WODA

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: WODA

Post autor: camilozeta » czw, 25 cze 2015, 15:19

Ja zawsze na początku dawałem węglowy, potem osadowy 5 mikronów, żeby zatrzymał ewentualne cząsteczki węgla i inne śmieci z wodociągów, i na koniec membranę, do której osadówka już raczej nic nie dopuszczała. Osadowe są tanie jak barszcz więc można wymieniać choćby co miesiąc. W ten sposób nie ma obawy że membrana zdechnie przedwcześnie, no ale to też zależy od jej jakości.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
SNCF
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 54
Rejestracja: czw, 5 lut 2015, 19:00

Re: WODA

Post autor: SNCF » pt, 26 cze 2015, 09:27

mówicie o samym aspekcie wyjaławiania wody - robicie z tego praktycznie destylowaną

ale woda to tez cenne składniki życiowe

Na przestrzeni lat zaobserwowałem iż za każdym pobytem na kanarach(5x) (hotele) - po tygodniu zaczynam "czuć zęby"
tak jakby właśnie brakowało jakiś minerałów w wodzie (wapna,magnezu?)
po powrocie do PL od razu przechodzi do następnej wyprawy na kanary

wydaje mi sie więc iż ta woda z odsalania nie ma w sobie tych potrzebnych składników co woda głębinowa

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: WODA

Post autor: camilozeta » pt, 26 cze 2015, 11:00

Mówią, że jeśli się zdrowo odżywiasz, to wszystkie potrzebne minerały przyswajasz z pożywieniem.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: WODA

Post autor: Dzidek » pt, 26 cze 2015, 19:35

Witam
camilozeta pisze:Mówią, że jeśli się zdrowo odżywiasz, to wszystkie potrzebne minerały przyswajasz z pożywieniem.

Salu2
Tak mówią...ja jako akwarysta mam do czynienia z takimi filtrami i jak sobie przypominam woda z osmozy nie jest zdrowa(bez gogle serach to pisze to co mam w bani) to,że dostarczysz minerały nie oznacza,że zostaną przyswojone w całości,zwłaszcza wege mogą mieć problem,bo pomimo żeśmy wszystkożerni to celulozy nie trawimy a wiele cennych związków w takiej osłonce się znajduje.Nie będzie zdrowym wyliczenie kupka tego itd itp jak można łączyć składniki aby sie nie neutralizowały lub wręcz nie wypłukiwały na wzajem to inna sprawa.Woda z osmozy jest bez minerałow i wprowadza nie potrzebne obciążenia i bałagan w organiżmie bo trzeba ją jakoś uzdatnić aby wykorzystać w prawidłowy sposób.To tak na chłopski rozum.
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: WODA

Post autor: camilozeta » pt, 26 cze 2015, 19:57

Dzidek pisze:Woda z osmozy jest bez minerałow i wprowadza nie potrzebne obciążenia i bałagan w organiżmie bo trzeba ją jakoś uzdatnić aby wykorzystać w prawidłowy sposób.
Dramatyzujesz... Opinie na temat są zróżnicowane, tak jak i na wiele innych tematów. Wszystko zależy w co chcesz wierzyć. Każdy niech wybiera sam, ja piłem przez lata i żadnych negatywnych skutków do dzisiaj nie zaobserwowałem, a wręcz przeciwnie zdrówko dopisuje. Bałagan w organiźmie? Hehe, nie stwierdzono, więc piszę z doświadczenia.

Minerały to minerały, w zdrowym jedzeniu są i jest to najbardziej naturalny sposób ich dostarczania. Ewentualnie jak ktoś chce być przezorny na zapas, to może dołożyć mineralizator do zestawu.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: WODA

Post autor: Dzidek » pt, 26 cze 2015, 20:09

No hejka
ja nie mówię,że tak jest na 100%,ale na wszelki wypadek jednak bym ten mineralizator zamontował.W sumie to ja palę ponad 20 lat i też katastrofy nie ma...zdrowy jak byk,wiec myślę,że tak nie można wykluczać czegoś ;D jak pisałem ja staram sie na chłopski rozum,przeanalizować wszystko,dlatego nie jestem fanem wiary bezgranicznej w goglowane opinie.
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Awatar użytkownika
SNCF
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 54
Rejestracja: czw, 5 lut 2015, 19:00

Re: WODA

Post autor: SNCF » sob, 27 cze 2015, 08:32

camilozeta pisze:Mówią, że jeśli się zdrowo odżywiasz, to wszystkie potrzebne minerały przyswajasz z pożywieniem.

Salu2
no wiesz... bufet hotelowy 4-5* raczej nie jest ubogi w jedzenie, jakość, różnorodność itd ;) wręcz przeciwnie
ale jednak gotowane nawet najwykwintniejsze potrawy, wszystko na tej wodzie z odsalania jest uboższe o to co ma woda głębinowa i to np. mój organizm od razu czuje w/w objawem.

np: http://www.mpwik.wroc.pl/parametry-wody/

najlepsze w PL jest to:
Producenci wody butelkowanej grożą sądami za zachwalanie kranówki
http://metrocafe.pl/metrocafe/1,145523, ... lanie.html

Łódzka kranówka zawiera 75,3 mg/l wapnia, 6,4 mg/l magnezu, 7,35 mg/l sodu i 0,18 mg/l fluorków. Dla porównania jedna z popularniejszych w kraju wód źródlanych zawiera: 41,69 mg/l wapnia, 5,62 mg/l magnezu, 9,65 mg/l sodu i 0,07 mg/l fluorków.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,156 ... telki.html

Okazało się, że woda płynąca z naszych kranów ma więcej kationów i anionów niż większość wód butelkowych, które przeanalizowano. W rankingu 13 wód - nasza woda z kranu zajęła 2. miejsce. Łączna suma kationów i anionów wyniosła 850,07 mg/l

Wy znacie hiszpański to poszukajcie tych tabel o wodzie na kanarach z odsalania

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: WODA

Post autor: camilozeta » sob, 27 cze 2015, 10:58

SNCF pisze:no wiesz... bufet hotelowy 4-5* raczej nie jest ubogi w jedzenie, jakość, różnorodność itd ;) wręcz przeciwnie
ale jednak gotowane nawet najwykwintniejsze potrawy, wszystko na tej wodzie z odsalania jest uboższe o to co ma woda głębinowa i to np. mój organizm od razu czuje w/w objawem.
Tak naprawdę to nie wiemy jaką wodę ten hotel/e stosuje/ą. Może zwykłą wredną kranówę? A może mineralizuje i właśnie za dużo czegoś dla Twoich zębów? Nie masz czytnika laboratoryjnego wbudowanego więc ciężko stwierdzić czego to objawy :)

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

tatko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 293
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 08:48

Re: WODA

Post autor: tatko » sob, 27 cze 2015, 16:26

Na teneryfie zęby czują najprawdopodobniej dużą kwasowość ze względu na wielkie ilości cukru w pożywieniu w tym ze świeżych i b.słodkich owoców.
Dodatkowo jak to na wakacjach większe spożycie wina również nie pomaga.
Nie ważne ile gwiazdek ma hotel i tak serwuje to samo wstępnie mrożone świństwo. Nie mają obowiązku filtrować wody. A nawet jak mają to w wewnętrznych zaleceniach to często pomoc kuchenna wleje kranówy bo jej/jemu łatwiej.
Woda mocno zmineralizowana to głównie rzeźnia dla nerek. Ja filtruję bo tak mi wychodzi z oglądu rzeczywistości. Z diety wygląda że wszystkiego mam i tak nadto ale badań takich prawdziwych ze ślepą próbą w internecie nie znalazłem.

peter
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw, 21 cze 2012, 09:26

Re: WODA

Post autor: peter » pn, 20 lip 2015, 10:55

Witajcie,
Czy spotkaliscie sie moze z dystrybutorem wody gazowanej i niegazowanej na monety?
chodzi mi o taki gdzie woda z wylewki sie wylewa a nie butelkowa.
Ja mieszkam na fue i nie spotkalem sie z tym natomiast znajomy ktory byl na wczasach na teneryfie widzial jak ludzie podchodza z butelkami, wrzucaja monety i nalewaja wode.
Jezeli by to byla prawda to woda musiala by tam albo: przywozona, osmoza,z powietrza skraplana.

Dady
Bywalec
Bywalec
Posty: 113
Rejestracja: pt, 18 sty 2013, 15:36
Lokalizacja: Teneryfa/Polska
Kontaktowanie:

Re: WODA

Post autor: Dady » pt, 24 lip 2015, 19:12

Taka maszynka jest u mnie na osiedlu. I w sumie fajnie - bo i taniej i bliżej i tylko jedno ale. Otóż woda do tego dochodzi z sieci (tj kranówa, co widać z przyłącza). No to sobie myślę "osmoza i git", tylko że jak powąchałem butelkę to chlorem zaleciało, więc albo membrana nie zmieniana na czas, albo nie ma wkładu w ogóle.

Natomiast jeśli wystarczy sama "brita", czyli węgiel, to byłoby super, bo wrzuci się na kran taki Instapure z małym wkładem i sprawa załatwiona, tylko, czy ktoś faktycznie pił kranówkę na samym węglu, bez osmozy?

tatko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 293
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 08:48

Re: WODA

Post autor: tatko » wt, 28 lip 2015, 19:33

ja piłem i jest nieniższej jakości niż to co w sklepie w 8l butelkach kupujesz. Dużo gotuję więc po miesiącu zaczyna być czuć że filtr do wymiany ale biologicznie ta woda jest czysta a z zanieczyszczaniami chemicznymi węgiel radzi sobie genialnie. Polecam zwłaszcza że koszt testów jest żaden a ganianie w niedzielny wieczór po estancach czy locutoriach bo nie ma wody w domu a sklepy pozamykane to rzeźnia. Filtr dzbankowy trzymany w lodówce to czysta i zimna woda.
BTW w polsce to jakaś tragikomedia jest 13st w dzień jak ludzie tu żyją?

producent
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz, 2 sie 2015, 06:54

Re: WODA

Post autor: producent » pt, 7 sie 2015, 12:40

tatko pisze:na teneryfie prosty dzbankowy(typu brita) z węglem zdaje egzamin znakomicie.
Takie rzeczy wychodzą po latach… :)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości