Zalozenie konta bankowego

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
alica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz, 7 gru 2014, 09:20

Zalozenie konta bankowego

Post autor: alica » sob, 13 gru 2014, 11:46

Witam,

Mam pytanie czy orietujecie sie czy mozna zalozyc konto bankowe firmy rejestrowanej na Wyspach kanaryjskich w Polsce ?? Np. w Banku Satander? lub w innym ?? czy raczej wizyta osobista jest bezwzgledna?

a drugie pytanie - szukamy lokum na Fuercie na wynajem okolice Costa Calma lub Morro Jable, 2-3 pokoje wyposażone, start styczen/luty - moze ktos ma jakies info nt lub szlyszal :) dzieki bardzo

dzieki bardzo z gory za odpowiedz
pozdrawiam

hene
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 82
Rejestracja: śr, 5 paź 2011, 07:49
Lokalizacja: Los Realejos

Re: Zalozenie konta bankowego

Post autor: hene » sob, 20 gru 2014, 00:38

Konto firmowe mozna zalozyc (od 2002 r. kiedy byla nowelizacja prawa), ale musisz zawiadomic skarbowke i NBP o posiadaniu takiego konta (sa formularze, a jak), jak i spowiadac sie z tego co sie na tym koncie dzieje (sprawozdania finansowe). Po za tym, o ile pamietam, dopuszczalne sa przelewy do max 10 tys euro, powyzej musi tego dokonywac , tzw. "uprawniony bank" w Polsce.
...

erer
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 83
Rejestracja: ndz, 6 kwie 2014, 12:16

Re: Zalozenie konta bankowego

Post autor: erer » sob, 20 gru 2014, 06:45

hej,czy już coś znaleźliście?

alica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz, 7 gru 2014, 09:20

Re: Zalozenie konta bankowego

Post autor: alica » sob, 20 gru 2014, 08:26

Witam,

dzieki Hene za info ale raczej chcemy juz pozegnac NBP i skarbowke i nasze swojskie klimaty :) generalnie to bylam w wbk teraz grupa santander i powiedziano mi ze owszem bedzie taka mozliwosc w przyszlym roku ale napewno nie na poczatku. Jak zmigruja calosc danych to Santander Polska bedzie czescia Santander globalnego ale dla nas to troche za pozno -ale tak na przyszlosc jezeli ktos by poszukiwal takiej informacji.
Hene mam jeszcze pytanie dot. spolek SL - czy mozna sobie odliczac koszty mieszkaniowe oraz wyzywienia ? jezeli wiesz oczywiscie :)

Erer rozumiem ze lokum? nie jeszcze nie znalezlismy ale to szukamy nawet 2 sztuk.

dzieki

hene
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 82
Rejestracja: śr, 5 paź 2011, 07:49
Lokalizacja: Los Realejos

Re: Zalozenie konta bankowego

Post autor: hene » pn, 22 gru 2014, 12:45

Hej alica,

o ile mi wiadomo, z S.L. sprawa w tym wypadku ma sie podobnie jak n.p. w Polsce: Uznanie tego co nalezy do kosztow uzyskania przychodu, a co nie, jest czesto dosc relatywne. Trzeba wykazac, ze mialo to wplyw na zarobki i jest zwiazane z dzialalnoscia firmy. Tak ze codzienna kolacja "z klientami" czy wozenie sie taksowkami raczej odpada, chyba ze profilem firmy sa wlasnie kolacje:)
Mieszkanie podobno czesciowo mozna, ale istnieje jakis przepis, ze n.p. jezeli chcesz odliczac prad, to musisz zalozyc osobny licznik, itd....Dodatkowo sprawe moze komplikowac fakt, ze o ile mi wiadomo w przypadku S.L. nie mozna tez tak o sobie podejmowac pieniedzy z konta/kasy na byle co. Kazda operacja musi byc odpowiednio zaksiegowana. Autonomo nie byloby dla Ciebie lepszym rozwiazaniem?
...

alica
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz, 7 gru 2014, 09:20

Re: Zalozenie konta bankowego

Post autor: alica » sob, 27 gru 2014, 20:18

Hej Hene

dziekuje za pomocne informacje, wlasnie zaczynamy myslec o autonomo i ewentualnym przeksztalceniu na SL. Mieszkanie to raczej myslalam o kwocie za wynajem czyli mysle ze powinno byc Ok

dzieki raz jeszcze pozdrawiam

JaCunie
Gość
Gość
Posty: 4
Rejestracja: wt, 9 sie 2011, 19:35

Re: Zalozenie konta bankowego

Post autor: JaCunie » wt, 17 mar 2015, 18:58

:D Sądzę że jak założy się konto bankowe na Wyspach Kanaryjskich to najlepiej nic nie zmieniać. odkładać tam pieniądze i żyć jak młody bóg. A jak będzie człowiek chciał to najlepiej otworzyć to konto na Kajmanach i tam gromadzić kasę na emeryturę a nie w Polsce. W Polsce to można garba się nabawić i ptasiej grypy. W Polsce banki i skarbówki są tylko po to aby łupić podatników.
Ja swe pieniądze zarobione za granicą wpłacam do Banku Szwajcarskiego i mam w dalekim poważaniu polskie banki i inne instytucje co wyłudzają pieniądze pod płaszczykiem Państwa.
    :roll:

    Odpowiedz

    Kto jest online

    Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości