Stereotyp Polaka

Wszystkie tematy związane z wyspą Gran Canaria
komzek40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw, 29 sty 2009, 09:01
Lokalizacja: Polska

Stereotyp Polaka

Post autor: komzek40 » czw, 12 maja 2011, 17:44

Może ktoś się nie będzie obawiał i przełamie stereotyp Polaka na obczyźnie.
A mianowicie może znajdzie się osoba która pomoże mi znaleźć jakąś pracę, lub przekaże chociaż jakieś namiary na firmy. Szukam pracę w Las Palmas na Grand Canaria jako ślusarz, spawacz, mechanik . Mam duże doświadczenie w tych zawodach , pracowałem już w Telde, Tauro i Taurito jak spawacza konstrukcji stalowych. Lecz ze względów rodzinnych musiałem wrócić do Polski. Teraz tego żałuję i chciałbym wrócić. Jestem pracowitym, odpowiedzialnym i uczciwym pracownikiem i jeżeli ktoś pomoże to na pewno nie będzie się za mnie wstydził. Mieszkam w Polsce lecz gdy zainteresuje kogoś moja skromna osoba i zaryzykuje by mi pomóc to natychmiast przylatuję na Grand Canarie. Napomnę jednak że mam gdzie zamieszkać, a mianowicie w Las Palmas u znajomych. Pozdrawiam wszystkich Marek

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Stereotyp Polaka

Post autor: camilozeta » czw, 12 maja 2011, 22:44

Hm... A jaki stereotyp masz na myśli? :) O różnych już słyszałem. Pewnie o to, że Polak Polakowi wilkiem?

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

komzek40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw, 29 sty 2009, 09:01
Lokalizacja: Polska

Re: Stereotyp Polaka

Post autor: komzek40 » ndz, 15 maja 2011, 08:14

Niestety, masz racje taki obraz Polaka widzą wszędzie, choć z małymi wyjątkami.

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 974
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Stereotyp Polaka

Post autor: camilozeta » ndz, 15 maja 2011, 09:29

Ja bym się tam stereotypami nie przejmował bo są z reguły fałszywe. I co z tego, że np. część Niemców wierzy, że wszyscy Polacy to złodzieje? To zazwyczaj niezbyt mądrzy ludzie wierzą w stereotypy i je rozpowszechniają.

Co do stereotypu Polak Polakowi wilkiem to przekonałem się nieraz, że to kompletna bzdura. Większość ziomali, których spotkałem za granicą była w porządku a czasem nawet bardziej niż w porządku. Pewnie, zdarzają się niechlubne, nieżyczliwe i wredne wyjątki, ale to nie tylko wśród Polaków. Głupich ludzi nie brakuje w żadnej nacji.

Zauważyłem natomiast, że często używa się stereotypów, żeby wywrzeć określony wpływ na jakąś grupę. To jest tak jakby powiedzieć: "jesteś Szkotem? Szkoci to sknerzy, daj mi trochę kasy i udowodnij że to nie prawda".

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

komzek40
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw, 29 sty 2009, 09:01
Lokalizacja: Polska

Re: Stereotyp Polaka

Post autor: komzek40 » ndz, 15 maja 2011, 16:17

Masz w zupełności rację, ale już tyle razy się zawiodłem na swoich rodakach nawet tych co im w zupełności ufałem i pomogłem, a teraz gdy ja potrzebuje pomocy to się odwrócili i nie znają mnie. Dlatego chcę wyjechać na wyspę ponieważ, będąc na Grand Canarii nie spotkałem się z nieprzychylnością ludzi tam przebywających. Jednak wiem że z pracą jest wszędzie krucho, ale jednak nie tracę nadziei że ktoś się znajdzie i pomoże, może nawet bezinteresownie. Pozdrawiam Marek

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości