Praca dla pielegniarki

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
acia.w
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pt, 9 sty 2015, 14:01
Lokalizacja: Rzym

Praca dla pielegniarki

Post autor: acia.w » pn, 12 sty 2015, 14:30

Witam wszystkich serdecznie, jestem tu nowa i chcialabym sie zapytac czy jest moze wsrod was jakas pielegniarka pracujaca na wyspach? Wczesniej czy pozniej przeprowadze sie na kanary i chcialabym miec jak najwiecej informacji nt. pracy w szpitalu. Pozdrawiam!

erer
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 83
Rejestracja: ndz, 6 kwie 2014, 12:16

Re: Praca dla pielegniarki

Post autor: erer » pn, 12 sty 2015, 20:40

hej.na jaka wyspe celujesz?pozdr

acia.w
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pt, 9 sty 2015, 14:01
Lokalizacja: Rzym

Re: Praca dla pielegniarki

Post autor: acia.w » wt, 13 sty 2015, 10:17

Na Gran Canarie, ew. Teneryfe

piksel
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pn, 19 sty 2015, 20:36

Re: Praca dla pielegniarki

Post autor: piksel » pn, 19 sty 2015, 22:46

Przyłączam się do pytania. Wciąż waham sie nad wyjazdem no i glownie uzalezniam to od pracy.

acia.w
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pt, 9 sty 2015, 14:01
Lokalizacja: Rzym

Re: Praca dla pielegniarki

Post autor: acia.w » wt, 20 sty 2015, 09:44

Znalazlam niewiele informacji w necie nt. pracy dla pieleniarek na kanarach, a te ktore znalazlam czesto sa sprzeczne, tzn. ze nie ma wcale (bo kryzys jak wszedzie) albo tez ze jest ogromny deficyt w szpitalach (bo brak wykwalifikowanego personelu). Sama nie wiem... za dwa miesiace bede na gran canarii wiec chyba sama sie przejde do szpitali popytac

ola_b
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 66
Rejestracja: sob, 23 lut 2008, 11:00
Lokalizacja: Santa Cruz de Tenerife
Kontaktowanie:

Re: Praca dla pielegniarki

Post autor: ola_b » wt, 10 lut 2015, 15:59

Hey!

Ja jestem jedna z pielegniarech pracujacych na Kanarach, a dokladnie na Teneryfie. Prawda jesttaka, ze w obecnych czasach jest bardzo ciezko o prace (szczegolnie na staly kontrakt). W publicznej slkuzbie zdrowia na prace na takich warunkach jak w pl czy ogolnie w wiekszkosci krajach uni nie ma co liczyc. Tutaj staly kontrakt wiaze sie z egzaminem panstwowym i duzym szczesciem (egzamin nie gwarantuje stalego kontraktu). Dziewczyny pracuja na kontrakty okreslone, czasami jeden kontrakt to jeden dzien pracy(takie okreslone kontrakty nie wiaza sie ze zdaniem egzaminu panstwowego). Ale aby tez tak pracowac to jest kolejka i to bardzo duza.
Jesli chodzi o prywatna sluzbe zdrowia (tam ja pracuje), to teraz tez nie jest tak rozowo. Kiedys zatrudniali obcokrajowcow, bo miejscowi nie chceili tam pracowac, wszyscy woleli publiczne szpitale i przychodnie. Teraz nawet miejscowi (jesli ich zatrudnia), to maja kontrakty na czas okreslony. Ale ogolnie tendencja jest do nie zatrudniania; nigdzie. Jesli ktos ma szczescie to moze dostac kontrakt na wakacje czy zwolnienie, Naparwde sytuacja teraz jest nienciekawa; nie to co jeszcze pare lat temu.
Nie chec nikogo zniechecac, pisze jak jest i mamnadzieje,ze mimo wszystko szczescie sie usmiechnie!
Pozdrowionka!

hipijo
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: wt, 17 mar 2015, 19:14

Re: Praca dla pielegniarki

Post autor: hipijo » wt, 17 mar 2015, 23:21

Zawsze można spróbować się przebranżowić, albo liczyć na łut szczęścia. :) Dlatego lepiej mają Ci, którzy w PL też nie mają pracy, wtedy niczego nie tracą. Zresztą, Ty też zawsze możesz wrócić, u nas ostatnimi czasy jest duże zapotrzebowanie na pielęgniarki.

zielny99
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pn, 30 mar 2015, 11:45

Re: Praca dla pielegniarki

Post autor: zielny99 » pn, 30 mar 2015, 12:07

A czy do pracy pielęgniarki niezbędna jest perfekcyjna znajomość hiszpańskiego?

ola_b
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 66
Rejestracja: sob, 23 lut 2008, 11:00
Lokalizacja: Santa Cruz de Tenerife
Kontaktowanie:

Re: Praca dla pielegniarki

Post autor: ola_b » pn, 25 maja 2015, 11:16

Jak ja zaczynalam to nie,ale teraz lepiej jest mowic po hiszpansku. Choc znajomosc innych jezykow tez jest bardzo mile widziana.

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Praca dla pielegniarki

Post autor: robmarkro » pn, 31 sie 2015, 11:41

praca w panstwowej slubie zdrowia do skomplikowana sprawa. raz w roku oglaszany jest nabor i wtedy mozna sie wpisac na liste. na podstawie szeregu kryteriow otrzymuje sie punkty, od ktorych zalezy miejsce na liscie i nastepnie po kilku miesiacach otrzymuje sie telefon ze maja dla ciebie prace oczywiscie wylacznie okresowa. musisz jednak sprawdzic na stronie servicio canario de salud jakie sa kryteria. Wiem ze w Katalonii pielegniarka musi znac katalonski i np kanaryjczycy nie maja mozliwosci pracowac w Katalonii bo nie znaja jezyka. Zupelnie czym innym jest kontrakt w prywatnym szpitalu , to jest o wiele prostsze ale gorzej platne

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: Praca dla pielegniarki

Post autor: robmarkro » pn, 31 sie 2015, 11:44

gdy znasz hiszpanski i niemiecki to masz szanse na prace w hotelowej recepcji. pracy dla znajacych niemiecki jest sporo (oczywiscie praca sezonowa)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości