Kąpiel w oceanie w styczniu ?

Wszystkie tematy związane z wyspą Gran Canaria
giuly44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw, 23 gru 2010, 16:15

Kąpiel w oceanie w styczniu ?

Post autor: giuly44 » ndz, 2 sty 2011, 14:51

Przeszukałem całe forum, podobnie jak i inne tego typu portale i nigdzie nie znalazłem właściwej odpowiedzi.
Czy jest jakakolwiek gwarancja by o tej najzimniejszej porze na Gran Canarii sie pochlapac w oceanie. Z tego co sie zorintowałem to woda ma teraz max +18 a powietrza do +22 mowa o Maspalomas.
Czy w takiej temp jest możliwa kąpiel, i czy aktualnie są chętni, patrze na kamerki internetowe ale wiele tam zauważyc sie nie da :D

Dlatego moje pytania (dotyczące maspalomas) to

1. Czy obecnie ktokolwiek zażywa kąpieli nie tylko słonecznych i czy wiele osób sie opala, tzn czy plaze są pełne leżaków czy raczej spacerowiczów
2.Jaka max temp jest notowana w styczniu wody i powietrza
3. I czy nie jest za zimno na opalanie sie po wyjsciu z oceanu (niechce wyjsc na głupka)

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 977
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel w oceanie w styczniu ?

Post autor: camilozeta » ndz, 2 sty 2011, 17:55

Hej

No jasne że się da! Fajnie było za pierwszym razem szczególnie, w Nowy Rok kiedyś sobie kąpiel zorganizowaliśmy. W Polsce trzaskający mróz a w Las Palmas cieplutko i woda przyjemna.

Gwarancji nie dostaniesz, ale jeśli nie będzie akurat pochmurno i deszczowo, to nie ma problemu. I na pewno nie będziesz jedyny na plaży :)

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
blackdwarf
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: sob, 20 lis 2010, 02:19

Re: Kąpiel w oceanie w styczniu ?

Post autor: blackdwarf » pn, 3 sty 2011, 12:33

czy da się kąpać przy temp. wody +18? jasne że tak, przy 0 st też się da, ale to extremum zarezerwowane dla morsów. Z tego co pamiętam w lipcu woda w Bałtyku często ma niższą temperaturę a ludzi z wody nie przepędzisz :D . Tak czy inaczej udanych wakacji.

Awatar użytkownika
chistoso
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: ndz, 2 gru 2007, 20:13
Lokalizacja: Kraków

Re: Kąpiel w oceanie w styczniu ?

Post autor: chistoso » pn, 10 sty 2011, 20:46

Witam. Ja latam co roku na Gran Canarie na przełomie stycznia i lutego na kilka tygodni i jakos nie odczuwam zimna podczas kapieli ,pomimo tego ze jestem strasznym zmarzluchem .Lubie wygrzewać sie na sloncu, a w oceanie moge taplac sie godzinami :D Mam taka nadzieje ze w tym roku nie zaskocza mnie ulewy ,bo rok temu straciłem spiwor :)

giuly44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw, 23 gru 2010, 16:15

Re: Kąpiel w oceanie w styczniu ?

Post autor: giuly44 » wt, 11 sty 2011, 17:34

no nic , ale już za tydzień sprawdze na własnej skórze jak to jest kąpac sie w oceanie w styczniu :D
Mam nadzieje że nie będzie pochmurno, bo z długoterminowych prognoz wynika że ma by pochmurno z przejaśnieniami :(

giuly44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw, 23 gru 2010, 16:15

Re: Kąpiel w oceanie w styczniu ?

Post autor: giuly44 » ndz, 23 sty 2011, 13:18

Byłem sprawdziłem :D
Można sie spokojnie kąpac, ocean cieplutki tylko troche brudny :lol:
Pogoda dopisała,ani jednej chmurki na niebie i ok 25 stopni C

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 977
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Kąpiel w oceanie w styczniu ?

Post autor: camilozeta » ndz, 23 sty 2011, 13:39

No wiesz, po tych wszystkich wyciekach ropy ;) A gdzie się konkretnie moczyłeś? W Maspalomas? Golasów widziałeś? :)

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

giuly44
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw, 23 gru 2010, 16:15

Re: Kąpiel w oceanie w styczniu ?

Post autor: giuly44 » ndz, 23 sty 2011, 20:19

tak ,tak dokładnie w Maspalomas
Trafiłem prosto na plaże nudystów :lol: szybkim krokiem próbowałem ją ominąc ale ciągneła się w nieskonczonośc :D
W końcu udało mi się doczołgac boso po rozpalonym piasku na normalną plaże :lol:
Po wejściu do oceanu z począku doznałem szoku termicznego ale z czasem woda stała sie przyjemnie ciepła :mrgreen:
Po kilkunastu minutach taplania sie we wzburzonych falach i pałętających sie tu i ówdzie torebkach foliowych i wodorostach postanowiłem wyjśc na brzeg.
Słońce tak mi spaliło twarz że dopiero teraz schodzi mi skóra po 2 dniach pieczenia :lol:

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości