Mieszkam na Cyprze, ale znudziło mi się proszę wasze opinie

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
Awatar użytkownika
Mikolaj41
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn, 4 sie 2008, 21:31

Mieszkam na Cyprze, ale znudziło mi się proszę wasze opinie

Post autor: Mikolaj41 » wt, 5 sie 2008, 19:05

Mieszkam na Cyprze :D od trzech lat, ale znudziło mi się :oops: więc szukam jakiegoś nowego ciekawego miejsca do mieszkania na świecie.
:lol:
Proszę o wasze zdanie/informacje
1.Jak wy odczuwacie warunki życia na wyspach?
2.jak z kulturą (kino, teatr, itd.) czy czujecie że to zadup....ie?
3.jak zarobki, ubespieczenie, solidność pracodawców. jak czujecie relacje ceny a zarobki
3a. czy znacie zarobki masażysty lub barmana?
4.jakcy są tamtejsi tubylcy/wyspiarze (kultura, gościnność, zachowanie do kobiet, zachowanie na drodze itd.)
5.jak są relacje między Polakami na wyspach (pomagają sobie czy jak w angli/niemczech unikać rodaka)
6.czy są na wyspach miejsca do wspinaczki górskiej/skałkowej
7.temperatura morza

Na reszte pytań znalazłem już odpowiedzi w necie.

Jestem masażystą/terapeutom z wieloma certyfikatami i wieloletnią praktyką pracy w hotelach (zwykle 5 gwiazdek). Posuguję sie wieloma językami ale tylko podstawowe zwroty (przywitać się, spytać o drogę itd.) w tym niestety hiszpanski. Dobrze znam tylko Angielski, rosyjski i polski :)

Wyspy Kanaryjskie to pomysł mojej siostry ( barnanka/ angielski i polski ) nie podobała się jej oferta z Norwegii. :roll: i się rozglądamy za czymż ciekawym od pażdziernika.

:arrow: Szukamy nowego miejsca pracy i do życia ; masażysta+barmanka (może i brat / pracownik budowlany).

Z góry dziękuję za :idea: Wasze ZA I PRZECIW w byciu na W.Kanaryjskich

STYRO
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 174
Rejestracja: pt, 5 sty 2007, 17:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: STYRO » czw, 7 sie 2008, 06:45

viewtopic.php?t=127 Mysle, ze tutaj masz wystarczajaco duzo informacji.
Pozdrawiam
STYRO

Awatar użytkownika
Mikolaj41
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: pn, 4 sie 2008, 21:31

Pozwolę sobie na porównanie Kanary - Cypr

Post autor: Mikolaj41 » sob, 9 sie 2008, 14:33

Dziękują za informację, bardzo mi pomogła.

Z tego co wyczytałem na waszym forum to pozwolę sobie na porównanie: :D

W.KANARYJSKIE - CYPR (czyli dwa zadu...ipa Europy)

POGODA
-Podoba mi się u was temperatura, :lol: tu na Cyprze latem jest od 32'C do 44'C :cry: zimą od 5'C do 15'C. Okropne są tu problemy z pitną wodą (sprowadzana z Europy kontererowcami)

PRACA - ZAROBKI
-Zarobki jakieś na Kanarach takie cieniutkie :cry:
Tu na Cyprze słabo zarabiająca kelnerka ma najmniej 750 euro, średnia jednak jest podobna 850 euro, ale polaków zarabiających powyżej 2500 euro jest sporo.
Osoby bez znajowości języka są wykorzystywane bezlitośnie do pracy ciężkiej i za grosze a nawet bez pieniedzy (tu najczęściej to egipcjanie i syryjczycy ale widziałem też nieudaczników Polaków).

MIESZKANIE
-Sprawa mieszkania wygląda bardzo podobnie ceny i sposób wynajmu, tylko w centrum stolicy Nicosii ceny są b.wysokie ale i zarobki są tam dużo lepsze. i nikt tu na Cyprze nie rząda zameldowania.

BANK
-Banki - podobnie ale tak chyba jest w całej Europie

URZĘDY
-Urzędy - podobnie
ale angielski jest ciągle językiem urzędowym + grecki (Cypr była kolonia brytyjska)

TUBYLCY
-Cypryjczycy w odróżnieniu od Kanaryjczyków, są raczej ludzmi zamożnymi dzięki sprzedarzy ziemi pod budowę hoteli, osiedli, sklepów itd. i kasiora im do głów uderza, często się widzi lepiankę a przed nią dwa mercedesy, bo trzeba pokazać że na nie stać i nic dziwnego jesli kawałek pola gdzie tylko kozy się pasły sprzedają za miliony euro.

-Po za narzekaniem na nieudaczników Kanaryjczyków na wszym forum, nie spotkałem się z pojęciem chamstwa tubylców a znalazłem kilka pochwał , zazdościć tylko.
Tego nie da się powiedzieć o Cypryjczykach.
Cypryjczycy swoje zachowanie nazywają "południowym temperamentem" ale nawet kontynentalni Grecy nazywają ich "pierd...nymi chamami" (po grcku "KIPRIOS GAMOTO RADSA SU") i znam wielu ludzi z europy (Greków, Polaków, Anglików, Węgrów, Niemców itd.) którzy mimo dobrej pracy wyjechali stąd ponieważ nie wytrzymali tego zachowania.
Powrzechnie polscy określają tubylca słowem: CYPRUCH :oops:
Podoba mi się nazwa KANAREK :D

KULTURA
-narzekam na kulture na Cyprze ale widzę że na waszych wyspach jest nie lepiej.
Ostatnio w kinie byłem w Chenay w Indiach, ale za to latem Staro Grecki Teatr mam co tydzień

RODACY
-Polonia-nie wyczytałem o stosunkach miedzy wami, po za kłutniami na forum (to normalne).
Ale 300 euro od załatwienia pracy to na Cyprze naraźie biorą tylko od swoich Bułgarzy, dla Polaka tu to jeszcze hańba i nikt na Cyprze nie krzyczy że nie jest "darmowym biurem pracy!". Na polskim forum znajdziecie wiele ofert pracy, gdzie szukać, kogo się spytać itd. i to ciągle za free.
Ale boję się że polak potrafi :oops: i to się może zmienić.
W wiekrzych miastach cypru jak i w Angli raczej rodaka trzba unikać, w małych dziurach rodak pomoże.
Sam wiele razy pomagałem i dostałem wiele pomocy od rodaków i nikt tego nie robił za pieniądze.
Jak kto ma ochotę to od reki załatwię pracę dla masażysty za free za 1200euro :lol: a przed wylotem mieszkanie znajdę (wiele raz to robiłem) i nie uważam że to coś specjalnego tylko normalna pomoc ludzka.

-jednak przeczytałem na paru postach; W.Kanaryjskie nie zachęcają do osiedlenia dla kogoś kto od paru lat śniegu nie widział, a palmy ma w ogrodzie i wcale nie marzy o błękitnej lagunie. :roll:

Łatwo znalazłem parę ofert pracy dla mnie na Teneryfie, wiec jak zmnienie zdanie to pewnie sie pojawię tam u was na jakieś pół roku.
Na rażie powiem: nie lubię dużych miast ale i "końców świata" mam już dosyć.

Pozdrowienia z upalnego Cypru dla wszystkich rodaków na Kanarach.

:lol: javascript:emoticon(':lol:')

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 977
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Pozwolę sobie na porównanie Kanary - Cypr

Post autor: camilozeta » ndz, 10 sie 2008, 05:36

Mikolaj41 pisze:-Polonia-nie wyczytałem o stosunkach miedzy wami, po za kłutniami na forum (to normalne).
Chyba dyskusjami? Czasem troche zazartymi, ale jednak dyskusjami? :-) W koncu to forum... dyskusyjne, nie? :-)

Czy kanary to koniec swiata? No centrum Europy to na pewno nie jest, wiec cos w tym jest. Na szczescie samolotow lata baaardzo duzo.

Pozdrawiam, Camilo
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości