przerejestrowanie samochodu????

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
daniel1981
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz, 4 lip 2010, 11:51

przerejestrowanie samochodu????

Post autor: daniel1981 » pt, 3 cze 2011, 17:00

Witam, czy orientuje sie ktos moze ile kosztuje przerejstrowanie samochodu na polskich numerach na rejestracje hiszpanska?
Slyszalem kiedys ze sa to koszty ok 800€ zatem zastanawiam sie czy to wogole ma sens gdyz samochod jest niewiele wiecej warty, ale czekam na jakies bardziej konkretne i wiarygodne podpowiedzie.
dzieki

mrumruglass
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw, 7 kwie 2011, 17:46

Re: przerejestrowanie samochodu????

Post autor: mrumruglass » wt, 14 cze 2011, 20:00

Nie wiem ile ci pomoge, bo importowalismy nasze auto z UK, byl niezly cyrk przez trzy miesiace.
Jezeli zmieniasz rezydencje to nie placisz zadnego podatku. Do rejestracji pierwszej na GC potrzebowalismy nastepujace dokumenty (+uniknac podatku):
1. Dokument oficjalny wjazdu auta na teren Gc. Mialam dokument od Acciona, moje auto bylo importowane promem z UK.
2. ITV czyli MOT w Anglii, nie mam pojecia jak to sie po polsku nazywa, dokument sie wydaje co roku czy auto jest sprawne do jazdy.
3. Dokument o rezydencji wczesniejszej w Anglii ( u ciebie w Polsce ). Mialam zwrot podatku z urzedu podatkowego.
4 Dokument ze posiadales auto przez minimum dwa lata. Z tym mialam problem bo na formie UK nie ma daty zakupu. Wiec dalam stare kopie ubezpieczenia auta przez ostatnie dwa lata i mi uwzglednili ( po dyskusjach z mezem...)
5. Dokument rezydencji (twojej) na GC. To sie nazywa Cerificacion de inscripcion padronal albo enpadronamiento ( czy cos takiego).

Oprocz tego musialam zaplacic ponad stowe za dokument ze moim autem ( z kierownica po prawej stronie) mozna jezdzic po drogach hiszpanskich. Kolejny przyklad ich fantastycznej biurokracji....
I kolejny numer to bylo weryfikowanie u mechanika naszego zaczepu do przyczepy ( sorry tez nie wiem jak sie na to mowi), jesli to masz to musisz miec oficjalny dokument od mechanika ktory to montowal. Nam to montowal kumpel ( mechanik!) ale nie mialam na to swistka!

To chyba wszystko.
Nie, jeszcze musisz zaplacic podatek drogowy, nie jestem pewna ale chyba rowniez kopie ubezpieczenia.

Masz na to chyba 3 miesiace, albo 6 nie pamietam, zapytam meza jak przyjdzie. Ale jestem prawie pewna ze trzy miesiace od wjazdu do kraju.
Po tym jest kara.
Zacznij zalatwiac jak tylko przyjedziesz, bo sie strasznie tu gramola!
Prawo jazdy musisz zmienic do 6-ciu miesiecy.
Aha, wszystkie dokumenty musza byc na to samo nazwisko.
Chcialam przerejestrowac auto na meza przy imporcie, ale nie da sie tego zrobic bo dowalili by podatek. Czyli nazwisko wlasciciela auta w Polsce musi byc to samo co przy rejestracji tutaj.
Ok, jak mi sie jeszcze cos przypomni to dopisze.

mrumruglass
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw, 7 kwie 2011, 17:46

Re: przerejestrowanie samochodu????

Post autor: mrumruglass » wt, 14 cze 2011, 20:09

Ok , znalazlam pare papierkow.
Koszty:
mechanik i papierek ITV- 38 Euro
Ubezpieczenie 3miesiace- 93 Euro
Podatek drogowy 3 miesiace- 25 Euro
Swistek o homologacji auta z UK ( nie potrzebny jak masz auto z kierownica po lewej stronie) 109 Euro
Agencja importowa ( sam tego nie zalatwisz, musialbys miec licencje importowa) 90 Euro.

Te 800 Euro to chyba jesli zalatwia ci to posrednik.
Pozdr.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości