opieka medyczna, szkoły językowe, i inne

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
sygiert
Gość
Gość
Posty: 1
Rejestracja: wt, 8 paź 2013, 09:19

opieka medyczna, szkoły językowe, i inne

Post autor: sygiert » wt, 8 paź 2013, 09:54

Cześć,
Mam pytania w związku z pobytem na Kanarach:
1) jak wygląda opieka medyczna? jest osobny wątek o ubezpieczeniu zdrowotnym, ale jak leczenie wygląda w praktyce? jaka jest jakość obsługi? jaki jest dostęp do specjalistów? czy lekarze są skłonni wystawiać zwolnienia lekarskie? czy są dostępne, poza ubezpieczeniem społecznym, jakieś dodatkowe pakiety medyczne?
2) jakie możecie polecić szkoły językowe? najlepsza byłaby nauka hiszpańskiego z językiem polskim jako językiem nauczania, ale może być też język angielski; w grę wchodzą kursy 1-3 miesięczne; wyspa w zasadzie dowolna, bo nasz wybór (wybieramy się w zimie) uzależniamy właśnie od znalezienia optymalnej szkoły/lekarza
3) czy ktoś korzystał z opieki weterynaryjnej na Kanarach lecząc kota nerkowego? jak to wygląda? jakieś wskazówki?
4) mam wrażenie, że to forum ostatnio nie kipi życiem - dlaczego tak jest? czy są jakieś inne miejsca w sieci, gdzie się spotykacie, a może po prostu leżycie całymi dniami na plaży i nie w głowie Wam dyskusje na forum? mam nadzieję, że niedługo do Was dołączę :D
M.

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 977
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: opieka medyczna, szkoły językowe, i inne

Post autor: camilozeta » wt, 8 paź 2013, 10:04

sygiert pisze:1) jak wygląda opieka medyczna? jest osobny wątek o ubezpieczeniu zdrowotnym, ale jak leczenie wygląda w praktyce? jaka jest jakość obsługi? jaki jest dostęp do specjalistów?
Było i o tym. Średnio wygląda, jedni chwalą, inni narzekają, pewnie zależy kto Cię leczy. Ja nie narzekałem nigdy.
2) jakie możecie polecić szkoły językowe? najlepsza byłaby nauka hiszpańskiego z językiem polskim jako językiem nauczania, ale może być też język angielski; w grę wchodzą kursy 1-3 miesięczne; wyspa w zasadzie dowolna, bo nasz wybór (wybieramy się w zimie) uzależniamy właśnie od znalezienia optymalnej szkoły/lekarza
O tym też było, nie raz. Najlepsza jest Escuela Oficial de Idiomas. Poszukaj w googlu ich stronki. O nauce po polsku to zapomnij, za mało Polaków na to. Chyba że prywatne lekcje u kogoś.
4) mam wrażenie, że to forum ostatnio nie kipi życiem - dlaczego tak jest? czy są jakieś inne miejsca w sieci, gdzie się spotykacie, a może po prostu leżycie całymi dniami na plaży i nie w głowie Wam dyskusje na forum? mam nadzieję, że niedługo do Was dołączę :D
I nigdy specjalnie nie kipiało, ale i tak jest największe. Po prostu stosunkowo mało jest Polaków na Kanarach w porównaniu z takim UK.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
Włodek
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 58
Rejestracja: sob, 1 sty 2011, 10:14

Re: opieka medyczna, szkoły językowe, i inne

Post autor: Włodek » śr, 9 paź 2013, 10:11

W Escuela de Idiomas zapisy odbywają się w marcu i kwietniu na semestr zaczynający się od września. Mogą Cię przyjąć w trakcie trwania kursu tylko jak się zwolni miejsce, koszt 60 euro z a rok.

Z moich doświadczeń ze służbą zdrowia wynika, że nie ma problemu jeśli chodzi o kartę EKUZ (europejska karta ubezpieczenia zdrowotnego). Wszędzie ją honorują, oczywiście nie w prywatnych klinikach, które maja umowy z wybranymi ubezpieczycielami.
Jeśli wymagasz długiego leczenia u specjalisty i powiesz, że np. za miesiąc wracasz do Pl to oczywiście nikt nie będzie takiego leczenia zaczynał ale gdy jesteś na stałe to jak najbardziej. Kolejki do specjalistów czy na rezonans itp. po kilka tygodni.
Do korzystania ze służby zdrowia język hiszpański perfekt niezbędny albo tłumacz do Twojej dyspozycji non stop. W większości ośrodków wiszą tablice informujące o tym.

Awatar użytkownika
viola
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 135
Rejestracja: pt, 27 kwie 2007, 22:59
Lokalizacja: POLSKA Gran Canaria
Kontaktowanie:

Re: opieka medyczna, szkoły językowe, i inne

Post autor: viola » ndz, 13 paź 2013, 11:56

Jesli chodzi o szkoly na dzien dzisiejszy jest tylu chetnych,ze przyjma w kazdej chwili kazdego,jesli natomiast o nauke to wszystko zalezy od checi,sa osoby ktore zrezygnowaly poniewaz byly zdania,ze nie naucza sie tam wiele jednak sa tez osoby ktore nauczyly sie kwestia samozaparcia i organizacji.Pisze o GC,w Telde za szkole oplata roczna jest ok 20-30 euro.W Las Palmas 60.
Opieka weterynaryjna,czy hotele dla zwierzat sprawnie dzialaja.Wzaleznosci od miejsca ceny sa zroznicowane za uslugi.
Opieka medyczna ,moja rodzina nie narzeka,nie spotkalam sie z brakiem kompetencji,jesli cos powaznego sie dzieje i wizyta u specjalisty jest przyspieszona,ubezpieczenie prywatne-sprawdzone i dobre,to koszt miesieczny od 25 do 50 euro w zaleznosci od wieku.Sprawdzone.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości