Podatek od nieruchomości

Wszystkie tematy związane z wyspą Gran Canaria
moto13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz, 27 lut 2011, 22:35

Podatek od nieruchomości

Post autor: moto13 » czw, 10 mar 2011, 09:47

Orientuje się ktoś może ile wynosi podatek od nieruchomości na GC?
Interesuje mnie podatek za m2 zarówno mieszkania, jak i budynków w których prowadzona jest działalność gospodarcza.
Dziękuję za odpowiedzi.

Waldek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: ndz, 18 sty 2009, 21:18
Lokalizacja: San Agustin / Gran Canaria

Re: Podatek od nieruchomości

Post autor: Waldek » pn, 21 mar 2011, 15:59

Wartość podatku jest zależna od wartości katastralnej nieruchomości. Wartość ta ma niewiele wspólnego z wartością rynkową, jest dużo,dużo niższa np. 20% wartości rynkowej domu. Za dom jednorodzinny trzeba zapłacić rocznie kilkaset € takiego podatku, od razu też przysyłają mi kwit, abym opłacił wywóz śmieci ( kilkadziesiąt €/rok).
Tak z ciekawości zapytam. Czy uzależniasz decyzję o zakupie domu, wysokością podatku od nieruchomości :?:

moto13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: ndz, 27 lut 2011, 22:35

Re: Podatek od nieruchomości

Post autor: moto13 » pn, 21 mar 2011, 17:55

Waldek pisze: Tak z ciekawości zapytam. Czy uzależniasz decyzję o zakupie domu, wysokością podatku od nieruchomości :?:
Nie, nie... :D
Pytam bardziej z ciekawości- teraz w Polsce za budynek w którym prowadzę działalność płacę kilkanaście tysięcy zł podatku (20,05zł/m2- za każdy metr kw. powierzchni!!!), więc mnie już nic nie zdziwi...
Nie wiedziałem, że w ES jest katastrat i że w takiej formie (20% wartości)!!!
Myślałem, że katastrat naliczany jest od 100% wartości- tak jak to planują nasi włodarze... Gdyby u nas wszedł katastrat od 20% wartości nieruchomości, to bym skakał do nieba z radości :D
Ale zawsze lepiej być mile zaskoczonym niż niemile rozczarowanym :mrgreen:

Dzięki bardzo za odpowiedź!

Waldek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: ndz, 18 sty 2009, 21:18
Lokalizacja: San Agustin / Gran Canaria

Re: Podatek od nieruchomości

Post autor: Waldek » pn, 21 mar 2011, 18:15

Nie wiem jaki jest podatek od nieruchomości komercyjnych. Pisałem o domu mieszkalnym. Co do wartości katastralnej nieruchomości to nie jest ważne jaka ona jest ( informacyjnie podałem że jest dużo niższa niż rynkowa), tylko na ile procent tej wartości ustalono wysokość podatku.

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości