Prośba o sugestie

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
karolina
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: śr, 15 sie 2012, 16:38

Prośba o sugestie

Post autor: karolina » śr, 15 sie 2012, 19:30

Witam serdecznie!

Jestem nowa na forum. Od kilku lat mieszkam na przemian w Polsce i Anglii, zastanawiam się nad przeprowadzką i podjęciem pracy na Kanarach w branży hotelarskiej.
Moja prośba o sugestie jest skierowana do osób, które mieszkają na Wyspach już troszkę dłużej, mają już jakieś doświadczenie i mogą nakreślić obraz życia na Kanarach.
Gdybyście mogli cofnąć czas ...czy podjęlibyście decyzję o wyjeździe na Wyspy Kanaryjskie jeszcze raz???? Co Wam się podoba a czego nie lubicie na Kanarach..???Popełniłam już wiele błędnych decyzji w życiu i nie chciałabym, żeby wyjazd na Wyspy był kolejną pomyłką. Chciałabym głównie dowiedzieć się o panującej teraz na Kanarach sytuacji ekonomicznej. Jak wygląda rynek pracy, jakie są tendencje, czy jest duże bezrobocie, czy znalezienie pracy jest bardzo trudne, jakie są zarobki i perspektywy na przyszłość?
Będę bardzo wdzięczna za wszelkie informacje, sugestie, przemyślenia cokolwiek co mogłoby mi pokazać obraz życia i pracy na Wyspach w tej chwili.
Czy warto przenosić się z Anglii na Wyspy??? Jestem pewna, że wielu z Was ma taką przeprowadzkę za sobą...żałujecie czy wręcz przeciwnie??? Proszę o wszelkie komentarze na ten temat. Z góry serdecznie dziękuję!!!

Pozdrawiam,
Karolina

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Prośba o sugestie

Post autor: camilozeta » śr, 15 sie 2012, 21:47

Witaj

Raczej trudno jednoznacznie odpowiedzieć, bo to zależy od każdego indywidualnego przypadku. Jednym się udaje lepiej, innym gorzej. Trzeba po prostu spróbować.

Sytuacja na Kanarach jest teraz gorsza niż kilka lat temu. Na pewno warto znać język hiszpański bo bez tego jest dużo trudniej wystartować. Powodzenia.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

karolina
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: śr, 15 sie 2012, 16:38

Re: Prośba o sugestie

Post autor: karolina » pt, 17 sie 2012, 19:15

Witam,

Bardzo Panu dziękuję za odzew! Liczą się dla mnie każde opinie, które pomogą mi podjąć decyzję. Jeszcze raz dziękuję za odpowiedź i cieszę się, że takie forum istnieje!

Ponawiam moją prośbę, proszę wszystkich o sugestie odnośnie za i przeciw przeprowadzce na Wyspy Kanaryjskie :)

Pozdrawiam Pana i życzę wszystkiego dobrego!

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Prośba o sugestie

Post autor: Dzidek » pt, 17 sie 2012, 20:42

Witam...co prawda nie żyję na kanarach,ale mam zamiar.Szykuję się do tego już parę lat.Tak jak camilo powiedział,każdy z nas jest inny i życie inaczej go traktuje.Można posłuchać czyiś rad,doświadczeń,ale odradzam traktować tego za pewnik.Skoro nie raz popełniałaś błędy,wyciągnij z tego wnioski.Rozpisz sobie za i przeciw,czego oczekujesz w życiu i na co cię stać...co jesteś w stanie poświęcić.Zrób rekonesans,taki próbny wyjazd wczasowy :D i podejmij decyzje.Podejrzewam,że nikt nie powie Ci jedz lub odwrotnie,to nie sztuka pogadać.Tyle mogę powiedzieć od siebie...może jeszcze jedno...Moim zdaniem i z moich doświadczeń,wyciągnąłem jeden wniosek:nigdy niczego nie żałować,nie oglądać się za siebie,i każdy dzień traktować jak ostatni...(ale nie na głupola oczywiście)
Pozdrawiam.
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

karolina
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: śr, 15 sie 2012, 16:38

Re: Prośba o sugestie

Post autor: karolina » ndz, 19 sie 2012, 21:07

Witam:)

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Uświadomiłeś mnie. Masz rację, najlepiej rozpisać wszystkie za i przeciw...Trochę chciałam pójść na łatwiznę, oczekując od innych opinii które pomogłyby mi podjąć decyzję...Każdy przypadek to indywidualna sytuacja, muszę podjąć ryzyko albo zapomnieć o Kanarach raz na zawsze, nikt tego za mnie nie zrobi:) Mam propozycję pracy na Wyspach ale się waham...sama muszę się z tym uporać!

Jeszcze raz dziękuję!!! Miło, że są jeszcze ludzie, którym nie jest żal czasu aby wspomóc innych!!! :)

ŻYCZĘ WSZYSTKIEGO DOBREGO I BYĆ MOŻE DO ZOBACZENIA NA WYSPACH KTÓREGOŚ DNIA!!! Pozdrawiam!

raf8612
Początkujący
Początkujący
Posty: 33
Rejestracja: pt, 13 lip 2012, 09:35
Lokalizacja: Los Cristianos

Re: Prośba o sugestie

Post autor: raf8612 » wt, 21 sie 2012, 20:56

zawsze warto spełniać swoje marzenia ;) musisz przemyśleć sytuacje i moze zaryzykowac ;)

zawsze warto zaryzykowac ;) a moze bedzie lepiej? .. do polski zawsze mozna wrócić ;)

powodzenia

tatko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 293
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 08:48

Re: Prośba o sugestie

Post autor: tatko » wt, 11 wrz 2012, 14:43

weź miesiąc/2tygodnie/tydzień wolnego w listopadzie i zrób rekonesans.
Nigdy przenigdy nie da się samym modelowaniem we łbie
dowiedzieć się tyle ile z prostego doświadczenia robienia czegoś.
rozpakowujesz ciuchy, inwestujesz w zrobienie N.I.E(zwróci ci się na biletach do atrakcji czy lotniczych a dwa że ryzykujesz 27e)
bierzesz mapę z googla z zaznaczonymi hotelami,
wpadasz jak burza do Cristianos i Las Americas ze swoim bajerancko przekonującym CV i po 4 godzinach na plażę albo już do roboty .
jak na plażę to następnego dnia z rana znowu powtórka aż ktoś będzie miał to szczęście i zacznie zarabiać krocie na Twojej fachowości, umiejętnościach i doświadczeniu- innymi słowy da Ci pracę.
2 tygodnie to chyba możesz zaryzykować, co?
a po drugie jako starszy i nie mądrzejszy powiem Ci że naprawdę żałuję tylko tych awantur i błedów które mnie ominęły

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości