Powitanie

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
kiwitom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw, 10 lis 2011, 19:27

Powitanie

Post autor: kiwitom » czw, 10 lis 2011, 20:31

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Jestem tu nowy, ale od jakiegoś czasu śledzę to forum, a to z tej prostej przyczyny, że chodzi mi po głowie pomysł wyjazdu na Teneryfę. Nie będę zarzucał Was pytaniami, chociaż może bez kilku się nie obejdzie :wink:

Może najpierw parę słów o sobie... W sumie całe swoje dorosłe życie spędziłem na emigracji, a jestem już facetem po 40-tce. Mieszkałem 18 lat w Niemczech, 6 lat w Nowej Zelandii, 2 lata w Australii, a i krótkie, kilkumiesięczne pobyty w takich dziwnych miejscach jak Singapur, Java i kilka innych miejsc nie są mi obce... znam siłą rzeczy niemiecki i angielski w stopniu bardzo dobrym. Od roku przebywam w Polsce, gdzie niestety nie mogę się zaaklimatyzować, a absurdy dnia codziennego doprowadzają mnie czasami do szału.

Byłem dwukrotnie turystycznie na Teneryfie w latach 90-tych i byłem zauroczony tą wyspą. Objeździłem każdy jej zakątek i do tej pory miło wspominam te pobyty, dlatego też myśl o przeprowadzce na Dream Island jakoś nie może mnie opuścić :D

Miałbym do szanownych bywalców tego forum właściwie 2 pytania. Byłbym niezmiernie wdzięczny za udzielenie mi jakichkolwiek odpowiedzi.

1. Jak wygląda sprawa otworzenia własnej działalności gospodarczej na Kanarach? Czy procedura jest skomplikowana i czy jest obwarowana jakimiś warunkami? Żeby trochę uściślić temat podam, że chodzi o logistykę chłodniczą. Tak się składa, że mam doświadczenie w tym temacie, jak również sprzęt i tabor, który mógłbym zabrać ze sobą.

2. Jestem realistą i wiem, że bez znajomości hiszpańskiego będzie to porywanie się z motyką na słońce, dlatego też drugie pytanie: czy byłby ktoś ewentualnie zainteresowany współpracą wnosząc tylko swoją znajomość realiów i języka?

Nie wiem, czy tym drugim pytaniem nie łamię regulaminu tego forum, jeżeli tak proszę o wybaczenie i wyrozumiałość dla żółtodzioba...

Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie i z góry dziękuję za każdą wypowiedź.

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 977
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Powitanie

Post autor: camilozeta » pt, 11 lis 2011, 15:39

Witaj Tom
kiwitom pisze:1. Jak wygląda sprawa otworzenia własnej działalności gospodarczej na Kanarach?
Samo zarejestrowanie jest łatwe, jednak jeśli ma to być większy biznes, a zwrot "sprzęt i tabor" to sugeruje, to już trzeba jakiegoś prawnika albo chociaż dobre biuro rachunkowe, jak wszędzie.
Nie wiem, czy tym drugim pytaniem nie łamię regulaminu tego forum, jeżeli tak proszę o wybaczenie i wyrozumiałość dla żółtodzioba...
Dopóki nie reklamujesz na forum swoich usług to jest okej :) Szkoda że obecnie nie mieszkam na Kanarach, może moglibyśmy coś zmontować :)

Powodzenia w realizacji planów!

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Adi
Początkujący
Początkujący
Posty: 24
Rejestracja: pn, 4 lip 2011, 12:10
Lokalizacja: było Tene Sur

Re: Powitanie

Post autor: Adi » pt, 11 lis 2011, 16:45

camilozeta pisze:Witaj Tom
kiwitom pisze:1. Jak wygląda sprawa otworzenia własnej działalności gospodarczej na Kanarach?
Samo zarejestrowanie jest łatwe, jednak jeśli ma to być większy biznes, a zwrot "sprzęt i tabor" to sugeruje, to już trzeba jakiegoś prawnika albo chociaż dobre biuro rachunkowe, jak wszędzie.
Tak jak pisze Camilo z grubszą sprawą na jaką się zamierzasz to musisz z pomocy prawnika lub biura rachunkowego skorzystać a tu już znika problem nieznajomości hiszpańskiego , bez problemu możesz tu znaleźć niemiecko lub angielskojęzycznego gestora.
Powodzenia życzę i informuj nas na bieżąco o postępach

kiwitom
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw, 10 lis 2011, 19:27

Re: Powitanie

Post autor: kiwitom » sob, 12 lis 2011, 02:40

Żadna tam grubsza sprawa, widocznie źle to sformułowałem. Po prostu mam specjalistyczny tabor aut chłodniczych wielokomorowych do równoczesnego transportu zarówno produktów chłodniczych, jak i np. mrożonek.
Mam też kilka pomysłów i z tego co widzę, nikt na nie na razie na Kanarach nie wpadł :wink:
Jeżeli są dostępni niemiecko lub angielsko-języczni księgowi, to już połowa sukcesu. Dzięki za tą informację!!!

Awatar użytkownika
viola
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 135
Rejestracja: pt, 27 kwie 2007, 22:59
Lokalizacja: POLSKA Gran Canaria
Kontaktowanie:

Re: Powitanie

Post autor: viola » pn, 14 lis 2011, 09:19

Bylabym zainteresowana wspolpraca,jesli to nadal aktualne,pozdrawiam.

magdalena 40
Początkujący
Początkujący
Posty: 23
Rejestracja: wt, 24 sty 2012, 23:19
Lokalizacja: LAS PALMAS DE GRAN CANARIAS

Re: Powitanie

Post autor: magdalena 40 » śr, 25 sty 2012, 19:27

Hej
Ja wlasnie bede otwierala biznes jak cos to pisz pomoge
Pozdrawiam Magda

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości