Skąd jesteś?

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
Awatar użytkownika
juless
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: ndz, 9 wrz 2007, 23:23
Lokalizacja: Mielec / Fuerteventura

Skąd jesteś?

Post autor: juless » sob, 10 lis 2007, 00:54

Witam
Poszukuję rodaków z wyspy Fuerteventura celem zasięgnięcia paru informacji.
Czy ktoś zna kogoś?
Niestety w dziale "Pozostałe wyspy" nie otrzymałem takiej informacji.
Następnie pytanie skierowane do Camilozeta, zwróciłem uwagę na to że duże grono osób w swoim profilu pisze miejscowość pochodzenia z Polski, a nie pisze gdzie aktualnie na wyspach mieszka.W związku z tym jeśli mogę coś zasugerować może by tak w miejscu rejestracji dodać np. drugą rubrykę "skąd jesteś".
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 977
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Post autor: camilozeta » sob, 10 lis 2007, 17:17

Ano jak widzisz, to bylo powodem, ze nie zalozylem forum dla Fuerte. Zbyt malo nas tam jeszcze jest i dlatego. Nikt Ci nawet nie odpisal, no ale dobra, zalozylem Ci osobne forum, cobys nie czul sie dyskryminowany ;-) Opiekuj sie nim! :-)

Co do pola "Skad" to nie wydaje mi sie celowe dodawanie jeszcze jednego. Dla mnie jest raczej oczywiste, ze to "skad" to znaczy gdzie mieszkasz a nie gdzie sie wychowales. W kazdym razie jesli ktos chce, to moze zawsze zrobic tak, jak zrobiles Ty, czyli podac jedno i drugie w jednym polu. Oczywiscie jesli dostane wiecej takich glosow, ze potrzebne sa dwa pola, to przegryze kod i dorobie. To wiaze sie z pogrzebaniem w kodzie PHP paru dokumentow i zmianie tabelki MySQL, ale co tam :-)

Pozdrawiam, Camilo
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
juless
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: ndz, 9 wrz 2007, 23:23
Lokalizacja: Mielec / Fuerteventura

Post autor: juless » sob, 10 lis 2007, 18:28

O świetnie :) Więc ja Dziękuję i postaram się jak najlepiej je "chodować" :) w końcu jest to druga pod względem wielkości wyspa i chyba najszybciej się rozwijająca.
A z drugiej strony to wielka szkoda i mam nadzieję że nie będe pisał sam do siebie, ale cóż zawsze musi być ktoś ten pierwszy, a może są tylko się chowają w białych piaskach parku w Corralejo? :wink:
Często polonia nie chce się ujawniać.Dam przykład.Moja koleżanka pracuje w odprawie pasażerów na lotnisku w Madrycie i pewnego razu widząc Polski paszport zwóciła się do osoby po polsku kilkakrotnie a Polka cały czas po hiszpańsku udawała twardo że o co chodzi i że nic nie rozumie.I np. w metrze w Mardycie jak obserwujesz dwie osoby po polsku rozmawiające i gdy wchodzą następni polacy to tamci zaraz z tonu spuszcają aby tylko ich nie rozpoznano.Mam nadzieję że z racji małej populacji polonii na Wyspach takie sytuacje się nie zdarzają?Proszę o opinie.
A propo pola "skąd" to Camilo masz rację i oby to było potrzebne kiedyś bo wtedy pewnie będzie dużo nas :)
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
kava
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 357
Rejestracja: sob, 23 gru 2006, 18:05
Lokalizacja: La Palma
Kontaktowanie:

Post autor: kava » sob, 10 lis 2007, 19:00

juless pisze: Często polonia nie chce się ujawniać.(...).Mam nadzieję że z racji małej populacji polonii na Wyspach takie sytuacje się nie zdarzają?Proszę o opinie.
W trochę innej wersji.

1. Przypadkowo spotkane polskie małżeństwo. Gadam z nimi miło kilka minut, i mówię, że jest sobie takie forum Polonia Canarias. A oni na to, że z daleka, nie chcą mieć nic wspólnego z innymi Polakami na wyspach, z racji złych doświadczeń.
2. Znajoma. Twierdzi, że rozmawia ze mną tylko dlatego, że mam faceta kanaryjczyka, bo jakby był Polakiem, to by ze mną nie rozmawiała.
3. Znajoma. Mieszka sama i trzyma się z daleka od innych Polaków, choć w okolicach jest ich dużo. Pytana dlaczego - złe doświadczenia.

Inna sprawa, że często widywałam na Teneryfie Polaków, którzy lepiej, by od tego forum trzymali się z dala, bo wstyd :(
Dobrze, że na szczęście jest nas tu paru normalnych. Ja tam tęsknię za ziomkami i za używaniem rodzimego języka.


PS. Para todos los majoreros adoptados :)
http://pl.youtube.com/watch?v=ClwtVDVZMIk

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości