Zawody i praca. Było: nowa na forum

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
tati
Nowicjusz
Nowicjusz

Zawody i praca. Było: nowa na forum

Post autor: tati » ndz, 13 lis 2011, 11:24

Witam wszystkich :)

Na poczatek powiem, ze zazdroszcze wszystkim, ktorzy mieszkaja na Wyspach.
Przegladam to forum od kilku miesiecy i bardzo mi sie podoba. Dowiedzialam sie tu wiele interesujacych rzeczy.
Jest jednak cos co mnie ciekawi, a mianowicie w jakich zawodach pracujecie?
W jakich zawodach mozna znalezc prace?

Pozdrawiam ze slonecznego ( tylko dzisiaj) Londynu

tati

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Re: Zawody i praca. Było: nowa na forum

Post autor: camilozeta » ndz, 13 lis 2011, 13:03

Hej nowa ;)

Na początek, w dużych miastach (na północy wysp) to kobiety zaczynają często od sprzątania mieszkań a mężczyźni od pracy w budowlance. No chyba że znają dobrze język i mają odpowiednie kwalifikacje ewentualnie zostali zrekrutowani jeszcze w Polsce, np. pielęgniarki albo lekarze.

Pozwoliłem sobie zmienić tytuł wątku bo temat może być ciekawy. Piszcie jak to u Was było z pracą, od jakiej zaczęliście i jak jest teraz.

Ja zacząłem od pracy przy remontach mieszkań ucząc się tego na żywca a skończyłem pracując w firmie informatycznej, po niecałym roku od przyjazdu i intensywnej nauki języka.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...

Adi
Początkujący
Początkujący

Post autor: Adi » ndz, 13 lis 2011, 15:29

Dobry dzień
Co do możliwości znalezienia pracy to chyba przedewszystkim knajpy i hotele , oczywiście dużo zależy od doświadczenia no i od znajomości języków , niektórzy próbują czegoś na własną ręke(knajpki,sklepy,nurkowanie...)
U mnie to z pracą strasznie nudno - knajpa , sklep , znów knajpa , ale jakąś odmianę na przyszły rok musze sobie zafundować , może gdzieś kiedyś znajde coś co nie znudzi mi się po powiedzmy roku , tylko co by to mogło być ? czas pokaże.

tati
Nowicjusz
Nowicjusz

Post autor: tati » ndz, 20 lis 2011, 12:53

Camilozeta, Adi dziekuje za odpowiedz :)

Forumowicze - napiszcie jak to jest u Was! Przeciez jestescie tu anonimowi!

Powiem szczerze, ze jestem pod wrazeniem ilu Polakow przyjezdza na Kanary z rodzina, z mala znajomoscia jezyka i daje sobie rade. Napawa mnie to bardzo pozytywna energia, ze jednak Polak potrafi :)

Pozdrawiam

tati

Awatar użytkownika
dorcia
Gość
Gość

Post autor: dorcia » wt, 29 lis 2011, 19:38

Hej wszystkim :)

Też jestem nowa na wyspie. Przyleciałam w ubiegłym tygodniu i mieszkam w Palm mar. Jestem tu, gdyż chcę kontynuować mój kurs hiszpańskiego (ostatnie 6 mc spedziłam na kursie w Alicante) i korzystam z programu au pair. Mam mnóstwo wolnego czasu, więc jeśli ktoś planuje w weekend wyjście, to ja z chęcia się podłączę ;) besitos :))))

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany

Post autor: Dzidek » pt, 2 gru 2011, 17:14

Ale żeście się rozpisali :D A temat ciekawy....pisać,pisać kiedyś ja też napiszę :D
Pozdrawiam(na razie z Danii)
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Awatar użytkownika
SplitSailer
Zaangażowany
Zaangażowany
Kontaktowanie:

Post autor: SplitSailer » ndz, 4 gru 2011, 17:32

dorcia pisze:Hej wszystkim :)

Też jestem nowa na wyspie. Przyleciałam w ubiegłym tygodniu i mieszkam w Palm mar. Jestem tu, gdyż chcę kontynuować mój kurs hiszpańskiego (ostatnie 6 mc spedziłam na kursie w Alicante) i korzystam z programu au pair. Mam mnóstwo wolnego czasu, więc jeśli ktoś planuje w weekend wyjście, to ja z chęcia się podłączę ;) besitos :))))
Hola! Dorcia
Jak mieszka sie w Palm Mar? Jak, gogle znajdujesz Teneryfe?
¨...i¨ ?

Graanka
Gość
Gość

Post autor: Graanka » pn, 5 gru 2011, 21:32

Witam :)

Wraz z mężem szukamy swojego ( ciepłego ) miejsca na ziemi . Podoba nam sie na wyspach , chcielibysmy sie przenieść , ale trochę obawiamy się kryzysu gospodarczego o jakim słyszymy.. Powiedzcie prosze , jak to faktycznie wyglada ?
Jest to dla nas bardzo wązna decyzja - nastepnej szansy raczej mieć nie będziemy i nie chielibysmy popełnić fatalnego błędu .
Z góry dziekuje .

asilpatica
Gość
Gość

Post autor: asilpatica » wt, 6 gru 2011, 15:06

Cześć wszystkim!

Jestem na wyspie od prawie pięciu lat. Przyjechałam znając język więc było trochę łatwiej. Pierwszą pracę znalazłam w sklepie obuwniczym w Puerto u Marokańczyka, ale po miesiącu sama zrezygnowałam bo facet nie potrzebował dziewczyny do pomocy w sklepie tylko liczył na coś innego, jak się później dowiedziałam nie mnie pierwszą to spotkało. Facet był strasznie nachalny i nie dawał mi spokoju nawet po pracy, ale to już historia na inny temat...
Kolejna praca to jak większość kobiet w sprzątaniu w Santa Cruz (klatki schodowe itp) na pół etatu, po miesiącu znalazłam drugą pracę w sklepiku samoobsługowym. Rok temu zwolniono mnie z pracy sprzątaczki, a w sklepie pracuję dalej, tyle że od roku już jako właściciel. Niestety w takim rozwiązaniu sprawa też nie jest najsympatyczniejsza bo po prostu la cosa esta muy floja...

Na północy na pewno znajomość hiszpańskiego jest niezbędna, natomiast wydaje mi się na południu może wystarczyć angielski lub niemiecki.
Pozdrawiam, i wszystkim szukającym pracy życzę powodzenia.

SyL

Awatar użytkownika
ilonka
Bywalec
Bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: ilonka » pt, 9 gru 2011, 02:39

łomatko a ja mam tu ambicje robic nieruchomosci jak w polsce. oops chyba zle trafilam:) Mloda wiesz gdzie mnie znalezc;)

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany

Post autor: Dzidek » pn, 12 gru 2011, 16:29

Sory za O.T.ale jedynie asilpatica tu coś napisała do wątku.A co z resztą? ha? :lol: "cziken"? :lol:
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Kontaktowanie:

Post autor: camilozeta » pn, 12 gru 2011, 16:52

Dzidek pisze:Sory za O.T.ale jedynie asilpatica tu coś napisała do wątku.
A ja? Ja tez napisalem, tez :)) A reszta sie wstydzi swojej pracy :(

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany

Post autor: Dzidek » pn, 12 gru 2011, 17:04

camilozeta pisze:
Dzidek pisze:Sory za O.T.ale jedynie asilpatica tu coś napisała do wątku.
A ja? Ja tez napisalem, tez :)) A reszta sie wstydzi swojej pracy :(

Salu2
Za mało :lol: nie liczy się :lol:
Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
ilonka
Bywalec
Bywalec
Kontaktowanie:

Post autor: ilonka » wt, 13 gru 2011, 22:26

ok ja pracuje jako barmanka:)

Adi
Początkujący
Początkujący

Post autor: Adi » śr, 14 gru 2011, 19:05

Temat ciekawy a prawie nikt się nie wypowiada , nie chodzi tu przeciesz o jakieś przechwałki ile kto zarabia czy co kto ma , ani też w drugą strone że może komuś nie poszło i ledwo koniec z końcem wiąże , prawda jest taka że z pracą jest źle , przynajmniej tu gdzie mieszkam wszystko zdycha małe biznesiki padają jedyna szansa na prace to hotele ale to trzeba mieć farta więc jeśli się nie jest jakimś mega specjalistą to troszku lipa , a mimo to rodaków dużo no i przypuszczam że większość gdzieś pracuje napiszcie co porabiacie jak znaleźliście prace , może ktoś robi coś fajnego ,dziwnego może to bedzie jakiś pomysł dla innych , nawet jeśli ktoś ma lipną robote (tak jak np ja :) w knajpie preparuje śniadanka nie tylko brytyjskie ) podzielcie się i tym
Pozdrowionka!

Odpowiedz