NIE i karta rezydenta nie znając hiszpańskiego?

Wszystkie tematy związane z wyspą Teneryfa
AdamO
Gość
Gość
Posty: 1
Rejestracja: wt, 29 wrz 2015, 19:15

NIE i karta rezydenta nie znając hiszpańskiego?

Post autor: AdamO » wt, 29 wrz 2015, 19:27

Witam serdecznie! Czy jestem w stanie dogadać się po angielsku na posterunku policji podczas załatwiania NIE i karty rezydenta? Czy ktoś z was wie gdzie w Los Cristianos znajduje się posterunek policji?
Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
Adam

AgaPolka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt, 25 wrz 2015, 19:49

Re: NIE i karta rezydenta nie znając hiszpańskiego?

Post autor: AgaPolka » wt, 29 wrz 2015, 19:40

Jak najbardziej rozmawiają tam w j.angielskim są bardzo pomocni i przyjaźni :D Powodzenia
Posterunek Policji w Las Americas gdzie wydają NIE i Rezydencję znajduje sie bezpośrednio przy wjeździe z autostrady po prawej stronie przy rondzie. Duży budynek w odcieniu koralu i niby bronzu. Proponuję jechać wcześniej czyli około 8;30 weźmiesz numerek dostaniesz do wypełnienia dokumenty i pójdziesz spokojnie zrobić opłatę do Banku. Kserokopia dowodu osobistego potrzebna lub paszportu. Opłata 9,45

Powodzeni

ofer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw, 23 lut 2017, 22:17

Re: NIE i karta rezydenta nie znając hiszpańskiego?

Post autor: ofer » czw, 23 lut 2017, 22:25

Przyłączam się do pytania, ponieważ chciałbym wyrobić numer N.I.E bedąc wakacyjnie na południu Teneryfy.
Czy obecnie w 2017 zasady się nie zmieniły? Nadal N.I.E. wyrabia się na najbliższym posterunku policji na Teneryfie?

Wiem ze były zmiany i w niektórych rejonach trzeba się najpierw umawiać on-line, ale na stronie https://sede.administracionespublicas.g ... index.html nie widze opcji wyrabiania numeru N.I.E na Teneryfie? Czy zatem mozna zaatakowac posterunek policji "z partyzanta" z samego rana mając w rękach paszport i wypełniony wniosek?

Z góry dziękuję za pomoc.

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: NIE i karta rezydenta nie znając hiszpańskiego?

Post autor: robmarkro » pt, 24 lut 2017, 10:20

bylem ostatnio wymienic certyfikat rezydencji. Kazali mi sie umowic ale w koncu mnie obsluzyli. W moim mieszkaniu zameldowalem znajomego z Polski aby wyrobic mu certyfikat rezydencji. Policjant powiedzial ze mu nie wyrobi poniewaz on nie ma miejsca pracy i co za tym idzie oficjalnych srodkow na utrzymanie. Gdy powiedzial, ze pracuje w Polsce wowczas uslyszal ze jak pracuje w Polsce to nie moze byc jednoczesnie rezydentem tutaj. Mozesz miec problemy. Kiedys dostawalo sie certyfikat rezydencji na podstawie umowy o najem i zameldowania. Teraz musisz miec prace.

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: NIE i karta rezydenta nie znając hiszpańskiego?

Post autor: robmarkro » pt, 24 lut 2017, 10:21

mozesz wyrobic samo NIE aby kupic mieszkanie. Wtedy chyba musisz pokazac umowe wstepna kupna

tatko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 293
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 08:48

Re: NIE i karta rezydenta nie znając hiszpańskiego?

Post autor: tatko » pt, 24 lut 2017, 21:47

każ dać sobie na piśmie że nie dadzą. Nie ma znaczenia że nie pracujesz. Będąc obywatelem EU masz prawo mieszkać w dowolnym miejscu EU- potwierdzeniem tego miejsca w systemie hiszpańskim jest zameldowanie(empadronamiento). Empadronamiento należy się również osobie mieszkającej na kempingu. Hiszpański numer obcokrajowca NIE- Número de Identidad de Extranjero należy ci się jak psu buda. Żądaj odmowy na piśmie.
Oczywiście mówimy o świecie cywilizowanym czyli posterunku policji w Los Cristianos. Za mokrą wiochę zwaną północą nie odpowiadam.
Ostatnio zrobiliśmy empadronamiento znowu(zniżki) i nie mam żadnego interesu na kanarach.

ofer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw, 23 lut 2017, 22:17

Re: NIE i karta rezydenta nie znając hiszpańskiego?

Post autor: ofer » pt, 24 lut 2017, 21:54

Dzięki za odpowiedzi, ale ja akurat potrzebuje numer N.I.E tylko ze względu na interesy (biznes). Żadna rezydencja.
Czy do tego posterunku na Los Cristiano trzeba sie umawiac via www? Czy też po prostu być tam z samego rana z papierami wypełnionymi w blokach startowych? ;)
Czy gdzieś jeszcze na południu jest jakiś inny posterunek gdzie mogę wyrobić N.I.E.?
Wyrabiają teraz N.I.E od ręki (tego samego dnia), czy jest jakiś termin oczekiwania?

tatko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 293
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 08:48

Re: NIE i karta rezydenta nie znając hiszpańskiego?

Post autor: tatko » pt, 24 lut 2017, 23:11

SUR DE TENERIFE
Dirección Sector Cero, Parcela C.N.P., Las Terrazas
38660 - Adeje (Santa Cruz de Tenerife)

HorarioDNIe: Lunes a Viernes 9,00 a 14,30 h.
Pasaporte: Lunes a Viernes 9,00 a 14,30 h.

http://www.citapreviadnie.es/ tu umówisz onlineowo

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: NIE i karta rezydenta nie znając hiszpańskiego?

Post autor: robmarkro » sob, 25 lut 2017, 13:35

oczywiscie mozna policjantowi powiedziec ze cerytyfikat rezydencji nalezy sie jak psu buda jak to mowi Tatko . Powodzenia .

ofer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw, 23 lut 2017, 22:17

Re: NIE i karta rezydenta nie znając hiszpańskiego?

Post autor: ofer » sob, 25 lut 2017, 22:47

tatko pisze:
pt, 24 lut 2017, 23:11
http://www.citapreviadnie.es/ tu umówisz onlineowo
Dzięki tatko za namiary, ale niestety on-linowo nie moge sie umowic bo wymagane jest DIN lub NIE, a nie mam zadnego. O NIE wlasnie chce sie starac.
Dostane tam NIE tego samego dnia stawiając się od rana?

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: NIE i karta rezydenta nie znając hiszpańskiego?

Post autor: robmarkro » ndz, 26 lut 2017, 11:45

mozesz sie zarejstrowac bez DNI i NIE bo przeciez nalezy ci sie jak psu buda cytujac Tatko. Kopnij dwa razy w komputer i sie uda. A jak komuter nie zareaguje to popros o uzasadnienie odmowy na pismie. PS Mieszkam tu 8 lat i wiem ze podejscie typu NALEZY SIE JAK PSU BUDA nie skutkuje. Wiec zycze powodzenia

robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: NIE i karta rezydenta nie znając hiszpańskiego?

Post autor: robmarkro » ndz, 26 lut 2017, 11:58

http://www.consultorga.com/section.asp?sec=14

z tego co tu jest napisane sam numer NIE mozna zalatwic w konsulacie poza Hiszpania. Zadzown do ambasady w Warszawie i spytaj


robmarkro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 175
Rejestracja: pn, 31 sie 2015, 10:47

Re: NIE i karta rezydenta nie znając hiszpańskiego?

Post autor: robmarkro » ndz, 26 lut 2017, 12:02

https://sede.administracionespublicas.g ... index.html

sprobuj zarezerwowac cita previa tutaj, tutaj mozesz wpisac numer paszportu nie posiadajac NIE, musisz wybrac prowincje a potem opcje - w przypadku Santa Cruz jest tylko jedna. Wtedy otwiera sie okno gdzie sie rejestrujesz paszportem

tatko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 293
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 08:48

Re: NIE i karta rezydenta nie znając hiszpańskiego?

Post autor: tatko » ndz, 26 lut 2017, 22:53

Pojedź z rana i załatwisz- tutejsza rzeczywistość zmienia się tak często że hiszpańscy informatycy nie nadążają :lol:
Można na strachliwego józia prosząc i bojąc się wszystkiego ale można tak jak normalny europejczyk- tu masz przepis i dawaj a jak nie to podaj powód odmowy. Ja wiem że ludziom wychowanym w kulcie urzędactwa i strachu przed władzą przepotężną jest to ciężko ugryźć ale my przecież nie musimy tego garba nieść za sobą - to tylko sprawa wyboru.
Jak robiłem numer seguridad social to Pani Urzędniczka się ugięła przed moim spokojnym chamstwem - a Ukochaną która lepiej mówi po hiszpańsku odesłała że ma wrócić z tłumaczem. Podszedłem do stolika usiadłem i dałem do zrozumienia że nie wstanę zanim obu numerów nie będziemy mięli w ręku. Metoda na chińczyka czyli chamski spokój zawsze(no prawie zawsze) działa.
Uśmiechasz się kiwasz głową i prosisz o to co chcesz żeby załatwili. Cokolwiek nie odpowie urzędnik że siuę nie da że już nie dziś- Uśmiechasz się kiwasz głową i prosisz o to co chcesz żeby załatwili.
Widziałem jak to robili chińczycy w polskich urzędach i postanowiłem skopiować. Bo co mi szkodzi. No i się okazało że można bez złości krzyku tylko na kamienną d...ę. Czyli ja mam czas ja tu posiedzę aż Pani/Pan sprawę załatwi.
Nie spotkałem się z odmową w urzędzie. Żadnym. Nawet genialnej agencji do spraw energias renowables. Nie mówiąc już o zabawach które sobie zafundowałem w tutejszych kuratoriach. http://teneryfanadluzej.blogspot.com/2 ... z-sie.html
Ale pewnie to nie dla wszystkich droga gdyż " jeżeli serce masz królicze.."
Pomyśl albo masz do czegoś prawo albo się musisz prosić, a co do NIE to głupio jest nie wiedzieć po 8 latach że masz OBOWIĄZEK zgłosić się po NIE jeżeli przebywasz na wyspach dłużej niż 3 miesiące. I une musżą to umożliwić albo właśnie dać na piśmie że nie i dlaczego.
angolska strona z informacją rzetelną
http://www.janetanscombe.com/forms-formalities

pozdrawiam tych mniej i bardziej strachliwych

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości