PRACA NA WYSPACH-PROŚBA O KONTAK OSÓB POZYTYWNIE NAKRĘCONYCH

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
WROCŁAWIAN
Gość
Gość
Posty: 2
Rejestracja: sob, 30 sie 2008, 08:44
Lokalizacja: Wrocław

PRACA NA WYSPACH-PROŚBA O KONTAK OSÓB POZYTYWNIE NAKRĘCONYCH

Post autor: WROCŁAWIAN » pn, 1 wrz 2008, 10:39

Witam wszystkich użytkowników forum.
Miło mi czytać wiele pozytywnych wypowiedzi na temat życia na wyspach.
Jestem po czterdziestce i myślę o wyjeździe na stałe właśnie na Wyspy Kanaryjskie razem z żoną i naszym kilkumiesięcznym dzieckiem. Myślimy o wyjeździe w przyszłym roku. Przede wszystkim myślimy o naszym małym dziecku, żeby mogło dorastać w ciekawym miejscu i uczyć się od początku nie tylko języka polskiego.
Sam dopiero uczę się hiszpańskiego. Dobrze mówię po niemiecku, słabiej po angielsku i rosyjsku.
Jestem optymistą i lubię wyzwania. Lecz ze względu na doświadczenia życiowe, które nie raz były niemiłe, wolę teraz sprawdzić i poczekać aniżeli powtórzyć ten sam błąd.
Problemy, na które można się natknąć szczególnie na początku pobytu w nowym miejscu, są do przewidzenia chyba wszędzie na obczyźnie. Ludzie i ludziska są też wszędzie.
Byłem już nie raz za granicą. Też za pracą. Na szczęście miałem pracę i zapłatę.
Zawsze prowadziłem własną firmę i też z czasem chciałbym pracować na swoim.
Chyba, że znajdę firmę w której praca sprawiałaby mi przede wszystkim przyjemność z jej wykonania i obcowania z innymi współpracownikami. A zarobki to sprawa ważna, lecz nie priorytetowa. Zawsze można będzie dorobić inną działalnością. Kwestia rozeznania się w potrzebach na miejscu.
Mam prośbę. Proszę o informację w jakich zawodach/firmach najchętniej zatrudniani są nasi rodacy na wyspach. Wiadomo, że chodzi o osoby z przynajmniej z podstawową znajomością hiszpańskiego, mogące się samodzielnie porozumieć.
Czy możecie podpowiedzieć, czym zajmują się Wasi znajomi, którzy są zadowoleni ze swojej pracy?
Myślę osobiście o znalezieniu sobie pracy w pracach wykończeniowych, naprawczych w branży ogólnobudowlanej. Choć jestem otwarty na inne propozycje i możliwości w innym zawodzie.
Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. Pozdrawiam.
Wrocławian. :)

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 977
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Post autor: camilozeta » pn, 1 wrz 2008, 15:53

Bez jezyka to tylko jakas prosta, fizyczna praca raczej. Budowlanka, to branza w ktorej pracuje sporo Polakow, takich ktorzy nie zdazyli sie jeszcze ustawic. Poza tym znam na Kanarach Polakow informatykow, pracownikow biurowych, muzykow, lekarzy itp. Tak jak wszedzie, jesli zna sie jezyk to nie ma limitow :-)

Pozdrawiam
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

WROCŁAWIAN
Gość
Gość
Posty: 2
Rejestracja: sob, 30 sie 2008, 08:44
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: WROCŁAWIAN » pn, 1 wrz 2008, 19:35

Krótko, zwięźle i na temat. Dzięki za odpowiedź.
Proszę o dołączenie do wymiany opinii osób, które są na wyspach krócej, a które mają już podobne spostrzeżenia i mają coś więcej do dodania.
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
kuba
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: śr, 20 gru 2006, 21:48

Post autor: kuba » śr, 3 wrz 2008, 10:24

Dodam,że ...jak camilozeta już wspominał kiedyś, idealne to jest miejsce dla ludzi, którzy nie muszą ganiać za pieniędzmi, a "prawdziwe oczarowanie wyspami" mija po pewnym czasie i pozostaje dla nas tylko rzeczywistość, która staje sie powszednia..jak wszędzie, nawet ta przyjazna pogoda i ciepełko tego nie zmieni...dla odważnych świat należy
pozdrawiam k.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości