Przemieszczanie się między wyspai - turyści

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
corey10
Gość
Gość
Posty: 1
Rejestracja: ndz, 20 mar 2011, 14:38

Przemieszczanie się między wyspai - turyści

Post autor: corey10 » pn, 21 mar 2011, 11:31

Witam,

W okolicach maja/czerwca lecę z Polski na Wyspy Kanaryjskie z dziewczyną. Nie wiem jeszcze na którą dokładnie i z której bedę miał powrot stąd pytanie ponieważ jest to podróż budżetowa. Jaki jest najtańszy sposób na przemieszczanie się z wyspy na wyspę w jedną stronę? Nasz wiek to 25 i 27 lat, już po studiach. Jak narazie to znalazłem prom Navi Armas lecz jest bardzo drogi. Przykładowa podróż z Gran Canarii na Fuerteventure to dla nas ok. 80e czyli bardzo drogo. Samolot Binter Canarias wyjdzie z tego co sprawdzałem około 60e. Trzeba wcześnie rezerwować bilety na samolot/prom czy można już na miejscu kupić? Ma ktoś jakiś ciekawy pomysł/propozycję na tani transport?

Pozdrawiam wszystkich polskich kanaryjczyków :)

Awatar użytkownika
SplitSailer
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 277
Rejestracja: sob, 7 kwie 2007, 18:45
Lokalizacja: Islas Canarias / TF y Mundo
Kontaktowanie:

Re: Przemieszczanie się między wyspai - turyści

Post autor: SplitSailer » pn, 21 mar 2011, 15:15

witam.
To co znalezliście jest to najtansza opcja. Bywają okazjonalnie promocje, ale najczęściej obejmują rezydentow, grupy z samochodem > wiecej niż 2 osoby. Prywatnie raczej nikt nie popłynie..Takie miejsce > Pereferyjne Terytoria Unii Europejskiej. To coś takiego jak w Polsce na Bugu..pogranicznicy chcą wszystko wiedzieć.
Ale...pytaj w portach. :wink:
pozdrawiam SS
¨...i¨ ?

Waldek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: ndz, 18 sty 2009, 21:18
Lokalizacja: San Agustin / Gran Canaria

Re: Przemieszczanie się między wyspai - turyści

Post autor: Waldek » pn, 21 mar 2011, 15:20

Takie są ceny. Rezydenci płacą połowę, ale to Cię nie dotyczy. Ostatnio na promenadzie ktoś wcisnął mi ulotkę zorganizowanego wyjazdu z Gran Canarii na Teneryfę. Samochód odbiera Cię z hotelu zawozi na prom, przewozi do Loro Parku na Teneryfie, zwiedzanie, no i wieczorem powrót. O ile się nie mylę kosztowało to 40 € od osoby , ale w tej cenie był bilet do Loro Parku. Czyli tanio ;). Zorganizowane wyjazdy są często tańsze niż indywidualne, bo organizator siedzi przy dłuższej "dźwigni przetargowej". Jeżeli przyjedziesz na GC, to się o taki wyjazd popytaj.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości