zakres usług (np.podcinanie pazurów) nie powinnaś mieć większych problemów z klientelą ;)
Mnie Teneryfa kojarzy się z pudlami.....nie wiem dlaczego tak mi zapadły w pamięci, może dlatego, że mój pies ich nie znosił-a na Teneryfie spotykałam pudle na każdym kroku :wink:
Fajny zawód, na wyspach pełno miłośników zwierząt- więc życzę powodzenia.
Biznes jak każdy...konkurencyjność, rzetelność dobra reklama w prasie, internecie i klienci powinni się znaleźć :wink:

gabi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn, 14 sty 2013, 10:25

Re: Gabi

Post autor: gabi » śr, 16 sty 2013, 20:49

Lucky - nawet nie wiesz jaką mi radość sprawiłeś tą odpowiedzią. :D
Sama ma pudelka czarnego - tak... wielkości rottweilera :wink: - jednak w Polsce to niezwykle rzadka rasa. A marzeniem polskich groomerów jest masa pudli.
Ciekawi mnie niesamowicie specyfika pracy tamtejszych groomerów. Ja w swoim salonie standardowo kąpię wszystkie psy, strzygę, obcinam pazury, depiluję uszy i oczyszczam gruczoły - w zależności od potrzeb. Ale pewnie wszystkiego dowiem się dopiero na miejscu.
No, to teraz mam jeszcze więcej zapału do nauki języka. Jeszcze raz dziękuję.

gabi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn, 14 sty 2013, 10:25

Re: Gabi

Post autor: gabi » czw, 21 lut 2013, 21:35

POwiedzcie mi o co w tym chodzi. Przeglądam sobie równie strony z ogłoszeniami i widzę kilkanaście ofert z wystawionymi salonami groomerskiemi - dzierżawa za 4500, 6000 euro z pełną bazą klientów - 600, 800. JA o takiej bazie w Polsce nawet marzyć nie mogę. Z jednej strony słyszymy kryzys, a z drugiej takie 'wyprzedaże'. albo im tak nie idzie i po prostu chcą znaleźć naiwnych z kasą? Całe sklepy, salony i gabinety weterynaryjne powystawiane :shock:

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość