przerejestrowanie hiszpańskiego auta

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
tatko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 293
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 08:48

przerejestrowanie hiszpańskiego auta

Post autor: tatko » pn, 5 paź 2015, 06:18

Czy ktoś ściągał i przerejestrował (lub nie przerejestrowywał bo się okazało że nie musiał) hiszpańskie auto na kanarach- najbardziej interesują mnie przypadki z teneryfy ale każde info mile widziane? Jest to jakoś łatwiejsze niż auta polskiego/angielskiego? Może można się obyc bez tych badań debilnych?
na 3mies przyjeżdżam na teneryfę w marcu żeby Córka mogła dostać papier ukończenia edukacji, a będę się wybierał jakoś w lutym połapać fale na atlantyckim wybrzeżu i przyszło mi do głowy żeby pokamperować a zjeżdżając na wyspy wziąć ze sobą jakieś bidne T4.
Wiadomo że samochody na kanarach są w stanie ... no, i w cenach....no.
Jeżeli ktos przerabiał temat to plizz info.
opowieści znajomych kanarków mnie nie interesują bo to osoby o dość luźnym stosunku do prawdy i na dodatek niekoniecznie do końca rozumiejące otaczającą rzeczywistość- czyli niedelikatnie mówiąc kłamią i zmyślają żeby się wydać ważniejsi i lepiej poinformowani co oznacza ujemną wartość informacyjną tych wszystkich historii o szwagrze/bracie/sąsiedzie który tez takie właśnie auto własnie przywiózł i 3000euro zaplacił za przerejestrowanie. (auto z włoch znajomi przerejestrowali ca 1500euro ale dwa miesiące męki)

hene
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 82
Rejestracja: śr, 5 paź 2011, 07:49
Lokalizacja: Los Realejos

Re: przerejestrowanie hiszpańskiego auta

Post autor: hene » wt, 13 paź 2015, 11:04

Chodzi ci o zarejestrowanie auta , ktore wczesniej bylo zarejestrowane w Hiszpani - peninsula, na Kanarach?
...

tatko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 293
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 08:48

Re: przerejestrowanie hiszpańskiego auta

Post autor: tatko » czw, 15 paź 2015, 12:18

dokładnie tak- dokładnie o to chodzi.

hene
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 82
Rejestracja: śr, 5 paź 2011, 07:49
Lokalizacja: Los Realejos

Re: przerejestrowanie hiszpańskiego auta

Post autor: hene » czw, 15 paź 2015, 13:03

Sama rejestracja tego sie zalatwic nie da. Przywoz auta na Kanary z Hiszpanii to import, nie wazne czy z Hiszpanii, czy innego kraju UE (chociaz plusem jest posiadanie juz hiszpanskiego ITV).

Skoro auto jest zarejestrowane na ciebie w Hiszpanii, to upraszcza sprawe, bo w twoim wypadku nie bedzie to tylko czysty import, a wlasciwie zmiana miejsca zamieszkania, jezeli spelniasz okreslone warunki.

1. musisz byc wlascicielem auta minimum 6 miesiecy przed cala akcja i podpisac na Kanarach po przyjezdzie deklaracje, ze nie sprzedasz auta przed rokiem od momentu przyjazdu.
2. Jezeli jestes zameldowany na Kanarach mniej niz rok (albo wcale - zalatwisz to dopiero po przyjezdzie) - wtedy masz prawo do zwolnienia z podatku IGIC 10-13,5%, i oczywiscie taki wniosek skladasz

Papierek DUA musisz wypelnic ale o ile mi wiadomo kosztuje niecale 2 eurony.
Potem rejestracja auta - tu podatek od "przyjemnosci ogladania kanaryjskich urzedow" - 4,5% wartosci auta wedlug tabel skarbowki, i ok 50 euro za zmiane dowodu rejestracyjnego.
...

tatko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 293
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 08:48

Re: przerejestrowanie hiszpańskiego auta

Post autor: tatko » sob, 17 paź 2015, 04:09

@hene, wielkie dzięki za info teraz mniej więcej wiem czego się spodziewać.
Myslałem że to formalność bo kanarki pytały przy sprzedaży auta czy jest "matricula espańola" więc byłem pewien że przerejestrowanie będzie łatwe. ale być może oni też nie mieli pojęcia.
dzięki raz jeszcze

hene
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 82
Rejestracja: śr, 5 paź 2011, 07:49
Lokalizacja: Los Realejos

Re: przerejestrowanie hiszpańskiego auta

Post autor: hene » ndz, 18 paź 2015, 20:57

Hej, nie ma za co:) Niestety nie tylko formalnosc , bo kanaraki mimo ze naleza do unii, funkcjonuja jako odrebne panstwo w sensie podatkowym , celnym ...sa tez plusy bo fajki po 2,30 eurona:) Tak przy okazji: jezeli nie miales auta zarejestrowanego wczesniej na siebie w Hiszpani kont. to najnizsze stawki podatku sa dla aut z silnikami 1.9 diesel i 1.6 benzyna, potem dosc znacznie rosna...

pozdro:)
...

tatko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 293
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 08:48

Re: przerejestrowanie hiszpańskiego auta

Post autor: tatko » pn, 19 paź 2015, 11:39

miałem na siebie zarejestrowane na Teneryfie- hi hi i się okazało że hiszpański mechanik dokonał niemożliwego- tak bardzo opóźnił zapłon że pękł wałek rozrządu na środku!!! bo oczywiście poprzedni właściciel robił remont- czyli przemalowanie auta bez użycia podkładu ale za to na czerwono- czyli tuning mechaniczny bo wiadomo że czerwone jest szybsze i ogólnie lepsze :wink:
uczę się czyli nie chcę kupować auta po kanaryjskim mechanikowaniu stąd pytanie właśnie.

hene
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 82
Rejestracja: śr, 5 paź 2011, 07:49
Lokalizacja: Los Realejos

Re: przerejestrowanie hiszpańskiego auta

Post autor: hene » wt, 20 paź 2015, 09:28

Co prawda to prawda. Nie twierdze ze wszyscy mechanicy tutaj sa zli, ale to co widzialem u nas w warsztacie w Realejos i nie tylko, to majty opadaja. Przyjezdza do nas babka na polerowanie reflektorow. Oklejamy auto , zeby nie zapaskudzic, widze pod maska pasek rozrzadu , ktory wyglada , jakby go pol roku aportowal jakis ogromny wilczur, postrzepiony na maksa. I mowie do babki, niedlugo pani dupnie pasek....A ona na to co ja pitole, przeciez jest nowy, wymienila tydzien temu....i rzeczywiscie, pokazuje mi fakture. Jak sie okazalo, nie dojechala potem nawet do Puerto Cruz, bo w/w señor pasek wystrzelil sobie w powietrze, i dzwonila co ma robic....Tak wiec faktura na wymieniony pasek czy sprzeglo nic nie znaczy...:) Ale mozna i zrobic dobry zakup, jak zawsze: lepiej sie znac niz nie znac:)
...

jehud
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz, 11 mar 2012, 18:32

Re: przerejestrowanie hiszpańskiego auta

Post autor: jehud » pn, 7 lis 2016, 12:47

Hola.

Mam podobny problem z przerejestrowaniem samochodu.
Mieszkam na Kanarachnie dłużen niż rok, samochód mam z Polski i jestem jego właścicielem dłużej niż 6 miesięcy.
Pani w ASESORIi powiedziała mi że mogę go przerejestrować jako mienie przesiedleńcze ale potrzebuje dwa dokumenty z Ambasady Polskiej:
- BAJA CONSULAR
-CERTYFICADO RESIDENCIA ANTERIOR
i dzięki temu nie zapłace 1400Euro podatku i cła za przerejstrowanie tylko pozostałe 500EUR
Dziś dzwoniłem do ambasady z zapytaniem ale oni nie wystawiają takiech dokumentów(nie ma czegoś takiego ) i UWAGA ..
Wystawiają dokument że nie wystawiają tych dokumentów .. haha
Więc pytam bo może ktoś jest na bieżąco.... Jak to jest z tym przerejestrowaniem samochodu z Polski ????
Pozdrawiam

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: przerejestrowanie hiszpańskiego auta

Post autor: robmarkro » czw, 10 lis 2016, 10:03


robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: przerejestrowanie hiszpańskiego auta

Post autor: robmarkro » czw, 10 lis 2016, 10:04


robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: przerejestrowanie hiszpańskiego auta

Post autor: robmarkro » czw, 10 lis 2016, 10:04


hene
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 82
Rejestracja: śr, 5 paź 2011, 07:49
Lokalizacja: Los Realejos

Re: przerejestrowanie hiszpańskiego auta

Post autor: hene » czw, 10 lis 2016, 10:42

Wydaje mi sie ze baba w asesorii plecie bzdury. Baja consular jest dla Hiszpanow (wzglednie innych nacji) ale w innym przypadku niz twoj: np. Hiszpan wyjezdza do Polski na stale, po przyjezdzie do PL powinien pojsc do hiszp. ambasady/konsulatu i poinformowac, ze przyjechal. Przed powrotem do Hiszpanii znowu idzie do ambasady/konsulatu i zalatwia baja consular - czyli nie jako informuje, ze wraca juz do kraju, wtedy ma prawo zabrac z soba nabyte dobra bez podatkow itp (importación libre). Mowiac ogolnie jest to dla osob ktore opuszczaja dany kraj, a potem do niego wracaja z dobytkiem. Wiec jak najbardziej ma sens to, co mowia w polskiej ambasadzie.


Nie gadaj z baba z jakiejs asesorii, tylko wez przetlumaczone dokumenty i jedz do DGT w Santa Cruz (zamow wizyte przez internet) . Przed tem zrob ITV w dowolnym punkcie. Potrzebny na pewno bedzie dowod zakupu auta, empadronamiento i wiadomo N.I.E.

tutaj zaklepiesz wizyte: https://sedeapl.dgt.gob.es/WEB_NCIT_CON ... Cita.faces
...

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości