samotna matka

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: samotna matka

Post autor: camilozeta » ndz, 21 lis 2010, 15:26

To chyba po prostu ciekawość :) Ale coś mi się zdaje, że Eda sobie odpuściła i już o Kanarach zapomniała, bo się nie odzywa od dwóch lat.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

estrella
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 172
Rejestracja: czw, 7 paź 2010, 15:27

Re: samotna matka

Post autor: estrella » ndz, 21 lis 2010, 15:55

Dziadu,
jak ci jeszcze pewnie nie wiadomo, to samotne matki z dziecmi maja wiecej jaj, jak wielu chetnych meskich podroznikow.
Temat jest aktualny i radze ci wziac taka babke do dalszej podrozy, bo cie wykarmi.

Tutaj otrzymalam jako samotna matka duzo pomocy, n.p. nie wolno matki z dzieckiem z domu wyrzucic jak nie moze zaplacic czynszu. To nie byl moj problem, ale ludzie sa bardzo zrozumiali, co oczywiscie czynszu nie zastapi.
Pierwsze dni uczylam sie z corka na plazy, bo w naszym tanim hotelu nie bylo miejsca, dzisiaj piekne wspomnienia.

Dzisiaj jest corka w Niemczech ale to osobiste sprawy. Ten czas tutaj (5 lat ), byl wspanialy , dziecko plywa jak delfin, Open Drive, zdrowa i w pelnej swiadomosci integralnej miedzynarodowosci. Ma 13 lat i uczy sie 5 jezyka. Polskiego.Inne ma juz opanowane.
Bo to tez zasluga wyspy - bez jezykow ani rusz.

Ale ja moge cie zaadoptowac, wyslac do szkoly, zrobic urodziny w Loro Parqe (znam wlasciciela, Wolfgang Kissling ) i juz masz przedwczesna intergracje na tej wyspie. Zobacz na Konto ci Ci to pozwoli. Ale u mnie masz rabat - za walke z wiatrakami-

serdecznie-
estrella

Dziadu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 164
Rejestracja: sob, 25 wrz 2010, 18:31

Re: samotna matka

Post autor: Dziadu » ndz, 21 lis 2010, 17:32

Twoja odpowiedź chyba nie dotyczy tego co napiasłem, bo nie widzę związku - żadnego :?

Dziadu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 164
Rejestracja: sob, 25 wrz 2010, 18:31

Re: samotna matka

Post autor: Dziadu » ndz, 21 lis 2010, 18:08

I dodam, że nic złego nie miałem na myśli :wink:

Awatar użytkownika
zastawnik
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 207
Rejestracja: śr, 4 mar 2009, 12:58
Lokalizacja: TF

Re: samotna matka

Post autor: zastawnik » ndz, 21 lis 2010, 18:48

e tam przehardkorzyla... to tylko cale dwa latka ;)

salu2
salu2

Dziadu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 164
Rejestracja: sob, 25 wrz 2010, 18:31

Re: samotna matka

Post autor: Dziadu » ndz, 21 lis 2010, 19:02

Ale ciekawe czy Eda przyjechala ? Hmmm.... stawiam dychę , że nie - myślę, że by się odezwała :wink:

estrella
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 172
Rejestracja: czw, 7 paź 2010, 15:27

Re: samotna matka

Post autor: estrella » ndz, 21 lis 2010, 19:08

eda sie nie zameldowala, ale temat jest aktualny, jak nie, to jest jutro wylaczony - jako samotna matka szukasz perspektywy dla dziecka - tak ja tez wyruszylam w swiat, dzieci sa cosmopolitan, ja wygralam, ale to nie jest regula, i dlatego trzeba o tym mowic.

estrella

Dziadu
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 164
Rejestracja: sob, 25 wrz 2010, 18:31

Re: samotna matka

Post autor: Dziadu » ndz, 21 lis 2010, 19:16

Przegram dyche :shock:

estrella
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 172
Rejestracja: czw, 7 paź 2010, 15:27

Re: samotna matka

Post autor: estrella » ndz, 21 lis 2010, 19:38

Dziadu,
- stary mail, temat superaktualny!!!
- przegrales dyche, wygrales moja sympatie also positiv - samotne matki sa zawsze obecne i produkt Nr.1.- to tylko moze pojac facet, ktory to wyprobowal
- ja pomoge kazdej matce, dzieci sa skarbem i o tym wiedza Kanaryjczycy albo jak myslisz dlaczego pod kazda szkola stoi policja?!I to nie za malo!!!

estrella

Awatar użytkownika
SplitSailer
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 277
Rejestracja: sob, 7 kwie 2007, 18:45
Lokalizacja: Islas Canarias / TF y Mundo
Kontaktowanie:

Re: samotna matka

Post autor: SplitSailer » pn, 22 lis 2010, 11:38

estrella pisze: Dzisiaj jest corka w Niemczech ale to osobiste sprawy. Ten czas tutaj (5 lat ), byl wspanialy , dziecko plywa jak delfin, Open Drive, zdrowa i w pelnej swiadomosci integralnej miedzynarodowosci. Ma 13 lat i uczy sie 5 jezyka. Polskiego.Inne ma juz opanowane.
Bo to tez zasluga wyspy - bez jezykow ani rusz.
estrella
estrella Jak ja bym chcial abyś w tej wlasnie kwestii rozwoju osobistego dziecka, Przemowila do glowy mojej bylej zonie;) za nic nie chce przemysleć nawet... mozliwosci pobytu mojego syna na wyspie. A bardzo chcialbym zabrac Go tu wlasnie międzyinnymi z powodow o jakich piszesz (a ja Cie cytuje)...Wiecej "kobiet z jajami" jak Ty ;)
¨...i¨ ?

Waldek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: ndz, 18 sty 2009, 21:18
Lokalizacja: San Agustin / Gran Canaria

Re: samotna matka

Post autor: Waldek » pn, 22 lis 2010, 21:11

SplitSailer pisze:
estrella pisze: Dzisiaj jest corka w Niemczech ale to osobiste sprawy. Ten czas tutaj (5 lat ), byl wspanialy , dziecko plywa jak delfin, Open Drive, zdrowa i w pelnej swiadomosci integralnej miedzynarodowosci. Ma 13 lat i uczy sie 5 jezyka. Polskiego.Inne ma juz opanowane.
Bo to tez zasluga wyspy - bez jezykow ani rusz.
estrella
estrella Jak ja bym chcial abyś w tej wlasnie kwestii rozwoju osobistego dziecka, Przemowila do glowy mojej bylej zonie;) za nic nie chce przemysleć nawet... mozliwosci pobytu mojego syna na wyspie. A bardzo chcialbym zabrac Go tu wlasnie międzyinnymi z powodow o jakich piszesz (a ja Cie cytuje)...Wiecej "kobiet z jajami" jak Ty ;)
don't worry - to nie tylko Twój problem......
P.S. Że kobieta ma wiecej jaj, to chyba mnie w szkole o tym uczyli :?

estrella
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 172
Rejestracja: czw, 7 paź 2010, 15:27

Re: samotna matka

Post autor: estrella » czw, 25 lis 2010, 14:38

witam,
dziekuje SS i Waldek za wsparcie, to jest wazny temat, bo chcemy dzieciom swiat pokazac, dopoki jeszcze mozna - sami za nasze doswiadczenia musimy czasami wysoka cene zaplacic- i to chcielibysmy dzieciom zaoszczedzic

Apeluje do wszystkich zon, narzeczonych, kochanek ktore nie sa przy ojcach dzieci na wyspie - dajcie swoim dzieciom mozliwosc poznania wyspy i ojcow w calkiem nowym swietle, dla obydwu stron tylko wygrana, duza wygrana, obojetnie czy surfing, nurkowanie, konie albo po prostu rzucanie kamieni do Atlantyku, dzieci to kochaja i sa pozniej otwarte na wiele nowego
- ta wyspa jest bezpieczna bo terrorysci sami tutaj urlop robia :D
- moja corka majac 9 lat latala juz samodzielnie z/do Niemiec (stewardess opieka w samolocie), ze strachu pocilam sie na mokro, ale zaufalam, bo widzialam, ze wielu tak robi z koniecznosci, jak mieszkasz na wyspie. Te przeloty z dziecmi sa dobrze przez linie lotnicze zorganizowane, napewno tez z Polski

- syna wyslalam, jak mial 19 lat bez zabezpieczenia na New Zeeland, najlepszy jego czas w zyciu, musial sie udowodnic,
w 3 miesiace przeszedl wyspe prawie na pieszo, dzisiaj mi za to dziekuje

Wychowalam 2 dzieci sama, pracujaca matka z domu Kwiatkowska ("zadnej pracy sie nie boje"), ozeniona hrabina, rozwiedziona tez szczesliwie - viva isla bonita!
estrella

Awatar użytkownika
SplitSailer
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 277
Rejestracja: sob, 7 kwie 2007, 18:45
Lokalizacja: Islas Canarias / TF y Mundo
Kontaktowanie:

Re: samotna matka

Post autor: SplitSailer » czw, 25 lis 2010, 16:53

estrella...Jesteś wielka!!!!! Dziękuje dziękuje dziękuje..
Żony, "matki polki", kochanki, konkubiny - słuchajcie apelu prawdziwej kobiety, która WIE co jest WAŻNE!... ważne dla dzieci!

Masz racje, co dzieciaki przeżyją to ich... i nikt im tych doświadczeń nie odbierze. Mój młody tez lata sam samolotem od kiedy mu wolno samemu..i masz racje co przeżyłem przy pierwszym jego samodzielnym locie to tylko ja wiem.. Ale to nie znaczy że mam mu nie oferować SAMODZIELNOŚCI.
...najbardziej mój syn do teraz opowiada i pamięta jak pewnego razu wiezli Go na TFS, nocą, specjalnym samochodem na płytę lotniska pod samolot, który czekał bo przedłużała się odprawa, przerzucali Go śluzami tylko dla obsługi lotniska, bo kapitan nie mógł już czekać dłużej...a na pokładzie wszyscy mysleli że młody to jakiś vip ;)...zawsze to niezła experience.
¨...i¨ ?

Waldek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: ndz, 18 sty 2009, 21:18
Lokalizacja: San Agustin / Gran Canaria

Re: samotna matka

Post autor: Waldek » czw, 25 lis 2010, 22:54

Myślę, że Europa ( i ta wschodnia i zachodnia) jest już na tyle dojrzała, że potrafi napiętnować zarówno facetów, którzy tłuką swoje żony, jak i matki, które utrudniają ojcom kontakty z dziećmi. Wyjątek to polskie Sądy Rodzinne obsadzone w 90% przez kobiety, niespełnione, porzucone lub zakompleksione stare panny i niemieckie Jugendamty - twór ( Missgeburt ) Narodowego Socjalizmu. Dlatego Estrella szacun, powtórzę za kolegą -jesteś wielka!

P.S. Estrella tylko proszę /.....please,please .../ nie używaj skrótu SS w stosunku do SplitSailer'a, którego jestem osobistym fanem, bo mi się to jakoś dziwnie kojarzy :?

Awatar użytkownika
SplitSailer
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 277
Rejestracja: sob, 7 kwie 2007, 18:45
Lokalizacja: Islas Canarias / TF y Mundo
Kontaktowanie:

Re: samotna matka

Post autor: SplitSailer » pt, 26 lis 2010, 11:28

Skrócenie nicku do > SS < jest ok... i nawet sie mi podoba. Nie mam skojarzeń.. Pełny nick może sprawiać trudność.
Waldek - widze że byc moze mamy podobne doświadczenia. Ja płace do teraz za niefrasobliwy wpis sekretarki sądowej w aktach, zamiane słowa "zameldowania" na "zamieszkania" (byc moze z przyzwyczajenia...tak jak i to.. ze sędzina juz na początku rozprawy zaczeła mnie "jechać"... tyle ze to ja stałem po prawej :wink: byłem powodem.. nie spojzala nawet w kwity,skubana..ale gdybys widzial to zaambarasowanie, gdy zauważyla błąd)...W każdym razie jeden zapis a zmienia ojca współopiekę nad dzieciakiem...w fikcje, a osobom tak trafnie scharakteryzowanym przez Ciebie daje >¨skuteczne narzedzie¨ :(
¨...i¨ ?

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości