Hiszpańska Muzyka

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
Awatar użytkownika
patmos
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 294
Rejestracja: czw, 1 mar 2007, 22:06
Lokalizacja: Los Menores/Adeje/TFS
Kontaktowanie:

Hiszpańska Muzyka

Post autor: patmos » sob, 1 gru 2007, 23:33

Kiedy przyjechałem na Teneryfę, myślałem, że nigdy nie polubię muzycznych klimatów hiszpańskich, ale okazało się, że wsiąkłem. Muza hiszpańska jest świetna i tak różnorodna, jak mnogość kultur i krajów w których hiszpańskim się włada. Moja żona przepada za Nekiem, Maną, Juanem Luisem Guerra i długo by wymieniać. Jako, że nie chcę wspierać piractwa, pomyślałem, że będę kupował płyty. W Polsce robiłem to najczęściej online i tu pojawia się moje pytanie do Was, czy kupujecie gdzieś tutaj w internecie jakieś rzeczy w tym przypadku pytam o płyty CD. Chciałbym zaczerpnąć z Waszych doświadczeń, ewentualnie może wiecie o istnieniu dobrych tanich sklepów z muzyką, na Teneryfie. Pozdrawiam wszystkich ciepło.

unka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt, 20 lis 2007, 20:41
Lokalizacja: Teneryfa

Post autor: unka » wt, 4 gru 2007, 13:02

Przyznam, ze moje ZDERZENIE z muzyka hiszpanska, bylo dosc podobne. Szalu dostawalam, slyszac "tengo la camisa negra...", brrr i nie mogac znalezc zadnej stacji radiowej z muzyka ze swiata. Z czasem przekonalam sie do Radia Tres, Radia Classic, a nawet do Suave. A po jakims pol roku polubilam Antonia Carmona, Rosane, Rosario Flores, Chambao i wiele innych.
Plyty kupuje zwykle w marketach- w El Corte maja dobre stoisko, w carrefourze tez czesto sa promocje na plyty. W tym carrefourze w Anazie jest na II pietrze komis muzyczny. Mozna tam czasem trafic na jakas perelke :wink:

A w niedziele w audytorium byl SWIETNY koncert Charliego Moreno- to kanaryjski basista jazzowy. Warto czasem zajrzec na strone audytorium...

a NEK jest wlochem, tylko czasem spiewa po hiszpansku 8)

Awatar użytkownika
patmos
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 294
Rejestracja: czw, 1 mar 2007, 22:06
Lokalizacja: Los Menores/Adeje/TFS
Kontaktowanie:

muza

Post autor: patmos » czw, 20 gru 2007, 00:43

Nie było mnie ostatnio tutaj, bo sie przeprowadziliśmy do Los Cristianos i nie mieliśmy netu przez jakiś czas. Jednakowoż dzięki za odpowiedz. Co do Neka, oczywiście zdaje sobie sprawę, ze jest Włochem tak samo jak Eros Ramazotti, ktoremu nie przeszkadza to w śpiewaniu po hiszpańsku, czy choćby Zucchero.

STYRO
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 174
Rejestracja: pt, 5 sty 2007, 17:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: STYRO » pt, 21 mar 2008, 21:19

http://www.youtube.com/watch?v=iZ00gMJxk6M swietneeee - prawie z krzesla spadlem...
Pozdrawiam
STYRO

Awatar użytkownika
gosiab
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob, 19 sty 2008, 19:03
Lokalizacja: Narazie Edinburgh
Kontaktowanie:

Post autor: gosiab » czw, 17 kwie 2008, 09:50

Mnie ta muzyka wciagnela baaaaaardzo szybko. hehe Uwielbiam chambao, shakire, mano i wszystko co hiszpanskie. Uwielbiam te ich tance na placykach do salsy. Polecam Tamarindo :D Moj chlopak sie smieje ze mi sie to podoba (To chyba takie nasze disco polo grane na weselach:D).

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości