IMPORT TOWAROW NA GRAN CANARIE

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
Engelchen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw, 22 mar 2007, 17:57

IMPORT TOWAROW NA GRAN CANARIE

Post autor: Engelchen » sob, 20 paź 2007, 12:50

Witam, chcialam sie dowiedziec jak wyglada import towarow z Polski. Nigdy jeszcze nie importowalam towarow a chcialabym przywiezc towar z Polski.

Firmy u ktorych zakupilabym towar wspolpracuja z przewoznikami ktorzy sa bardzo drodzy i koszty transportu wahaja sie pomiedzy 400 a 800 Euro za 30 kg paczke.

Jezeli jednak zakupilabym towar osobiscie i chcialabym poslac go Poczta Polska co musze zrobic. Jakie kroki powziasc. Jak wyglada clo?
Musze powiedziec ze najlatwiejszym sposobem byloby kupic towar z Vatem i przeslac go przez Poczte jako paczka prywatna, jednak jak wiadomo w Polsce mamy 22% Vatu i nie oplaca mi sie kupic towaru z ta stawka wiec musze towar kupic ze stawka 0% i oclic.

Nastepny problem to taki iz mam zarejestrowana firme na gran canarii, jednak aby importowac towar na gran Canarie firmy polskie domagaja sie Europejskiego numeru NIP, a z tego co wiem hiszpanski Nr de NIE lub NIF powinien wystarczyc by polska firma wystawila mi rachunek ze stawka 0%. Jednak wiele firm wyslalo mi powiadomienie iz moj nr NIE nie istnieje w rejestrze europejskim.

Nastepne pytanie:
Czy jest jakas firma ktora moglaby mi co jakich czas transportowac towar z Polski?

Dziekuje bardzo za informacje

Engelchen :evil:

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Post autor: camilozeta » sob, 20 paź 2007, 21:58

Niestety, obawiam sie, ze nie istnieje zaden tani srodek transportu towaru z Polski na Kanary. Prawdopodobnie najtaniej wychodzi wysylka kontenera z Hamburga. Dokladnego kosztu nie znam, ale to cos okolo 1500 Euro za kontener.

Pozdrawiam, Camilo
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
100%_cojones
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 186
Rejestracja: wt, 5 gru 2006, 21:18

Post autor: 100%_cojones » ndz, 21 paź 2007, 01:16

chwilunia, a czy NIE to nie jest przypadkiem tylko numerem indentyfikacyjnym obcokrajowca ?
Pozdrawiam, 100%_cojones == 100% blackseo ;)

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Post autor: camilozeta » ndz, 21 paź 2007, 07:16

100%_cojones pisze:chwilunia, a czy NIE to nie jest przypadkiem tylko numerem indentyfikacyjnym obcokrajowca ?
Tak, jest. Jednak mozesz na jego podstawie prowadzic dzialalnosc.

Podejrzewam, ze w tym przypadku trzeba by go zglosic gdzies dodatkowo, zeby moc prowadzic dzialalnosc poza Hiszpania.

Pozdrawiam, Camilo
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Engelchen
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw, 22 mar 2007, 17:57

Post autor: Engelchen » pn, 22 paź 2007, 19:23

Ja prowadze dzialalnosc gospodarcza i rozliczam sie z podatkow. Jestem takze rejestrowana w rejestrze residentow. Interesuje mnie jednak co z tym europejskim NIE.
W Polsce ma sie normalny NIP i do tego europejski, ktory jest taki sam jak ten normalny z tym ze przed nipem widnieje PL w tym przypadku w hiszpanii bylby ES X999999999X. Slyszalam juz wiele opinii. Jedni mowia normalny NIE wystarcza do zakupow za granica, a w Polsce mowia ze powinnam miec europejski. Wiec jezeli ktos cokolwiek wie lub takze posiada tutaj dzialalnosc i importuje towar z za granicy ( nie tylko z Polski) to prosze o pomoc.

Prosze takze informacje o przewoznikach z Polski na Gran Canarie!

Dziekuje
Engelchen

Awatar użytkownika
juless
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: ndz, 9 wrz 2007, 23:23
Lokalizacja: Mielec / Fuerteventura

Re: IMPORT TOWAROW NA GRAN CANARIE

Post autor: juless » sob, 10 lis 2007, 00:30

Engelchen pisze: Nastepny problem to taki iz mam zarejestrowana firme na gran canarii, jednak aby importowac towar na gran Canarie firmy polskie domagaja sie Europejskiego numeru NIP, a z tego co wiem hiszpanski Nr de NIE lub NIF powinien wystarczyc by polska firma wystawila mi rachunek ze stawka 0%. Jednak wiele firm wyslalo mi powiadomienie iz moj nr NIE nie istnieje w rejestrze europejskim.
A kiedy i gdzie zakładałaś nr NIE w Polsce czy w Hiszpanii?
Może poprostu nie ma go jeszcze w bazie europejskiej?
Tutaj masz jakieś info : http://biznes.interia.pl/praca/praca-w- ... 88277,2325

Pozdrawiam

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości