Strona 1 z 1

własna działalność gosp.

: pt, 10 lis 2006, 15:04
autor: fortunavita
CZY KTOŚ MOŻE UDZIELIĆ INFORMACJI NA TEMAT ZAŁOŻENIA WŁASNEJ DZIAŁALNOŚCI GOSP. JAKIE TRZEBA SPEŁNIĆ WARUNKI, JAKIE SĄ KOSZTA , WYMAGANE DOKUMENTY ITP. CHODZI MI O HANDEL ORAZ USŁUGI .Z POZDROWIENIAMI Z POLSKI :lol: [/b]

: pt, 10 lis 2006, 22:24
autor: camilozeta
To proste, jesli masz pozwolenie na pobyt to idziesz do Delegación de Hacienda (urzad skarbowy), wypelniasz formularz i na miejscu Cie zalatwiaja. Juz mozesz prowadzic dzialalnosc. Potem zglaszasz sie jeszcze do Agencia Tributaria (to taki kanaryjski urzad skarbowy), gdzie czeka Cie mniej wiecej to samo. Na koniec idziesz do Seguridad Social (to cos tak jak ZUS), gdzie znowu wypelniasz formularz. Jesli nie wiesz jak to wszystko wypelnic, to mozesz to zalatwic przez jakies biuro rachunkowe (asesoría), skasuja Cie z 50-100 € ale zalatwia to za Ciebie. Mam nadzieje, ze nie pokrecilem za bardzo.

Co do spolki z o.o. to nie wiem, ale na pewno trzeba kilka tysiecy kapitalu wniesc, no i koszty zalozenia sa wieksze. Do tego to juz raczej koniecznie trzeba wziac jakiegos konsultanta. Jesli masz pieniazki, to sobie poradzisz, pierwsza lepsza asesoría Ci pomoze we wszystkim.

Pozdrawiam, Camilo

: sob, 11 lis 2006, 16:20
autor: fortunavita
camilozeta pisze:To proste, jesli masz pozwolenie na pobyt to idziesz do Delegación de Hacienda (urzad skarbowy), wypelniasz formularz i na miejscu Cie zalatwiaja. Juz mozesz prowadzic dzialalnosc. Potem zglaszasz sie jeszcze do Agencia Tributaria (to taki kanaryjski urzad skarbowy), gdzie czeka Cie mniej wiecej to samo. Na koniec idziesz do Seguridad Social (to cos tak jak ZUS), gdzie znowu wypelniasz formularz. Jesli nie wiesz jak to wszystko wypelnic, to mozesz to zalatwic przez jakies biuro rachunkowe (asesoría), skasuja Cie z 50-100 € ale zalatwia to za Ciebie. Mam nadzieje, ze nie pokrecilem za bardzo.

Co do spolki z o.o. to nie wiem, ale na pewno trzeba kilka tysiecy kapitalu wniesc, no i koszty zalozenia sa wieksze. Do tego to juz raczej koniecznie trzeba wziac jakiegos konsultanta. Jesli masz pieniazki, to sobie poradzisz, pierwsza lepsza asesoría Ci pomoze we wszystkim.

Pozdrawiam, Camilo
A JAKIE SĄ OPŁATY I SYSTEM PODATKOWY, NO I SPRAWA JESZCZE NAJMU LOKALU POD DZIAŁALNOŚĆ ( PROSZĘ O WSZELKIE INFORMACJE)

: pn, 13 lis 2006, 20:57
autor: camilozeta
Oplaty za co? Czynsze za wynajem lokalu sa spore, szczegolnie w miejscach atrakcyjnych. Od 1000 Euro wzwyz miesiecznie. Za prowadzenie ksiegowosci to zalezy od wielkosci firmy i transakcji, malenstwo od 50 Euro miesiecznie, wieksze od 100 Euro. Tutejszy VAT (IGIC) to tylko 5%

Tutaj masz troche wiecej informacji jesli chodzi o system podatkowy. Jest on podobny do innych krajow UE. Jesli chcesz wiedziec wiecej, to warto wpasc na tydzien - dwa na urlop, zeby przy okazji przejsc sie do jakiegos biura rachunkowego wypytac o szczegoly.

Pozdrawiam, Camilo

: ndz, 25 lut 2007, 22:40
autor: Gucio30
:roll: Ja też mam kilka pytań w sprawie działalności:
1. jak zrozumiałam, oczekiwanie na pozwolenie na pobyt wynosi ok. 4mieś. Czy można w tym czasie prowadzić TAM działalność gosp. ZAREJESTROWANA W POLSCE /oczywiście posiadając EURONIP/?

2.jeśli tak to czy trzeba opłacać jakieś dodatkowe ubezpieczenie?

3.ile mniej więcej wynoszą składki na Seguridad Social?

Jeśli ktoś coś wie na ten temat chętnie skorzystamy. Polskie urzędy robią łaskę z udzielania wszelkich informacji.
Nie odsyłajcie nas tylko na strony hiszpańskojęzyczne, bo nasz hiszpański nie jest póki co wystarczający.
Dzięki wielkie. Pozdr. :roll: