Wojna

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
Awatar użytkownika
SNCF
Początkujący
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: czw, 5 lut 2015, 19:00

Wojna

Post autor: SNCF » sob, 21 mar 2015, 09:47

dodano ustęp 10, który brzmi: "Rada Ministrów w drodze rozporządzenia może wprowadzić obowiązkowe ćwiczenia wojskowe dla żołnierzy rezerwy i osób przeniesionych do rezerwy, niebędących żołnierzami rezerwy w przypadkach zagrożenia bezpieczeństwa państwa lub wystąpienia potrzeb sił zbrojnych..."

Pytam całkiem serio

Obecnie sytuacja wygląda tak:
Ruscy od ponad 5lat zajmują kolejne tereny (Gruzja,Ukraina) i twa regularna krwawa wojna u naszego sąsiada coraz bliżej granicy Polski

Polscy urzędnicy jak i cała UE jest zdewociała i jedyne co potrafi to "wyrazić ubolewanie" nawet jak zestrzelili samolot pasażerski z Holendrami.
UE zajmuje sie kątem krzywizny banana, klasyfikacją ślimaka jako ryba itd itd, wszystko tylko dla własnych interesów deputowanych, którzy mają własne potężne korporacje i potrzebują właśnie tych przepisów by wykosić konkurencję. NIKT, kompletnie nikt nie myśli o WAS. No chyba ze zbliżają się wybory i trzeba poobiecywać kiełbaski wyborczej by wyniki były dokładnie takie jak zaplanowano. (tak jest od 25lat wPL)

Obecna sytuacja w Polsce to haruj haruj haruj i oddawaj podatki na wszystko na każdym kroku w sumie 84%, w zamian NIC - ZERO - NULL
kto chce sprawdzić proszę zobaczyć jak wygląda byle dostanie się do kardiologa - 1,5roku czekania na wizytę po zapłaceniu 200.000zł ZUSu przez 10lat

Coraz mocniej słychać o mobilizacji Znajomy dostał bilet na ćwiczenia pod Białorusią! ma rzucić własną firmę i oddać się ministrom we władzę.
http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html
Polskie wszystko polikwidowali i mamy bronic Niemieckie markety.

Historia ZAWSZE się powtarza
Urzędasy chcą by młodzi zniewoleni ludzie którzy jeszcze nie emigrowali byli:
Faceci - mięsem armatnim dla ich gierek.
A Jak przyjdą ruscy to co postanie po naszych kobietach: http://cdn21.se.smcloud.net/t/photos/t/ ... 439660.jpg

Na górze siedzą sobie mający w ryzach polityków, baronowie w garniturach na miarę w rozmiarze XXXXL popijając burbon na fotelu więcej wartym niż wasze mieszkania na 30lat hipotekę dla obcego banku. Dogadują przyszłe interesy po wojnie. Tak było zawsze.

Pierwsze co zrobią urzędasy na samej gorze utworzą "Rząd na Uchodźstwie" - już to raz przerobiliśmy :) heheh super hasło za nasze podatki ciepłe lokum z basenem na Zachodzie dla "ELITY" - Pierwsze co to politycy spieprzą do przygotowanych willi za granicę za nasze podatki.

A my... mamy ginąć.

Nie ze mną te numery

Co myślicie o ucieczce wtedy na Kanaryjskie Wyspy pod względem położenia geograficznego?

Mają 2 kontrastowe cechy na + i -

1. Wyspy są małe więc psychiczne zapędy Ruskich czy Niemców (od zawsze razem trzymają i tak samo jest teraz) będą kierowały się na metry - duże obszary stałego lądu - kto tam będzie słał wojsko na małe wysepki
2. Właśnie - Małe wysepki jak już dojdzie do pomysłu by je zająć to bardzo łatwo pójdzie

No i sprawa najistotniejsza:
Jak i kiedy dojechać z dobytkiem gdy wyczujemy ze JUZ trzeba uciekać, zanim urzędasy pozamykają nam granice?
Pomogą im w tym jak zawsze Niemcy, widząc całe autostrady polaków w autach załadowanych po sufit, będą zatrzymywać.
Ostatnio zmieniony śr, 25 mar 2015, 10:01 przez SNCF, łącznie zmieniany 4 razy.

Dady
Bywalec
Bywalec
Posty: 108
Rejestracja: pt, 18 sty 2013, 15:36
Lokalizacja: Teneryfa/Polska
Kontaktowanie:

Re: Wojna

Post autor: Dady » ndz, 22 mar 2015, 20:58

Wojna raczej nie będzie wyglądała tak jak na filmach. I nawet ta II chyba tak nie wyglądała. Kadry ukazujące kolumnę pieszą targającą pierzyny i inwentarz, to ułamek ułamka, w większości miast nie spadła ani jedna bomba.
Tak nie mniej IIWŚ przegraliśmy i przekonały się o tym kolejne pokolenia z moim włącznie - w ramach wolności mogłem sobie obejrzeć kryminał albo ruski melodramat, tata kupił malucha (jak każdy) i byłem na obozie w NRD... W tym czasie, ci którzy odpowiednio wcześnie pozbierali manatki, nauczyli się a później i swoje dzieci, co znaczy mieć wpływ na swoje życie i w zależności od zdolności oraz zaangażowania stawali się na Zachodzie lekarzami, adwokatami, albo robotnikami, których stać na wiele.

I tu kryje się zagrożenie - nie w tym, że Twoją działkę trafi pocisk a siostra zostanie wielokrotnie zgwałcona, a w tym, że w Polsce będzie znacznie gorzej niż gdzie indziej. W sensie - mniej wolności (bo głodu na obecnym poziomie rozwoju raczej się obawiam).

Dlatego nie ma co pytać "kiedy się zacznie", już się zaczęło. A pytanie "czy się zabierać", jest subiektywne- nie każdy ceni wolność nad wszystko, niektórzy wyżej cenią odziedziczoną własność. I nie zostawią jej póki ktoś nie pogoni kolbą. A, jak pisałem - raczej nikt nie pogoni. Nasze jałowe ziemie, w klimacie, gdzie okres wegetacyjny trwa tylko pół roku, nie są obiektem specjalnego pożądania. Agresorom bardziej chodzi o dominację, a tej wielu z Polków będzie skłonnych się poddać. W imię utrzymania miejsca i trwania.

redek
Gość
Gość
Posty: 1
Rejestracja: ndz, 22 mar 2015, 15:56

Re: Wojna

Post autor: redek » pn, 23 mar 2015, 00:47

Witam.
Ten temat skłonił mnie do zarejestrowania się na forum.
Sam doszedłem do podobnych przemyśleń parę miesięcy temu, i uznałem, ze trzeba szukać drogi ewentualnej ucieczki.
Pierwsze pomysły to była Australia, Nowa Zelandia, ewentualnie Kanada, kraje, które przyjmują emigrantów, i gdzie nigdy wojny nie było, i raczej będą ostatnimi miejscami, gdzie się rozpęta.
Niestety, po głębszej analizie możliwości stwierdziłem, że emigracja do tych krajów byłaby trudna, o ile w ogóle możliwa.
Wtedy pomyślałem o Kanarach, jeszcze UE, więc bez problemu można dojechać, na tyle blisko, ze w kilka godzin można być w Polsce, i jednocześnie na tyle daleko, ze można mieć nadzieję, że nikomu nie będzie chciało się ich zdobywać.

Dady - akurat głodu w pierwszej kolejności bym się obawiał na obecnym etapie rozwoju, w czasach IIWŚ 80 % społeczeństwa mieszkało i pracowało na wsi, teraz żywność produkuje kilka procent, przy użyciu nowoczesnej technologii, ciężkiego sprzętu, chemii, nawozów. Jeżeli braknie paliwa do ciągników, jeżeli braknie środków ochrony roślin, to przeciętna rodzina na wsi wyprodukuje tyle, co dla siebie, ale dla innych braknie.

Od jakiegoś czasu czytam to forum, śledzę losy tych, którzy już się na wyspy przenieśli, a za miesiąc lecimy na Teneryfę, przekonać się na żywo, czy chcielibyśmy wiązać swoje dalsze plany z tym miejscem.

Awatar użytkownika
SNCF
Początkujący
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: czw, 5 lut 2015, 19:00

Re: Wojna

Post autor: SNCF » pn, 23 mar 2015, 10:28

Dady
masz 100% rację - narzucony przez 50lat komunizm wyrządził jeszcze gorsze spustoszenie w mentalności Polaków niż zrównane z ziemia budynki.
Do dziś dnia polak polakowi wilkiem, a władza nie zmieniła się NIC, obywatel to złodziej i służy tylko do karania.
https://youtu.be/X7IKC8zbsOI
Do tego mentalność byle zagraniczne skutecznie zniszczyła rodzimy przemysł,zakłady,marki. Polak woli jak na oponie pisze Michelin zamiast Dębica pomimo ze to ta sama firma produkuje, Polak woli jak napisane Man mimo ze produkuje je Jelcz itd itd dlatego zamiast jeden drugiemu dawać prace a pieniądz zostawać u rodaków( dokładnie to jest kluczem do sukcesu SZWAJCARÓW), wybrali zagraniczne koncerny tak ochoczo witane przez urzędasów ulgami inwestycyjnymi. Obecnie na każdej wsi jest 5marketów zagranicznych, każda niedziela to mekka - galerie handlowe, na każdej ulicy 5 banków zagranicznych i 5 aptek, w mediach 3/4reklam to zagraniczne banki i leki. Nazwy firm dawno są sprzedane zagranicznym: Wedel czy Winiary czy Kamis itd pozostały tylko LOGA. Cel osiągnięty, mózgi polaków wyprane.

Ziemia. Tutaj rację ma radek
w czasach IIWŚ 80 % społeczeństwa mieszkało i pracowało na wsi, teraz żywność produkuje kilka procent, przy użyciu nowoczesnej technologii, ciężkiego sprzętu, chemii, nawozów. Jeżeli braknie paliwa do ciągników, jeżeli braknie środków ochrony roślin, to przeciętna rodzina na wsi wyprodukuje tyle, co dla siebie, ale dla innych braknie.
zgadzam się

Dady
Nasze jałowe ziemie, w klimacie, gdzie okres wegetacyjny trwa tylko pół roku, nie są obiektem specjalnego pożądania
Prawda klimat jest dla mnie zły - 9miesięcy trzeba grzać. A przymrozki są do kwietnia (dziś było we Wrocławiu rano minus 3'C)
Jednak ziemie na Kanarach tooo dopiero jałowy pył wulkaniczny, jak tam wyhodować przysłowiową marchewkę? co z tego że słońce cały rok?

Mi się wydaje ze Niemcy wrócą tu na "swoje" ziemie prędzej czy później.
Po tej mapie widac najlepiej gdzie była cywilizacja http://i.iplsc.com/andnbsp-andnbsp/0000 ... 116-F4.jpg
Popatrzcie co zostawili. Wysiedlili ich pozostawiając potężną infrastrukturę którą Polacy przez 70lat nie potrafią nawet utrzymać.

Tak w 2015roku wygląda 99% miejscowości dolnego śląska, zapraszam.
Obrazek

Na elewacjach budynków dalej dziury po kulach, co 3ci budynek zawalił się sam z siebie z powodu zerowych remontów od 1945roku, w powietrzu jeden syf - palony plastik co najwyżej węgiel.

Najlepszym dowodem jest po Niemcach Bogata sieć kolejowa, zdewastowana nie dość ze nie musieliśmy budować ani metra torów, mostów, wiaduktów itd. to nawet utrzymać ich nie potrafili. 90% zlikwidowane pozostałe 10% jest jakości Bangladeszu.
Proszę https://www.youtube.com/watch?v=DDlluvOW-lM
"8 lipca 1945 w porozumieniu zawartym pomiędzy rządami polskim i radzieckim ustalono, że cała sieć kolei elektrycznych na Dolnym Śląsku – zarówno tabor, jak i wyposażenie zostanie zdemontowana i przewieziona do ZSRR"

edit. info z dziś Rezerwiści dostają wezwania na ćwiczenia. 38 tys. rezerwistów do przeszkolenia

http://www.gazetawroclawska.pl/artykul/ ... ,id,t.html

avatek
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: śr, 18 mar 2015, 22:27

Re: Wojna

Post autor: avatek » wt, 31 mar 2015, 14:24

przyznam szczerz, że wątpie w wystąpienie naprawde realnego konfilktu. jeśli miałoby coś nastąpić to po co czeka Putin aż tak długo, przecież armie ma, wyszkolonych ludzi ma, sprzęt ma. jeśli chciałby naprawdę walczyć juz danwo mógłby rozjechać Ukrainę. Europa potrafi się tylko przyglądać a nic nie robi i nic nie zrobi.

marek35
Gość
Gość
Posty: 4
Rejestracja: śr, 11 mar 2015, 11:02

Re: Wojna

Post autor: marek35 » wt, 31 mar 2015, 21:29

jestem podobnego zdania co kolega wypowiadający się przede mna. Putin gdyby chciał to juz dawno rozjechałby ukrainę. i na pewno by na niej nie poprzestał\.

Awatar użytkownika
Jeffrey Congo
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: pn, 17 gru 2007, 14:00
Kontaktowanie:

domek i ogrodek w raju

Post autor: Jeffrey Congo » ndz, 5 kwie 2015, 00:34

to co ? moze ktos ma ochote sprobowac zycia na wlasna reke za pan brat z kanaryjska natura ?
moge pomoc w zdobyciu podstawowych doswiadczen
najchetniej powaznej i odpowiedzialnej osobie/rodzinie
zdecydowanej na domek i ogrodek w raju z dala od cywilizacji

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość