Nurkowanie, żeglowanie, piesze wędrówki

Uprawiasz sport lub jakąś aktywną formę wypoczynku? Możesz o tym podyskutować tutaj.
Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 977
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Nurkowanie, żeglowanie, piesze wędrówki

Post autor: camilozeta » śr, 6 kwie 2011, 18:52

Hej

Wielu z Was fascynuje się różnymi ciekawymi zajęciami i formami spędzania wolnego czasu. Jedni nurkują, inni żeglują, jeszcze inni lubią piesze wędrówki. Podzielcie się informacjami i wrażeniami.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
ulazeta
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 76
Rejestracja: czw, 1 cze 2006, 08:02

Re: Nurkowanie, żeglowanie, piesze wędrówki

Post autor: ulazeta » czw, 16 cze 2011, 17:00

Hej,

Była prośba aby założyc ten dział i co? Jakoś nic się tu nie dzieje. Jeśli wiecie coś o jakichś ciekawych wydarzeniach, koncertach itp to piszcie. No chyba, że nie macie w ogóle wolnego czasu, bo pracujecie całymi dniami i w weekendy :)

Pozdrawiam,
Ula

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 977
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Nurkowanie, żeglowanie, piesze wędrówki

Post autor: camilozeta » czw, 16 cze 2011, 18:42

ulazeta pisze:Była prośba aby założyc ten dział i co?
No Lukasz83, gdzie jesteś :)

Faktycznie, jak tak ktoś przejrzy forum, to dojdzie do wniosku że na Kanarach nuda i nic się nie dzieje :) Swoją drogą to jest kryzys i wszyscy od rana do wieczora siedzą w pracy, żeby jej nie stracić :(

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
el malage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 189
Rejestracja: pt, 5 gru 2008, 13:52
Lokalizacja: Teneryfa Sur

Re: Nurkowanie, żeglowanie, piesze wędrówki

Post autor: el malage » pn, 20 cze 2011, 13:43

Tak naprawde to nie wieje tu nuda ,przy odrobinie checi mozna sobie fajnie spedzic czas. Ja wolne chwile spedzam na wycieczkach rowerowych.Teneryfa to prawdziwy raj dla wszystkich lubiacych popedalowac.Znam takich co wspinaja sie na El Teide potem z niej zjezdzaja ,wymaga to dobrego sprzetu ,jak i kondycjii :) .Ja sam czesto robie krotkie trasy wraz z synem czyli np. wycieczka w zdloz wybrzeza od La Calety do konca Los Cristianos to jet jakies 11km w jedna strone.Goraco polecam/z malymi dziecmi/ taka trase nie trzeba jedzic ulicami pelnymi aut .
Na rowerze mozemy dojechac prawie wszedzie i czesto szybciej /na Sur jest pelno jednokierunkowych ulic,czasmi autem trzeba zrobic duzy objazd :)/ niz samochodem.
Pozdrawiam z Teneryfy Sur

Lukasz83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn, 7 mar 2011, 18:11
Lokalizacja: Las Palmas de Gran Canaria

Re: Nurkowanie, żeglowanie, piesze wędrówki

Post autor: Lukasz83 » śr, 22 cze 2011, 18:08

Tak, to prawda, ja jestem winowajcą tego wszystkiego, ale niestety brak czasu nie pozwala mi na umieszczenie fotek i informacji.

Gran Canaria podobnie jak inne wyspy obfituje w piesze szlaki, często niedostępne dla turystów. Jeżeli ktoś miał jakieś doświadczenia ze szlakami, fotki to proszę o info i najlepiej zdjęcia. Ja ze swojej strony coś w najbliższym czasie skrobnę :)

Awatar użytkownika
SplitSailer
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 277
Rejestracja: sob, 7 kwie 2007, 18:45
Lokalizacja: Islas Canarias / TF y Mundo
Kontaktowanie:

Re: Nurkowanie, żeglowanie, piesze wędrówki

Post autor: SplitSailer » ndz, 3 lip 2011, 15:21

el malage pisze:/.../czesto robie krotkie trasy wraz z synem czyli np. wycieczka w zdloz wybrzeza od La Calety do konca Los Cristianos to jet jakies 11km w jedna strone.Goraco polecam/z malymi dziecmi/ taka trase nie trzeba jedzic ulicami pelnymi aut/.../ .
dokladnie...polecam rowniez b. wyluzowuje. Bardzo przyjemnie i bez koniecznosci zaciecia kolarskiego. Mnie ¨Młody" na tej trasie ¨wstawia na rolki¨ tez swietnie i tez polecam, jakby nie bylo to 11 km w jedna strone, jak pisales. Zdarza sie tez ¨z buta¨ jak sie po montaña juz nie chce lazic.
Rowerem na Teide chyba nigdy sie nie porwe ;) jak widze te miesnie kolezkow co cisna na podjazdach, to mysle sobie ze mnie na to nie stac bedzie nigdy;)
¨...i¨ ?

Adi
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: pn, 4 lip 2011, 12:10
Lokalizacja: było Tene Sur

Re: Nurkowanie, żeglowanie, piesze wędrówki

Post autor: Adi » sob, 30 lip 2011, 12:15

el malage pisze:Teneryfa to prawdziwy raj dla wszystkich lubiacych popedalowac.
Łoj prawda aczkolwiek coraz więcej takich brzydkich znaczków zakazu stawiają po szlakach ale oczywiście i tak jest się gdzie pokręcić. Jak tylko czas pozwala to na bici! Osobiście jeszcze Teide nie zdobyłem ale to tylko dlatego że nie przepadam za cioraniem po asfaltach :wink: (tak sobie i innym to tłumaczę)

ps jeśli ktoś skrzywiony w stronę MTB z okolicy Tene Sur to prosze o kontakt - w kupie wiadomo raźniej.

Pozdrowienia dla aktywnych
Adam

tatko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 293
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 08:48

Re: Nurkowanie, żeglowanie, piesze wędrówki

Post autor: tatko » wt, 13 gru 2011, 14:45

Szukam miejsc do swobodnego nurkowania Tenerife Sur nie dalej niż 4km od brzegu-ograniczeniem jest brak uprawnień na wodne środki transportu.
Na razie testuję skałki wokół Los Gigantes ale w miarę wzrostu czasu pod wodą chętnie obejrzałbym coś innego. Zwłaszcza że ze względu na duże fale przy skałkach robią się duże przeciągi tj nawet na 4-5m potrafi człowieka nieźle przeciągnąć :mrgreen: więc się trochę boję włazić w pieczary pod wodą bo jak idzie prąd przy dnie to się człowiek nie daje rady od ściany odkleić
Jakieś fajne miejsca gdzie można zobaczyć dziwne zwierzęta, coś?

Awatar użytkownika
LiveYourLife
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: sob, 5 lis 2011, 14:50

Re: Nurkowanie, żeglowanie, piesze wędrówki

Post autor: LiveYourLife » sob, 17 gru 2011, 09:48

Cześć

Polecam Ci - el peurtito, albo puertito do wpisania w google map - mała zatoczka ,

duża szansa na zobaczenie żółwi czasem płaszczek zabierz jakieś rybki w siatce - np sardynki, przysmak żółwiowy to żółwie mogą Cię wtedy same zlokalizować :), a przy okazji jest przepiękne miejsce na zachód słońca, jak staniesz na plaży koniecznie zróbcie wycieczkę do domku na cypelku po lewej stronie tam nad wodą odbijcie znowu w lewo i jest następna mini zatoczka z drabinką , przyda się tobie ten link

http://www.myforecast.com/bin/tide.m?ci ... onID=T2086

Tabela Odpływów i przypływów pomiędzy nimi woda jest najspokojniejsza, najbezpieczniej jest zacząć wtedy gdy kończy się odpływ i zaczyna przypływ z reguły są to najlepsze 2 max 3 godziny

A tak w ogóle jeśli lubisz snoorekling to koniecznie spróbuj nurkowania są takie programy dla osób które wcześniej nie nurkowały pozwala to na spróbowanie nurkowania pod okiem instruktora po krótkim przeszkoleniu na płytkiej wodzie lub w basenie, bo pływanie z fajką do nurkowania ma się tak jak lizanie lizaka przez celofan :) - bez urazy oczywiście, w razie pytań śmiało

pozdrawiam

tatko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 293
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 08:48

Re: Nurkowanie, żeglowanie, piesze wędrówki

Post autor: tatko » sob, 17 gru 2011, 17:37

wielkie dzięki za tabelę pływów spróbujemy.
Niestety zanęty woził nie będę - jestem wegeterianinem
więc muszę liczyć że żółwie to docenią i wybaczą mi epizody z zupą żółwiową z przeszłości :oops:
Co do nurkowania to teraz jestem na etapie freediving i marzy mi się osiągnięcie do końca stycznia 3'30 pod wodą można niby w basenie ale nudno.
Pływałem z akwalungiem w jeziorze i było nawet ok ale teraz chodzi mi o wyzwanie fizyczne- dla mnie to najwyższy czas, jak powiedział mój syn kiedy go pokonałem w wyścigu pływaniem klasycznym: "wiesz ojciec pamiętaj że teraz to będzie już tylko gorzej" :twisted: nawet mnie to zmotywowało.
Potem zobaczymy co dalej czy idziemy w kierunku 5min czy turystycznie z butlą i wśród zwierzątek.

tatko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 293
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 08:48

Re: Nurkowanie, żeglowanie, piesze wędrówki

Post autor: tatko » pn, 19 gru 2011, 13:35

witaj na ciepłej choć dziś pochmurnej wyspie. jakieś plany aktywnościowe?
co do tematu to kogoś oprócz mnie jara takie coś?
http://www.youtube.com/watch?feature=en ... QITWbAaDx0
jak mi się śni latanie to właśnie takie niespieszne i nie pozbawione ograniczeń. A mimo to po obudzeniu żal :(
Wiem że to składak ten filmik chociaż całkowita długość 4.18 nie jest jakoś poza zasięgiem.

artilo
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: sob, 5 lut 2011, 12:36

Re: Nurkowanie, żeglowanie, piesze wędrówki

Post autor: artilo » pn, 19 gru 2011, 14:00

Przylatujemy z nastolatka, ktora jeszcze na Teneryfie nie byla, wiec niestety musze obleciec kilka turystycznych miejsc i posiedziec troche nad basenem, ale mam nadzieje wyciagnac ja tez na jakas piesza wedrowke po lasach i bezdrozach :-)
A czy warto udac sie do La Cueva del Viento ? Ktos z was byl?

Awatar użytkownika
SplitSailer
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 277
Rejestracja: sob, 7 kwie 2007, 18:45
Lokalizacja: Islas Canarias / TF y Mundo
Kontaktowanie:

Re: Nurkowanie, żeglowanie, piesze wędrówki

Post autor: SplitSailer » pn, 19 gru 2011, 18:04

artilo pisze:A czy warto udac sie do La Cueva del Viento ?
Warto.
¨...i¨ ?

gwiazdeczka
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: sob, 13 gru 2014, 15:07

Re: Nurkowanie, żeglowanie, piesze wędrówki

Post autor: gwiazdeczka » ndz, 14 gru 2014, 14:39

Dla mnie super sprawą jest turystyka górska. Plecak, namiot, śpiwór i można chodzić i chodzić...:)

Marunos
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pt, 9 sty 2015, 19:38

Re: Nurkowanie, żeglowanie, piesze wędrówki

Post autor: Marunos » sob, 10 sty 2015, 05:37

Trudno się z Tobą nie zgodzić gwiazdeczko. Zwłaszcza, że podczas takiej wędrówki można podziwiać wspaniałe widoki ;)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości