Hiszpania: 1,4 mln dolarów na walkę z nielegalną imigracją

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach

marta
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 18:22

Post autor: marta » czw, 17 kwie 2008, 18:43

moja opinia, najwyzszy czas cos z tym zrobic, faktem jest ze nie ma na tyle pracy dla wszystkich, bardzo czesto jest ze przybywaja tu z afryki bez wyksztalcenia, zadnych pieniedzy, i jesli nie pracuja na mercadillo, to zajmuja sie kradzierzami, handlem narkotykami, itp,,, tu gdzie mieszkam widze niewielu pracujacych czarnych,moze troche wiecej pracuje ludzi z maroko....wiec nie wem z czego zyje reszta,

dalton1967
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt, 14 lis 2006, 10:58
Lokalizacja: hiszpania-malaga
Kontaktowanie:

Hiszpania ma spuzniony zaplon

Post autor: dalton1967 » pt, 18 kwie 2008, 08:44

Hiszpania ma spuzniony zaplon jesli chodzi o ten problem,jak sie pali to studnie buduja i to nie tylko chodzi o walke z nielegalna emigracja ,tak jest ze wszystkim z bespieczenstwem i walka z terroryzmem i zorganizowana przestepczoscia.
dalton-piter

Awatar użytkownika
100%_cojones
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: wt, 5 gru 2006, 21:18

Post autor: 100%_cojones » pt, 18 kwie 2008, 11:19

proponuje zorganizowane bojówki w bialych kapturch, czarni przeciez przypływają i zabierają nam pracę... NAM, uczciwym polakom. :-D hehehe

dajcie spokój może, w takim Vecindario - gdzie mieszkam, jest w cholerę czarnych i trochę, ciezko pracują, po fajrancie chodzą w tych swoich sukienkach i nikomu nie zawadzają. Byc może niektórzy kradną, ale z drugiej strony nie znam polaka ktory by nie podpierdzielil czegoś ze swojej budowy. A niektorzy robią to regularnie i są dumni z tego jacy są cwani, a nawet handlują ukradzonymi gadżetami.

Natomiast zasadcznio murzyni przyplywają na kanary, nie zeby krasc, albo handlować narkotykami, tylko jest to dla nich kolejny przystanek w drodze na kontynet,a potem do reszty UE. i wlasciwie dlatego Hiszpania się wzięła za ten problem - po wpływem nacisków państw starej unii.

Natomiast powoli dostrzegam inny problem, jest gospodarcze spowolnienie, ostatnio w cholerę polaków wylecialo ze swoich budóww ramach cięcia kosztów, szczerze mowiac to odliczałem dni, kiedy pojawi się temat, ze trzeba cos z tym zrobic ;-D hehehehehe
Pozdrawiam, 100%_cojones == 100% blackseo ;)

dalton1967
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt, 14 lis 2006, 10:58
Lokalizacja: hiszpania-malaga
Kontaktowanie:

Odpowiedz

Post autor: dalton1967 » pt, 18 kwie 2008, 13:14

Piszesz ze nie znasz Polaka co by nie ukradl czegos ,to znaczy ze sami zlodzieje i motloch kryminalny wyjezdza za granice psuc opinie Polsce.Osobiscie nigdy nic nie ukradlem i tepie takich cwaniaczkow co tylko ogola glowe i cwaniakuja w 10-sieciu a w pojedynke to robia w spodnie ,bo nawt brakuje im odwagi aby isc do wojska tylko uciekaja i robia totalny syf. Na zakonczenie podaje ciekawe linki z artykulami jak bandziory z Polski terroryzuja iinych Polakow. http://www.google.pl/search?hl=pl&q=pol ... na+islandi
http://www.google.pl/search?hl=pl&q=pol ... za+granica
dalton-piter

Awatar użytkownika
100%_cojones
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: wt, 5 gru 2006, 21:18

Post autor: 100%_cojones » pt, 18 kwie 2008, 14:20

Przepraszam, oczywiscie, pragnę sprostować, bo mogę być opacznie zrozumiany: nie chodzilo mi o polaków ogólnie, bo jest cala masa polaków za granicą którym naprawdę udaje się niczego nie ukrasc. Nie do wiary, ale tak jest :)

Chodzilo mi jedynie o to, że głównie ci co wyjezdzają hm... nazwijmy to "na budowę", to wynosza z pracy na potęgę, a to cegły, a to drukarkę, a to lustro, a to jeszcze cos. Wiesz, nawet bez swiadomosci tego ze kradną :) po prostu to normalne zachowanie w pracy w ich pojeciu, czego z kolei ja pojąć nie mogę :)
Pozdrawiam, 100%_cojones == 100% blackseo ;)

dalton1967
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: wt, 14 lis 2006, 10:58
Lokalizacja: hiszpania-malaga
Kontaktowanie:

Odpowiedz

Post autor: dalton1967 » pt, 18 kwie 2008, 15:43

Polacy o kturych piszesz to ci co robili to samo w Polsce a potem w innych krajach i czuja sie bardziej swobodnie w tym co robia mam na mysli psucie opini innym.Pozdrawiam z Asturias.
dalton-piter

marta
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 18:22

Post autor: marta » pt, 18 kwie 2008, 20:22

ja jeszcze wroce do tematu imigrantow, dzis, rozmawialam z jedna hiszpanka, ktora pracuje na lotnisku w madrycie, i mieszka rowniez w madrycie, opowiadala mi ze tam maja bardzo duze problemy ze przyjezdza ich mnostwo, szczegolnie z ameryki srodkowej , mowila ze przyjezdzaja i mowia, ze na miesiac, do rodziny tylko, i maja po 100 walizek, i ze chca zobaczyc morze, ...gdzie w madrycie?,,,,itd, bardzo czesto niszcza potem swoje paszporty, wiec nie wiadomo skad sa i kim sa, pozatym jak mowila nie nalezy do rzadkosci fakt , ze wychodzisz z domu a na klatce w korytarzu spia czarni, czeste burdy, awantury i po prostu niebezpiecznie, opowiadala tez inne malo przyjemne historie, w kazdym badz razie swierdzila ze to ogromny problem, a co do kradnacych polakow, to wiadomo, ludzie sa rozni, choc ktos kiedys stwierdzil ze krasc sie nauczyli polacy jeszcze w poprzednim systemie, kiedy wszystko bylo panstwowe i nikt niczego nie pilnowal, bo nie moje,,,panstwa ,,wiec co mi tam,,,ale wiadomo,,,nie jednemu psu burek,,,

Awatar użytkownika
kuba
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: śr, 20 gru 2006, 21:48

MY POLACY!

Post autor: kuba » ndz, 20 kwie 2008, 10:42

..czytając wasze wypowiedzi ,mam ochotę krzyczeć ..WRACAJCIE BUDOWAĆ STADIONY BO WAM JE CHIŃCZYCY WYBUDUJĄ, a WY kradnący, nie kradnący,napadający,mordujący itd...nie będziecie niedługo mieli za co wyjeżdzać i przyjeżdzac tu i tam!!

Adam
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt, 18 mar 2008, 15:34
Lokalizacja: Opole
Kontaktowanie:

Post autor: Adam » czw, 26 cze 2008, 13:38

A mi tylko oszkoda osob, ktore mialy to nieszczescie urodzic sie w kraju 3-go swiata i musza ryzykowac zycie aby dostac sie do Europy. Kraje rozwiniete powinny przeznaczyc o wiele większe pieniadzie na pomoc Afryce,. Taka kampania reklamowa nie zatrzyma tych ludzi przed ucieczką do Europy. Szkoda mi też tych którzy oceniaja innych na podstawie koloru skóry, kraju pochodzenia, wyznania itp.. A nie po tym jakimi są osobami.
Niestety jest jescze na świecie mnóstwo osób, któe maja poglądy rodem ze średniowiecza...

Awatar użytkownika
kuba
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 121
Rejestracja: śr, 20 gru 2006, 21:48

Post autor: kuba » czw, 26 cze 2008, 21:52

Adam pisze: Niestety jest jescze na świecie mnóstwo osób, któe maja poglądy rodem ze średniowiecza...
...zgadzam się, zwłaszcza widać to w religiach...wg mnie nieprawdopodobny rozwój cywilizacji, techniki i intelektu człowieka ,oraz przemiany społeczne ,w tak krótkim czasie ,bo tylko 100-lat czyli 3-4 pokolenia , spowodowały zmiany w umysłach ludzi i najważniejszą sprawą w naszym życiu jest powszechna pogoń za dobrobytem , za wszelką cenę..gubią się w tym niestety przejawy zdrowego rozsądku i zwracanie uwagi na innych, ale tak było zawsze, tylko mniej się poprostu wiedziało...nie mam pomysłu , na uzdrowienie świata , jak mówi 1OO%_cojones ..musi się on sam oczyszczać..to by bylo tyle na ten temat
pozdrawiam
k.

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Post autor: camilozeta » pt, 27 cze 2008, 06:48

Adam pisze:Kraje rozwiniete powinny przeznaczyc o wiele większe pieniadzie na pomoc Afryce,.
Zalezy jaka pomoc masz na mysli, jesli tylko bezposrednia, to na niewiele sie to zda, bo zostanie przejedzone blyskawicznie. Uwazam, ze prawdziwa pomoc to edukacja i przekazanie technologii oraz pomoc w jej wdrozeniu. Wtedy Afryka moglaby sama pomalu stanac na nogach.

Pozdrawiam, Camilo
Ostatnio zmieniony pt, 27 cze 2008, 07:02 przez camilozeta, łącznie zmieniany 1 raz.
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Post autor: camilozeta » pt, 27 cze 2008, 06:57

kuba pisze:wg mnie nieprawdopodobny rozwój cywilizacji, techniki i intelektu człowieka ,oraz przemiany społeczne ,w tak krótkim czasie ,bo tylko 100-lat czyli 3-4 pokolenia , spowodowały zmiany w umysłach ludzi i najważniejszą sprawą w naszym życiu jest powszechna pogoń za dobrobytem , za wszelką cenę..
A ja mysle, ze czlowiek zawsze mial parcie na pogon za dobrobytem, kiedys nawet jeszcze bardziej. Wszystkie wojny i konkwisty sa dowodem.

kuba pisze:gubią się w tym niestety przejawy zdrowego rozsądku i zwracanie uwagi na innych, ale tak było zawsze, tylko mniej się poprostu wiedziało...
No wlasnie, jak sam zauwazyles tak bylo zawsze, teraz chyba juz i tak sie to troche poprawilo. Mysle, ze za malo stawia sie na edukacje czlowieka i jego rozwoj intelektualny i emocjonalny. Gdyby ludzie byli madrzejsi, byliby tez lepsi dla innych, bo wiedzieliby, ze jestesmy od siebie wzajemnie zalezni. Dostajesz to co dajesz. Cada uno da lo que recibe. Luego recibe lo que da. Nada se pierde, todo se transforma. http://youtube.com/watch?v=8eiNcCHnN8o

Un saludo, Camilo
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

RP
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: ndz, 18 lut 2007, 20:07
Lokalizacja: Mrągowo / Barça

Post autor: RP » pn, 30 cze 2008, 14:50

Wszyscy tu po trochu maja racje,ale hiszpanom nie chodzi o to ,aby powstrzymac migracje z czarnego ladu w 100 %,bo jest to niemozliwe.
Wystarczy przejzec gazety i popatrzec na afrykanskie dzieci z karabinami w rekach,gotowe zabic kazdego,kogo wskarze dowodca.........,a potem to wlasnie te dzieci przedostaja sie do europy , bez jakichkolwiek papierow,bez zyciorysu , a .....raczej z zyciorysem fauszywym....O ile wiem pantwom starego kontynentu chodzi o to,aby ta migracja byla kontrolowana.Nie oszukujmy sie,na przeprawe przez morze z czarnego ladu nie stac byle Kunta Kinte,to kosztuje ,na ich warunki ogromne pieniadze,a te pieniadze maja bandziory i ich poplecznicy.

historyjka:

Jadac autostrada od granicy francuskiej do Barcelony ,zatrzymalem sie w przydroznym barze na kawe i ciastko.Na poboczu drogi kosili trawe pracownicy z obslugi autostrady,w wiekszosci czarni,i w tym samym czasie zrobili sobie przerwe sniadaniowa.Jeden z czarnych "kosicieli" zaczal na glos nazekac,jaka to ma ciezka prace i jak malo zarabia,na to barman odparl mu ,aby sobie zmienil prace.......a ten,wyciagnal czarnego asa z rekawa odpowiadajac,ze nie dostanie lepszej pracy tylko dlatego,ze jest czarny.
Nie wytrzymalem,normalnie krew mnie zalala i zapytalem go,kim jest z zawodu,i kontynuujac pytanie wymienialem;
jestes adwokatem?--------nie (padla odpowiedz)
jestes lekarzem?---------nie
jestes informatykiem---------nie

a co potrafisz robic?
znam angielski
wielu ludzi mowi po angielsku (pytam po angielsku)
ja znam inny angielski- pada odpowiedz
Ty nie jestes czarny,ty jestes glupi i na dodatek rasista-odpowiedzialem,na co ten odwrocil sie na piecie i odszedl,a jego koledzy po fachu powiedzieli,ze on tak caly czas.........

Podobnych historyjek nasluchalem sie od hiszpanow,i,niestety ma to tendencje rosnaca.
I tak naprewde to ja nic nie mam do czarnych,marokancow itd;daleki jestem od rasizmu,ale ci,ktorzy tu przybywaja na pewno nie naleza do smietanki towarzyskiej.Los podarowal im mozliwosc przeprawy na stary lad........ale z czego za to zaplacili?????????

Ok 50% "wczasowiczow" w zakladach karnych to kolorowi z afryki i ameryki .............tyle samo na paro ,kozysta z dobrodziejstw tego,co uczciwi wypracuja........czyli co drugi jest na paro lub w wiezieniu.

pozdro :wink:
de todos modos la península esta mas cerca a mi corazón........

marta
Początkujący
Początkujący
Posty: 21
Rejestracja: śr, 11 kwie 2007, 18:22

Post autor: marta » wt, 1 lip 2008, 22:05

oczywiscie, kazdy ma prawo do godnego zycia, czarny, zolty, i zielony rowniez, nie uwazam sie za rasistke, moja bliska kolezanka jest czarna z senegalu, uczciwie zarabia na zycie, pracuje jak wiekszosc normalnych ludzi, i jest ok, ja nie znosze po prostu ludzi leniwych, ktorzy nie dadza nic od siebie, nie wloza zadnego wysilku w to aby cokolwiek osiagnac, kazdy z nas gdzies tam kiedys zakasal rekawy zeby np, zdobyc wyksztalcnie jakies tam, nic prostszego jechac np, do hiszpani i plakac , ze ja nie mam co jesc, albo ze mi malo placa bo jestem czarna etc, tak jak wspomnial kolega powyzej, nie jest mozliwe wstrzymac emigracje, ale chodzi o to aby panstwo kontrolowalo, kto przyjezdza, itd, bo rozgardiasz chyba do niczego dobrego nie prowadzi,,wiec jesli takie osoby bez papierow, bez wyksztalcenia , bez zadnych planow, bez niczego co moga zaoferowac przybywaja do innego panstwa, z czegos musza zyc wiec najprosciej jest kombinowac z narkotykami, lub krasc, i to wlasnie oni daza TYLKO DO SZYBKICH PIENIEDZY I TYLKO PIENIEDZY, oczywiscie na szczescie sa ludzie wartoscowi moj sasiad jest marokanczykiem ma swoj salon fryzjerski, pracuje itd, inny ma piekarnie . ale nie tolerujmy ludzi ktorzy tylko moga zaszkodzic , ....................na pewno panstwa afrykanskie potrzebuja pomocy innych , chocby w kwestii edukacyjnej, i to jest chyba najlepsza pomoc , wiecej wksztalconych ludzi oznacza lepszy poziom zycia,i lepsze spoleczenstwo, to tyle , pozdrawiam wszystkich naszych na wyspach

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości