Emigracja, przeprowadzka!!!

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach
erer
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 83
Rejestracja: ndz, 6 kwie 2014, 12:16

Re: Emigracja, przeprowadzka!!!

Post autor: erer » sob, 14 lut 2015, 20:56

Czy możesz opisać powód i jaka wyspa,oczywiście jak możesz,to uprzejma prośba?
pozdr Z

tomek20
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pt, 6 mar 2015, 21:51

Re: Emigracja, przeprowadzka!!!

Post autor: tomek20 » sob, 7 mar 2015, 21:45

podziwiam tak odważna decyzję by z całą rodziną się przenosić. to jednak jest ogromny wyczyn i przede wszystkim trudna sytuacja dla dzieciaków.

hipijo
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: wt, 17 mar 2015, 19:14

Re: Emigracja, przeprowadzka!!!

Post autor: hipijo » wt, 17 mar 2015, 23:16

Naprawdę jak dla mnie jesteście odważni. Kiedyś mówiłam, że jak tylko będę pełnoletnia to od razu ucieknę z Polski. Teraz nieco zmieniłam zdanie, chociaż dalej czasem mam takie myśli. Ale boję się, że sobie nie poradzimy za granicą, że będę tęsknić za moją rodziną, szczególnie za mamą, która stąd się nie wyniesie, no i przede wszystkim tego, że tam może być gorzej niż tutaj.

Artur P
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pt, 17 kwie 2015, 04:25

Re: Emigracja, przeprowadzka!!!

Post autor: Artur P » pt, 17 kwie 2015, 12:07

Jeżeli chodzi o znajomość języka, to niestety Twoje wynagrodzenie i perspektywy pracy będą zależały od płynności w posługiwaniu się językiem hiszpańskim. Im wyższy szczebel zarządzania, tym silniejsza będzie ta korelacja. Kazda godzina poświęcona na naukę tego języka ułatwi Ci zawodowy start i przyspieszy asymilację. Znajomość angielskiego prawie na pewno pomoże Ci w początkowym okresie.

Artur P
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: pt, 17 kwie 2015, 04:25

Re: Emigracja, przeprowadzka!!!

Post autor: Artur P » pt, 17 kwie 2015, 12:16

Koszty utrzymania:
- mieszkanie: w zależności od standardu to wydatek rzędu 250 - 400 euro
- wyżywienie: zasadniczo ceny w hipermarketach są zbliżone do polskich, ale już towary luksusowe, kosmetyki są nawet o połowę droższe. Przy rozsądnym gospodarowaniu wyżywisz rodzinę po porównywalnych do polskich kosztach.
Przeloty - mamy tanie linie (np: Rayanair), teraz nie jest to już taki problem.

martad
Gość
Gość
Posty: 3
Rejestracja: śr, 22 kwie 2015, 17:56

Re: Emigracja, przeprowadzka!!!

Post autor: martad » wt, 28 kwie 2015, 18:53

Wraz z siostrą podjęłyśmy decyzję o emigracji 2 lata temu. Spędziłyśmy tam ponad półtora roku, bardzo miło wspominam spędzony tam czas oraz zawarte znajomości. Dzisiaj bogatsza o cenne doświadczenia osiedlam się na nowo w Polsce :)

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości