Tuńczyk

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
Awatar użytkownika
patmos
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 294
Rejestracja: czw, 1 mar 2007, 22:06
Lokalizacja: Los Menores/Adeje/TFS
Kontaktowanie:

Tuńczyk

Post autor: patmos » ndz, 25 lis 2007, 16:16

Wie ktoś z Was jak przyżądzić smacznie świeżego tuńczyka. Jestem wielkim fanem tuńczyków, tych już nieżywych np. w puszce, więc postanowiłem dla urozmaicenia kupić świeżego tuńczyka, posoliłem go i polożyłem na grillu, ale po zapieczeniu, okazał się nie być tak smaczny jak sie spodziewałem. Domyślam się, że pewnie coś zrobiłem nie tak, może trzeba go było w jakiejś marynacie namoczyć, nie wiem. Rad bym się od Was czegoś dowiedzieć. Przy tej okazji, może sprowokuję dyskusję nad tym co lubicie jeść na Kanarach, co Wam smakuje, albo na co macie ochotę a nie możecie tutaj dostać.

Husky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt, 23 lis 2007, 20:12
Lokalizacja: GC

Tuńczyk

Post autor: Husky » ndz, 25 lis 2007, 21:25

Najlepiej potraktować tuńczyka jak normalną rybę >sól,mąka i na gorący olej> długość smażenia zależy od jego grubości.My uwielbiamy wszystko co pochodzi z morza a brakuje nam ogorków kwaszonych,dobrej kiełbasy,kaszanki

amaryl
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: sob, 30 gru 2006, 08:53
Lokalizacja: Katowice/Las Palmas

Post autor: amaryl » ndz, 25 lis 2007, 22:39

Powiem szczerze.
Świeży tuńczyk smakuje jak stare siano. Przynajmniej w moim wykonaniu, więc rzeczywiście chętnie się dowiem jak go przyrządzić. Jadłem kiedys w Chorwacji i smakował świetnie.
Kiszone ogórki można dostać w Las Palmas w ruskim sklepie. Są przekiszone i nie takie jak swoje w Polsce, ale zawsze coś.
Nam brakuje tutaj krakowskiej suchej, korzenia pietruszki i dobrych ziemniaków.
Smakują nam oliwki w sosie gasapcho i kupa innych rzeczy.

Awatar użytkownika
100%_cojones
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: wt, 5 gru 2006, 21:18

Post autor: 100%_cojones » ndz, 25 lis 2007, 23:52

amaryl pisze: Nam brakuje tutaj krakowskiej suchej, korzenia pietruszki i dobrych ziemniaków.
no widzisz, a ja uwielbiam tutaj sprzedawane ziemniaki :) moim zdaniem lepsze niz w polsce ;)
no i kanaryjskie sery rządzą, pycha :)
a najbardziej brak mi chyba ptasiego mleczka od Wedla ;)
Pozdrawiam, 100%_cojones == 100% blackseo ;)

unka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt, 20 lis 2007, 20:41
Lokalizacja: Teneryfa

Post autor: unka » czw, 29 lis 2007, 21:31

Wreszcie jakis watek kulinarny :idea:

Mam przepis na tunczyka z grilla, wychodzi troszke suchy- jak to tunczyk-ale z sosem jest naprawde smaczny. Mozna smialo probowac.
Tunczyka faktycznie trzeba wczesniej zamarynowac. A tu ten przepis:

1/4 szklanki oliwy
2 lyzki octu z czerwonego wina
2 lyzki swiezej posiekanej bazylii
2 lyzeczki swiezego oregano
2 lyzeczki swiezej natki pietruszki
troche tymianku
2-4 zabki czosnku zmiazdzone
1 lyzeczka soli i pieprz

1/3 szklanki majonezu

4 steki z tunczyka- takie 3-4 cm grube

Wymieszac wszystkie skladniki marynaty (bez majonezu), odebrac 2 lyzki i dodac do majonezu w oddzielnej miseczce. Reszta zalac rybe i marynowac ok. godzinki albo dluzej. Grillowac na silnym ogniu ok 2-3 min na kazdej stronie. Podawac z sosem majonezowym (tym z miseczki). Mniam :wink:

A jeszcze o tym, czego brakuje....Nam brakuje najbardziej chleba, dobrej herbaty i kaszy. Ptasiego mleczka oczywiscie tez.

Awatar użytkownika
patmos
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 294
Rejestracja: czw, 1 mar 2007, 22:06
Lokalizacja: Los Menores/Adeje/TFS
Kontaktowanie:

tunak tunak tun

Post autor: patmos » pt, 30 lis 2007, 00:21

Dzięki Unka za przepis , "następną razą" jak sie mawia w moich stronach, postaram się wykorzystać, a o efektach nie omieszkam powiadomić.

Co do chleba to fakt, świeży polski chleb, ze świeżym polskim masłem, z wędliną którą sam uwędziłem.... po prostu palce lizać, ale warto mieć wspomnienia ze starego kraju ;)

Awatar użytkownika
kava
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 357
Rejestracja: sob, 23 gru 2006, 18:05
Lokalizacja: La Palma
Kontaktowanie:

Post autor: kava » pt, 30 lis 2007, 09:33

Twarożek, sernik, porzeczki, agrest, wiśnie, pierogi, gęsta śmietana, kasza gryczana, drożdże w kostkach, bułki, bułki grahamki, kajzerki, ogóreczki kiszone i konserwowe dobre, kiełbasa śląska i myśliwska, kabanosy, michałki i kasztanki, w ogóle słodycze wszelkie, dobre TRUSKAWKI i poziomki, maliny, grzyby, jagody, serek bieluch, majonez kielecki, Warka strong, soki Tymbarku (tego nie rozumiem, tutejsze soki są tragicznie niesmaczne), dobra woda mineralna z jakimś smakiem, pasztet z pieczarkami, jabłka papierówki...

Ratunku ;)

Awatar użytkownika
patmos
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 294
Rejestracja: czw, 1 mar 2007, 22:06
Lokalizacja: Los Menores/Adeje/TFS
Kontaktowanie:

Kava...

Post autor: patmos » pt, 30 lis 2007, 11:14

... cudowny biały wiersz Ci wyszedł. Widzę, że spokojnie można na wyspach zająć się importem z Polski towarów żywnościowych, tylko na Tobie Kava nieźle można się obłowić, a ogórki kiszone to można kontenerami sprowadzać :)), bo widzę, że wszyscy za nimi tęsknią. Nie ma to jak utulić do snu słoiczek z ogórkami kiszonymi i pocałować na dobranoc krakowską suchą, czego Wam wszystkim życzę :)

Husky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pt, 23 lis 2007, 20:12
Lokalizacja: GC

Post autor: Husky » pt, 30 lis 2007, 11:51

Nie ma sprawy Patmos otwieramy polski sklep

Awatar użytkownika
kava
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 357
Rejestracja: sob, 23 gru 2006, 18:05
Lokalizacja: La Palma
Kontaktowanie:

Re: Kava...

Post autor: kava » pt, 30 lis 2007, 11:57

patmos pisze:... cudowny biały wiersz Ci wyszedł.
Rofl :)

unka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt, 20 lis 2007, 20:41
Lokalizacja: Teneryfa

Post autor: unka » pt, 30 lis 2007, 15:15

Oj, ogoreczki, kielbaska i owoce pozostaja w sferze marzen. Ale np. gesta, kwasna smietana, kefirek, drozdze w kostce, twarozek to mozna kupic w mercadonie i carrefourze. Przynajmniej w S/C:) A dobry sernik tez zdarzylo mi sie tu jesc. Ba! nawet na dobry swiezutki chlebek mozna czasem wpasc do El Monasterio w Los Realejos. Ze smalcem:) :lol:

Ale to na Teneryfie. Na Palmie to nie wiem.... :roll:

Awatar użytkownika
kava
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 357
Rejestracja: sob, 23 gru 2006, 18:05
Lokalizacja: La Palma
Kontaktowanie:

Post autor: kava » sob, 1 gru 2007, 11:00

unka pisze:Oj, ogoreczki, kielbaska i owoce pozostaja w sferze marzen. Ale np. gesta, kwasna smietana, kefirek, drozdze w kostce, twarozek to mozna kupic w mercadonie i carrefourze. Przynajmniej w S/C:) (...) Na Palmie to nie wiem.... :roll:
Mieszkałam na Teneryfie i jedyny twarożek jaki namierzyłam to taka mazia w Alcampo (nawet smaczna). Kwaśna śmietana jest, taka sobie, ale jest, sprowadzona z Niemiec. Drożdże w kostce gdzie widziałaś?!?

A kefir sobie robię sama świeży z grzybków kefirowych, ktoś chce? :)

amaryl
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: sob, 30 gru 2006, 08:53
Lokalizacja: Katowice/Las Palmas

Post autor: amaryl » sob, 1 gru 2007, 14:02

Ja, ja, ja..... :lol:
Błagam o przepis na kefirek.

Awatar użytkownika
patmos
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 294
Rejestracja: czw, 1 mar 2007, 22:06
Lokalizacja: Los Menores/Adeje/TFS
Kontaktowanie:

Grzybki ???

Post autor: patmos » sob, 1 gru 2007, 16:16

A kefir sobie robię sama świeży z grzybków kefirowych, ktoś chce?
A gdzie te grzybki rosną? :lol:

unka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt, 20 lis 2007, 20:41
Lokalizacja: Teneryfa

Post autor: unka » sob, 1 gru 2007, 17:05

hej kava,

dosc dobry twarozek (prawie taki jak wiejski z Piatnicy) maja w mercadonie, nazywa sie fioccolat (produkt szwedzki);

a drozdze w kostce (la levadura fresca) sa w mercadonie- leza w lodowce kolo masla, w carrefourze tez zdarzylo mi sie na nie trafic, kostki sa o polowe mniejsze niz polskie;


Moze ktos wie, czy na wyspie mozna gdzies kupic mak?
:?

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości