Czy na Wyspach Kanaryjskich sa Polskie Kluby

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
henryk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz, 3 maja 2009, 12:20

Czy na Wyspach Kanaryjskich sa Polskie Kluby

Post autor: henryk » wt, 2 cze 2009, 13:09

Czy sa tam jakies kluby polskie,gdzie Polacy moga sie spotykac?W Brazylii Plonia jest zorganizowana,w miescie Curitiba byly 3 polskie kluby i w kazdym z tych klubow byl zespol piesni i tanca,ja chodzilem do klubu Tadeusza Kosciuszki w Curitibie,w tym zespole tanczyly krakowiaka oprocz Polek tez rodowite Brazylijki,ktore uczyly sie jezyka polskiego i spiewaly polskie piosenki,tego sie w Brazylii nie spodziewalem...a jednak.Nektorzy nie byli w Polsce ponad 40 lat i jeszcze dobrze mowia po polsku,ich dzieci i wnuki tam urodzone tez dobrze mowia po polsku.W miescie Curitiba jest tez polski Skansen z polskim Muzeum.To wszystko mnie tam zaskoczylo,cos wspanialego. Podobno na Tenerifie mieszka Kazik Staszewski z zespolu Kult,moze on zorganizowal tam jakas polska kapele?

malinka
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: śr, 19 lis 2008, 20:24
Lokalizacja: austria

polskie kluby

Post autor: malinka » śr, 3 cze 2009, 10:24

Wspólnota Polska pomaga Polakom na świecie niewielkim nakladem finansowym. Miałam okazję w tym roku nagłośnić sprawę Polonii na GC
w Komisji Sejmowej oraz właśnie we Wspólnocie. A to tylko dlatego,
że sama pracuję społecznie w Austrii i znam problematykę a Kanary zimą kocham. Masz więc drogę już utorowaną.
Stara Polonia Kanaryjska była bardzo nieliczna, a obecna tak sobie myślę, że jest jeszcze zainteresowana dorabianiem się. Mam nadzieję,
że się mylę, ale wiem z doświadczenia że na to trzeba lat i uczucia
pewności finansowej.Zyczę powodzenia
malinka

STYRO
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 174
Rejestracja: pt, 5 sty 2007, 17:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: STYRO » ndz, 7 cze 2009, 15:25

Ja mam (jeszcze) knajpe na Teneryfie. Wyborowa jest, Zubrowka jest, Zywiec bywa, Polacy sa i tyle z polskosci. Muzyka w 100% nie polska, ale jest ok. Gdybys byl w Puerto de la Cruz w najblizszym czasie to zapraszam.
Pozdrawiam
STYRO

henryk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: ndz, 3 maja 2009, 12:20

Czy na Wyspach Kanaryjskich sa Polskie Kluby

Post autor: henryk » śr, 10 cze 2009, 12:27

Czyli Polski Konsul w Las Palmas spi, a Polakow tam jest za malo aby dzieci Guanczow tanczyly Krakowiaka.Jezeli bede na G.C.to postaram sie byc w restauracji Roberta,a na Tenerifie nie wiem czy bede.Ciekawi mnie,czy Guancze podtrzymuja swoja kulture,czy raczej stali sie juz Hiszpanami.

Zablokowany

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości