Polak w Banku na Teneryfie

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
damianstachowiak
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: wt, 12 lut 2019, 08:48

Polak w Banku na Teneryfie

Post autor: damianstachowiak » wt, 12 lut 2019, 11:58

Cześć Wszystkim,

Czy macie może kontakt do kogoś kto mówi po polsku i pracuje w jakimś banku /najlepiej Santander/ na Teneryfie?

Marqs
Początkujący
Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: śr, 12 paź 2016, 19:36

Re: Polak w Banku na Teneryfie

Post autor: Marqs » wt, 12 lut 2019, 18:57

Jak dotąd nie spotkałem rodaka w okienku, ale przy wyborze banku zwróć uwagę czy w bankowości internetowej mają menu w j. polskim. To Ci ułatwi korzystanie.Jest przynajmniej jeden bank który ma to, ale nie podam Ci nazwy ze względu na zasady Forum. Powodzenia w grze.

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Polak w Banku na Teneryfie

Post autor: camilozeta » wt, 12 lut 2019, 18:59

Spoko, duze firmy i banki mozna podawac.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Marqs
Początkujący
Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: śr, 12 paź 2016, 19:36

Re: Polak w Banku na Teneryfie

Post autor: Marqs » wt, 12 lut 2019, 20:19

Ok. Chodzi o Caixa.Ja mam akurat w innym, ale mój kumpel założył w Caixa i mile się zaskoczył, że w ustawieniach języka menu zobaczył polski.
Pozdrawiam wszystkich.

damianstachowiak
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: wt, 12 lut 2019, 08:48

Re: Polak w Banku na Teneryfie

Post autor: damianstachowiak » śr, 13 lut 2019, 08:55

No to jeżeli możesz to daj jakiś kontakt. Chodzi mi głównie o konto

Marqs
Początkujący
Początkujący
Posty: 36
Rejestracja: śr, 12 paź 2016, 19:36

Re: Polak w Banku na Teneryfie

Post autor: Marqs » śr, 13 lut 2019, 17:50

Wykaz placówek znajdziesz w necie. Wpisz Caixa Tenerife i wybieraj. Założyć konto jest coraz trudniej. To co zajmowało dwa lata temu kilkanaście minut teraz trwa nawet ponad godzinę. Nie ma problemu jak masz stałe źródło dochodów z Polski np. emerytura lub renta. Jak prowadzisz działalność w Polsce to przedstaw dokumenty rejestrowe i dokument- historię z banku polskiego.Czasem wołają zaświadczenia z US o dochodach. Oczywiście poświadczone notarialnie i przetłumaczone. Polska nie ma umowy z Hiszpanią o honorowaniu dokumentów urzędowych i w niektórych sytuacjach mogą zażądać poświadczenia APOSTILLE które załatwia się odpłatnie w MSZ.Zależy na kogo trafisz.Jak masz załatwioną legalną pracę to przedstawisz umowę aby udokumentować wpływy środków.
Trzeba podpisać mnóstwo dokumentów (FATCA i wszelkie oświadczenia do bzdurnych problemów UE o unikaniu opodatkowania, prania pieniędzy etc.
Ale da się to przejść w ciągu 1-2 godzin. Musisz przedstawić NIE, a by załatwić NIE na wyspie (numer identyfikacyjny obcokrajowca)musisz posiadać tu meldunek. Trochę inaczej w przypadku zakupu nieruchomości.Meldunek, NIE (jak masz umowę przedwstępną to NIE załatwisz w Ambasadzie Hiszpanii w Polsce) , umowę wstępną z biurem nieruchomości i zaświadczenie z polskiego banku skąd przelejesz środki, gdyż u notariusza płacisz potwierdzonymi czekami wystawionymi przez Bank.Wystawienie czeków kosztuje czasem kilkaset euro. Zależy od kwoty, ale możesz tego uniknąć lub obniżyć taksę w przypadku ubezpieczenia w Banku (Bankassurance)kupowanej nieruchomości, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem.
W dużych oddziałach Banków (nie zawsze w filiach i agencjach) pracownicy mają wpięte w klapy flagi państwa którego języka używają poza hiszpańskim.Udaj się do banku i uzyskaj od konkretnej osoby informację co potrzeba(najlepiej w formie notatki) i potem rozmawiaj dalej z tą samą osobą.Unikniesz problemu "że jeszcze potrzeba to i to" Pokażesz tej osobie jej notatkę i przestanie wymyślać kolejne problemy.
Powodzenia i jak pisze Camillo SALU2

Kamyki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr, 16 wrz 2020, 07:58
Lokalizacja: Teneryfa

Re: Polak w Banku na Teneryfie

Post autor: Kamyki » ndz, 22 lis 2020, 12:07

Założyłem konto w dużym banku na "S", przy asyście tłumacza.
Bankowcy potrzebowali wszystkiego, także przetłumaczonej deklaracji podatkowej (PIT) z Polski.
Niby konto mam, ale zablokowane są wpłaty, więc to coś dziwnego. Ponoć Madryt decyduje o tym, czy konto dla cudzoziemca uzyska pełną funkcjonalność. Taki stan zawieszenia trwa od ponad miesiąca, więc mam i jednocześnie nie mam tego konta.
Zasadniczo - nie polecam Dużego Hiszpańskiego banku na "S".

Planuję poszukać mniejszego, normalniejszego i dam znać co wyszło.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości