Witajcie (jeszcze) z PL

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
Awatar użytkownika
ulazeta
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 76
Rejestracja: czw, 1 cze 2006, 08:02

Re: Witajcie (jeszcze) z PL

Post autor: ulazeta » sob, 19 lut 2011, 23:14

A ja proponuję, żeby nie oglądać polskiej telewizji i uczyć się hiszpańskiego oglądając telewizję hiszpańską. Najlepiej na początku coś gdzie są napisy. Pamiętam jak ja siedziałam z nosem w telewizorze i słownikiem i sprawdzałąm wyłapane słowa. To dobry sposób. Jeśli dziecko będzie miało dostęp tylko do bajek po hiszpańsku to też szybciej "załapie" język. A wiadomości z Polski zawsze można poczytac w Internecie ;)

Dziadu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 164
Rejestracja: sob, 25 wrz 2010, 18:31

Re: Witajcie (jeszcze) z PL

Post autor: Dziadu » sob, 26 mar 2011, 11:48

el malage pisze: Co do samochodow polecam kupno tutaj na miejscu ,moim zdaniem samochody zarowno starsze jak i nowe mozna kupic znacznie taniej niz w Polsce.
no tutaj mam pewne wątpliwości :? chyba że coś kiepsko przeglądam oferty

Awatar użytkownika
el malage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 189
Rejestracja: pt, 5 gru 2008, 13:52
Lokalizacja: Teneryfa Sur

Re: Witajcie (jeszcze) z PL

Post autor: el malage » pt, 1 kwie 2011, 21:57

Jezeki szukacie wylizanej kilkuletnej Beemki ,lub mlodego Mieczyslawa to ceny moga byc z kosmosu,ale jezeli chcecie nabyc 3-5 letni samochod popularny 8) na wyspach czyli klasy B ,lub C to jest w czym wybierac.
Przez 5 lat kupilem tutaj kilka aut i nigdy na nich nie stracilem(moze mam zylke handlowca) :) Trzeba pamietac ,ze na wyspach jest bardzo duzo samochodow z wypozyczalni,czesto po 2-4 latach sa one sprzedawane tanio ,czesc z nich wyglada dobrze ,ale tylko z pozoru,czasami sa mocno zuzyte,czasami warte uwagi .To wlasnie te auta dyktuja srednie ceny uzywanych samochodow na rynku.Drugi argument to kryzys i emigracja z wysp,czesto mozna trafic okazje jezeli komus sie spieszy by opuscic wyspe, sprzedaje autko znacznie ponizej ceny rynkowej.Tak wlasnie kupilem ostatnie auto.

Pozdrawiam z Teneryfy Sur
Pozdrawiam z Teneryfy Sur

Dziadu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 164
Rejestracja: sob, 25 wrz 2010, 18:31

Re: Witajcie (jeszcze) z PL

Post autor: Dziadu » czw, 7 kwie 2011, 20:57

Bardzo przydatna uwaga :D Chyba będe o tym musiał z Tobą pogadać :wink:

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości