NIE - Número de Identidad de Extranjero

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
Romano
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: ndz, 14 cze 2009, 12:18
Lokalizacja: Gran Canaria/Polska

NIE - Número de Identidad de Extranjero

Post autor: Romano » sob, 6 kwie 2013, 15:57

Czy aktualnie można wyrobić NIE na dowód czy musi być paszport?

Awatar użytkownika
viola
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 135
Rejestracja: pt, 27 kwie 2007, 22:59
Lokalizacja: POLSKA Gran Canaria
Kontaktowanie:

Re: NIE - Número de Identidad de Extranjero

Post autor: viola » ndz, 7 kwie 2013, 08:49

Niema znaczenia czy dowod czy paszport,ale jesli nie jestes zatrudniony lub nie masz wlasnej dzialalnosci zarejestrowanej tutaj ,nie oplacasz ss,lub nie masz na koncie okreslonej przez Gobierno kwoty nie dostaniesz rezydencji.Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
ewita170
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 52
Rejestracja: pn, 12 mar 2012, 15:16
Lokalizacja: Costa del Silencio Arona

Re: NIE - Número de Identidad de Extranjero

Post autor: ewita170 » wt, 9 kwie 2013, 18:19

Numer NIE mozna wyrobić posiadajac tylko paszport lub dowód osobisty jednak nie jest to jednoznaczne z otrzymaniem rezydenta, wydaja bialy dokument wazny 3 mce aby mozna było znaleźć prace i wyrobic nr seguridad social, ale tylko wtedy gdy otrzymasz pismo od pracodawcy, ze Cie zatrudni. Mozna tez od razu wyrobić rezydenta do tego potrzebne jest, dowód lub paszport, certificado de enpatronamiento (zameldowanie), europejska karta zdrowia, 1 zdjęcie, oplata 10,40 (chyba) i zaswiadczenie z banku, ze posiadasz minimum 5010 euro na osbę, jeśli nie posiadasz pieniędzy, musisz mieć ubezpieczenie w seguridad social, czyli rozpoczeta pracę lub właną działalnośc, to chyba wszystko co trzeba wiedzieć.

Awatar użytkownika
Wąski
Gość
Gość
Posty: 2
Rejestracja: wt, 23 kwie 2013, 17:40

Re: NIE - Número de Identidad de Extranjero

Post autor: Wąski » wt, 23 kwie 2013, 20:17

Witam.
Mam pytanko,czy cos sie zmienilo w dokumentach, czy te moje ktore wyrabiałem w 2005 roku czyli numer N.I.E na druku A4,i Seguridad Social to jeszcze obowiazuja czy sie zmienilo cos, i trzeba robic nowe lub inne????I jeszcze mam pytanko odnośnie zakwaterowania.Bede posiadal apartament który jest wlasnoscia kogos z mojej rodziny,nie będę musial za niego placic ,ale potrzebować będę meldunek,jak mogę zalatwic meldunek?
Dziekuje z góry za udzielona odpowiedz

Awatar użytkownika
ewita170
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 52
Rejestracja: pn, 12 mar 2012, 15:16
Lokalizacja: Costa del Silencio Arona

Re: NIE - Número de Identidad de Extranjero

Post autor: ewita170 » wt, 23 kwie 2013, 21:18

Jeżeli posiadasz już NIE to znaczy że posiadasz rezydenta Hiszpanii i w sumie tego nie trzeba zmieniać, ale jednak jeśli zmieniasz adres należy wymienić druk NIE, jeśli będziesz wynajmował jakiekolwiek mieszkanie, aby załatwić meldunek musisz mieć umowę najmu z ta umowa udajesz się do ayuntamiento odpowiedniego do miejsca zamieszkania i tam załatwiasz meldunek możesz to zrobić na podstawie tego NIE które posiadasz i z nowym meldunkiem, dokumentem tożsamości, jednym zdjęciem, drukiem wypełnionym z policji i zapłacona opłatą jedziesz na posterunek policia nacional i tam załatwiasz nowe NIE, to chyba wszystko.
Pozdrawiam Ewa

Awatar użytkownika
Wąski
Gość
Gość
Posty: 2
Rejestracja: wt, 23 kwie 2013, 17:40

Re: NIE - Número de Identidad de Extranjero

Post autor: Wąski » wt, 23 kwie 2013, 22:12

Witam Ponownie.
Ja przepraszam ze tak zawracam glowe,ale byłem tam dość dawno w latach 2005-2008,i nie orientuje się za bardzo jakie zaszly zmiany.Powracajac do Pani odpowiedzi poprzedniej,mam zamiar przyjechać w miesiacy lipcu do Costa de Silencio z narzeczoną i z przyjaciolmi,to znaczy malzenstwo z 2 jka dzieci.Koleżanka ma w tej miejscowości 2 apartamenty do dyspozycji do końca sierpnia za które nie musimy płacić,poniewaz sa one własnościa jej siostry z Polski.Ja posiadam wszystkie dokumenty,ale chciałbym pomóc w załatwieniu im wszystkim Numeru N.I.E,Seguridad Social,i odnośnie meldunek .Ale jeśli nie będziemy mieli umowy najmu to na jakiej podstawie możemy to zalatwic???Czy wogle jest to możliwe bez umowy najmu,bo tak jak mówie apartamenty będą nam udostępnione za które nie musimy płacic.Czy wogle każda osoba musi mieć oddzielna umowę najmu czy możemy być wpisani na jednej zbiorowo wszyscy.czy wogle jest możliwe załatwienie meldunku i wszystkich dokumentów bez umowy najmu.Chcielibysmy się tam osiedlić,na dluzej,podjac prace i normalnie życ dlatego potrzebuje pomocy.Czy ewentualnie moglibyśmy się spotkać już na miejscu jak będziemy i porozmawiać z Panią?Jesli istnieje taka możliwość to proszę o jakiś kontakt do Pani.
Pozdrawiam Krzysztof.

Awatar użytkownika
viola
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 135
Rejestracja: pt, 27 kwie 2007, 22:59
Lokalizacja: POLSKA Gran Canaria
Kontaktowanie:

Re: NIE - Número de Identidad de Extranjero

Post autor: viola » ndz, 2 cze 2013, 08:38

Tak czytam i widze ze na Teneryfie sa odrebne przepisy,jestem na bierzaco jednak na Gran Canarii i u nas to wyglada troszke inaczej,pozdrawiam serdecznie i powodzenia dla rozpoczynajacych pobyt.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości