Moja krotka historia :)

Możesz się tu przedstawić innym użytkownikom i napisać co łączy cię z Wyspami Kanaryjskimi
Alex26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw, 13 lis 2014, 18:18

Moja krotka historia :)

Post autor: Alex26 » śr, 26 lis 2014, 15:39

Witam wszystkich zgromadzonych :)
Mam na imie Aleksandra, lat 27, od 3 wiosen mieszkam w Irlandii. Miesiac temu podjelam decyzje odenosnie przeprowadzki na Wyspy Kanaryjskie. Moze to patetyczne lekko ale poprostu tesknie za sloncem i usmiechnietymi ludzmi. Nie mam zamiaru narzekac na Irlandie - wlasciwie to calkiem niezle miejsce na ziemi. Sek w tym ze ja tutaj poprostu nie jestem szczesliwa. Czas jest idealny bo ani za mloda na to nie jestem ani za stara. Mam dosc dobra prace obecnie i licze sie z tym ze tam zaczne poprostu od zera i nie bede zbijac kokosow badzmy szczerzy :)
Date wyjazdu ustalilam na 17 marca. Do tego czasu musze wyrobic kotom paszporty (microchip, wscieklizna, papiery). Cherry i Berry rzecz jasna jada ze mna :) Tutaj pojawia sie maly problem z transportem ale mysle ze powierze to firmie ktora sie trudni wlasnie transportem zwierzat. Kolejna sprawa to nauka jezyka - poswiecam godzinne dziennie na hiszpanski (czasem nawet 2) widze progres takze jestem dobrej mysli :) Poza tym 2 tyg przed wylotem wypowiem mieszkanie, sprzedam auto i zwolnie sie z pracy. Spakuje 2 walizki tego co naprawde jest mi potrzebne i odlece w strone slonca :)
Bilet chce kupic za jakies 2-3 tyg.
Tak wyglada moj plan. A pisze tutaj poniewaz z tego co sie orientuje jest to jedyne rzetelne forum odnosnie Wysp. Nie ukrywam ze chcialabym nawiazac z Wami tutaj zgromadzonymi znajomosci i dowiedziec sie jak najwiecej o zyciu wlasnie w moim wymarzonym miejscu na Ziemi :)

fundao
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob, 18 paź 2014, 20:58

Re: Moja krotka historia :)

Post autor: fundao » śr, 26 lis 2014, 19:47

Trzymam kciuki i po 17 marca proszę o relację :-)

przemeknieznany
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz, 7 gru 2014, 21:46
Lokalizacja: las palamas

Re: Moja krotka historia :)

Post autor: przemeknieznany » pn, 8 gru 2014, 14:21

hej ja przyjechalem z dablina miesiac temu na wyspy kanaryjskie dokladnie na gran canarie i szczeze kolorowo nie jest....jesli chcesz wiecej informacji podaje swoj numer +34602388551 pomoge doradzic co i jak pozdrawiam Przemek

tatko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 293
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 08:48

Re: Moja krotka historia :)

Post autor: tatko » pn, 8 gru 2014, 16:30

polecam doradztwo kolegi z powyższego postu zwłaszcza w dziedzinie ortografii.
ciekawe co możesz "szczeże" doradzić nie radząc sobie w tej rzeczyswistości(kolorowo nie jest) przez miesiąc?
znasz język?
pracujesz?
załatwiłeś sobie jakiekolwiek sprawy administracyjne?
napisz coś o sobie bo tak to wygląda raczej na wampiryzm :oops:

Awatar użytkownika
Rafi_77
Początkujący
Początkujący
Posty: 44
Rejestracja: ndz, 12 gru 2010, 14:56

Re: Moja krotka historia :)

Post autor: Rafi_77 » pn, 8 gru 2014, 18:52

A jeśli można spytać, która wyspa jest tym wymarzonym miejscem na Ziemi?
Fakt, Kanary uzależniają... Przede wszystkim słońcem i tymi właśnie uśmiechniętymi twarzami...
Ja początkiem 2015 planuję zwiedzić kolejną wyspę i sprawdzić, czy ona jest tym wymarzonym miejscem... :)
Pozdrawiam!

Alex26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw, 13 lis 2014, 18:18

Re: Moja krotka historia :)

Post autor: Alex26 » pt, 12 gru 2014, 22:31

No więc wybrałam Gran Canarie. Nie zrazam sie opiniami innych na temat jak ciezko tam jest. Nikt nie jest w stanie przekonac mnie zebym zrezygnowala z mojego marzenia. Wierze ze dam sobie rade z odpowiednim przygotowaniem :) Stad tez nauka hiszpanskiego i pochlanianie wszelkich informacji na temat Karaibów.

Jeden z kotów już ma paszport wyrobiony, drugi idzie do weterynarza we wtorek :) znalazlam pare firm transportujacych zwierzeta z Irlandii na teren innych krajów - niestety czesc wogole nie odpisuje na maila a druga czesc nie obsługuje Kanarów :/ Moze ktos na forum orientuje sie w tym temacie. Jak tylko 'załatwie' Cherry i Berry chcialabym juz kupic bilet na samolot.

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Moja krotka historia :)

Post autor: camilozeta » sob, 13 gru 2014, 00:10

Alex26 pisze:Stad tez nauka hiszpanskiego i pochlanianie wszelkich informacji na temat Karaibów.
Co do języka to brawo, bardzo dobra decyzja. Jeśli spędzisz co najmniej godzinkę dziennie to po roku już powinnaś sobie dawać radę. Co do wysp to upewnij się, że na pewno hiszpański Ci potrzebny, bo Karaiby to nie Hiszpania ;)

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

fundao
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: sob, 18 paź 2014, 20:58

Re: Moja krotka historia :)

Post autor: fundao » sob, 13 gru 2014, 09:12

Jaki ten administrator kąśliwy :-) dziewczyna się przejęzyczyła i od razu szpileczka :-)

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Moja krotka historia :)

Post autor: camilozeta » sob, 13 gru 2014, 10:11

Nie szpileczka tylko żarcik. Każdemu się może zdarzyć pomyłka, co nie oznacza że to nie jest zabawne. Zresztą nie pierwszy to raz, że ktoś pisze tu o Karaibach :)

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Alex26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw, 13 lis 2014, 18:18

Re: Moja krotka historia :)

Post autor: Alex26 » sob, 13 gru 2014, 22:48

Przyznaje sie bez bicia - moj błąd :lol: :lol: :lol:

erer
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 83
Rejestracja: ndz, 6 kwie 2014, 12:16

Re: Moja krotka historia :)

Post autor: erer » pn, 15 gru 2014, 22:07

Alex26 pisze:No więc wybrałam Gran Canarie. Nie zrazam sie opiniami innych na temat jak ciezko tam jest. Nikt nie jest w stanie przekonac mnie zebym zrezygnowala z mojego marzenia. Wierze ze dam sobie rade z odpowiednim przygotowaniem :) Stad tez nauka hiszpanskiego i pochlanianie wszelkich informacji na temat Karaibów.

Jeden z kotów już ma paszport wyrobiony, drugi idzie do weterynarza we wtorek :) znalazlam pare firm transportujacych zwierzeta z Irlandii na teren innych krajów - niestety czesc wogole nie odpisuje na maila a druga czesc nie obsługuje Kanarów :/ Moze ktos na forum orientuje sie w tym temacie. Jak tylko 'załatwie' Cherry i Berry chcialabym juz kupic bilet na samolot.
Czy masz już na oku jakieś miasto?

Alex26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw, 13 lis 2014, 18:18

Re: Moja krotka historia :)

Post autor: Alex26 » śr, 17 gru 2014, 17:15

Na 90% Maspalomas. Zostawiam te 10 % na niespodzianke :)

erer
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 83
Rejestracja: ndz, 6 kwie 2014, 12:16

Re: Moja krotka historia :)

Post autor: erer » czw, 18 gru 2014, 08:53

o tak.bardzo ladnie tam.daj znac jak znajdziesz lokum.pozdr

Alex26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw, 13 lis 2014, 18:18

Re: Moja krotka historia :)

Post autor: Alex26 » sob, 3 sty 2015, 23:55

Dzieje sie - kupilam juz bilet. 10 marca mam wylot - dwie duze torby plus gitara :) koty maja juz paszporty, pomalu wyprzedaje sprzety domowe i szpilki od których byłam uzalezniona :D jestem przerazona a zarazem szczesliwa!!!

erer
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 83
Rejestracja: ndz, 6 kwie 2014, 12:16

Re: Moja krotka historia :)

Post autor: erer » ndz, 4 sty 2015, 00:36

a lokum już jest?

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości