Powrót do Polski

Wszystkie tematy związane z życiem na Kanarach

Czy chciał/a/byś wrócić na stałe do Polski?

Tak
2
13%
Nie
14
88%
 
Liczba głosów: 16

Awatar użytkownika
Baden
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: czw, 2 maja 2013, 18:46

Re: Powrót do Polski

Post autor: Baden » pn, 6 maja 2013, 20:36

Romano pisze:Inwestujac tyle kasy co w 1 mieszkanie w Wawie masz 2 mieszkania na kanarach średnio 400-500 eu za jedno za wynajem.Reasumujac inwestując w nieruchomosci tyle co w Wawie masz na kanarach za wynajem około 2xtyle.
Nie znam jeszcze realnych cen nieruchomości na Kanarach, ale znalazłem kilka mieszkań po 80 tyś. euro (332 tyś. pln), nie kupię więc dwóch mieszkań za 300-400 tyś. pln. No i podobno 500Euro/m-ce jest już trudne do uzyskania.

No ale każdy ma na szczęście swoją kalkulacje, dlatego życie jest takie piękne... :D
camilozeta pisze:Zakładając że się poprawi, to teraz jest faktycznie idealnie jeśli chodzi o kupno domu, czy mieszkania. Jeśli ktoś lubi ryzyko, to ma potencjalnie okazję bardzo zyskać.
...w Polsce jest teraz równie dobry okres na zakup mieszkania. Ja swoje, jak był boom to mogłem sprzedać za 530 tyś. a teraz 300 tyś chcą płacić...tylko że ja nie chce ich brać.... :) Myślę, że biznes pod tytułem "wynajem mieszkań" nigdy nie będzie opłacalny, ponieważ ceny mieszkań i ceny wynajmu są silnie ze sobą skorelowane. Chyba, że wynajem turystyczny, ale to zupełnie inna bajka.
Dzidek pisze:Sama myśl kupie i zarobię na wynajmie jest poroniona na starcie.Oczywiście nie dotyczy ona ludzi,którzy ewidentnie mają za dużo kasy.
Zgadzam się. Ci co mają dużo kasy inwestują w nieruchomości, ale nie po to aby z nich żyć tylko żeby mieć godną emeryturę na starość. Jakby nie patrzył to ceny nieruchomości na przestrzeni 40-50 lat i tak idą do góry.

Przepraszam, nie wiem czy dobrze użyłem cytatów, ale myślę ze każdy rozpozna swoje zdanie.

camilozeta, dlaczego nie dostaje informacji na maila, że ktoś napisał odpowiedź na mój wpis?

Alem się napisał....

Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
camilozeta
Administrator
Administrator
Posty: 977
Rejestracja: pn, 22 maja 2006, 02:36
Kontaktowanie:

Re: Powrót do Polski

Post autor: camilozeta » pn, 6 maja 2013, 20:46

Baden pisze:camilozeta, dlaczego nie dostaje informacji na maila, że ktoś napisał odpowiedź na mój wpis?
Sprawdź w ustawieniach konta albo swoje konto e-mail, może wpada Ci do do spamu. Na dole masz link "obserwuj". Pokombinuj.

Salu2
http://www.camilozeta.com/ - Podróżując przez życie...
Obrazek

Awatar użytkownika
lucky
Początkujący
Początkujący
Posty: 45
Rejestracja: pn, 7 sty 2013, 10:50

Re: Powrót do Polski

Post autor: lucky » pn, 13 maja 2013, 00:08

Baden świetny post !
Myślę podobnie, choć musisz zweryfikować nieco ceny wynajmu :wink:
Ja porównuję ceny z UK, znalazłam agencję nieruchomości (Teneryfa), która za 2 bedroom flat zaoferowala mi cenę równomierną do kupna......garażu w UK :roll:

Ceny na Teneryfie są przystępne, wyspa rozwija się i "rośnie w cenie"
dodatkowym plusem jest to, że przenosząc firmę na Kanary, inwestując minimum 100k euro, zatrudniając minimum 3 osoby-korzystasz ze specjalnej 4% strefy podatkowej :D


super miejsce jak ktoś wie czego chce :D

fantozzi
Gość
Gość
Posty: 4
Rejestracja: sob, 30 mar 2013, 20:29

Re: Powrót do Polski

Post autor: fantozzi » ndz, 9 cze 2013, 09:15

A macie pomysł jak do przeprowadzki babsko namówić, cała rodzina na mnie warczy, to samo miałem jak do Włoch się wybierałem , ale wtedy byłem kawalerem, a teraz mam jeszcze potomstwo. Przepraszam wszystkie panie za 'babsko" ale mnie cierpliwości już brakuje

Romano
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: ndz, 14 cze 2009, 12:18
Lokalizacja: Gran Canaria/Polska

Re: Powrót do Polski

Post autor: Romano » ndz, 9 cze 2013, 10:36

fantozzi pisze:A macie pomysł jak do przeprowadzki babsko namówić, cała rodzina na mnie warczy, to samo miałem jak do Włoch się wybierałem , ale wtedy byłem kawalerem, a teraz mam jeszcze potomstwo. Przepraszam wszystkie panie za 'babsko" ale mnie cierpliwości już brakuje
Zabierz żonę na kanary najlepiej pod koniec listopada na 2 tyg.jak już w Polsce pogoda zdąży upodlić.Pojedz w najpiękniejsze miejsca , po powrocie sama powinnavCię namawiać do wyprowadzki :D

Awatar użytkownika
ewita170
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 52
Rejestracja: pn, 12 mar 2012, 15:16
Lokalizacja: Costa del Silencio Arona

Re: Powrót do Polski

Post autor: ewita170 » pn, 10 cze 2013, 11:20

Święta racja, wystarczy raz zobaczyć Wyspę, aby się w niej zakochać, a klimat dla dzieci jest super, to o nich trzeba myśleć, my wyjechaliśmy z PL ze względu na synka, miał pół roku, groziła mu astma oskrzelowa, nie zastanawialiśmy się długo gdy lekarka powiedziała, że jeśli mamy możliwość wystarczy zmiana klimatu, teraz syn ma 6 lat i tak szczerze może ze dwa razy złapał jakieś lekkie przeziębienie, nie zamierzam wracać do Polski choćby miał mi ktoś za to zapłacić, nawet żyjąc skromnie z jednej pensji, wolę tutaj "klepać biedę" niż w PL
Pozdrawiam

Romano
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: ndz, 14 cze 2009, 12:18
Lokalizacja: Gran Canaria/Polska

Re: Powrót do Polski

Post autor: Romano » pn, 10 cze 2013, 11:52

My z żoną podjeliśmy ostateczną decyzję o wyprowadzce po tej zimie która trwała 7 miesięcy.Również ze wzgledu na zdrowie żony(astma),zatoki ,w polsce non stop jest chora , zawsze podczas pobytu na kanarkach cudownie zdrowieje i ja również się tam dużo lepiej czuje.Ostatnio dopiero po tyg. odzyskaliśmy węch będąc na kanarach :shock: .Ubrania podczas zimy w których polecieliśmy były okopcone od zapachów z kominów domków jednorodzinnych w których sąsiedzi spalają wszystko co przyjmie ogień. My tego zapachu nie czulismy na sobie a po tyg. jak organizm sie przestawił było czuć smród spalenizny od tych kurtek.Ale ubrania to pikuś , gorsze jest wdychanie tego powietrza które prowadzi prosto do zachorowań na raka.Lepiej żyć skromnie ale zdrowo na kanarach niż na wysokim poziomie w polsce. Co po domu z ogrodem w PL jak tylko 4 miesiace z niego można korzystać i to pod warunkiem że nie pada,sasiad nie rozpalił opon itp. i nie ma inwazji komarów.

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Powrót do Polski

Post autor: Dzidek » wt, 11 cze 2013, 05:48

Hejka
Romano pisze:My z żoną podjeliśmy ostateczną decyzję o wyprowadzce .Lepiej żyć skromnie ale zdrowo na kanarach niż na wysokim poziomie w polsce. Co po domu z ogrodem w PL jak tylko 4 miesiace z niego można korzystać i to pod warunkiem że nie pada,sasiad nie rozpalił opon itp. i nie ma inwazji komarów.
Zapomniałeś dodać,że ten wysoki poziom często okupiony jest,brakiem czasu by tymi szczytami się cieszyć...
Ale z innej beczki.
-Wracając z Danii,wiozłem maszt do deski na dachu,oczywiście policja w Polsce się przyczepiła(Swinoujście) i musiałem go...uciąć bo dla policjanta obrys samochodu to dach,oczywiście były tam inne wątki debilizmu ale to skrót taki...Coś w stylu albo tniesz albo dowalę wymuszenie)
-Dzwonie do sanepidu pierwsze co słyszę od kierowniczki(Kamień Pomorski) to:-Tylko niech się pan nie zdziwi...z odpowiednią tonacją..oooo przepraszam w kawce przeszkodziłem?
-Zaparkowałem samochód u znajomego pod domem(Dziwnówek),on też,dostaliśmy mandaty za wjazd pod zakaz(nie dotyczy mieszkańców)zaś gdy to zostało wyjaśnione,nagle okazało się ,że to pas zieleni...(droga gruntowa).
-(Międzyzdroje)robiłem serwis u znajomego z boku jakiś handlarz wystawia kolumny i na maksie muzyczkę umpa umpa ,podszedłem,poprosiłem o ściszenie,na co:nie mogę jak już to głośniej bo ma taki humor...zareagował jak jego klientele ostrzegłem,że kupując tu promują chamstwo i prostactwo..Nie omieszkał po pewnym czasie upomnieć mnie o brak kultury...
Więc co wracamy?
Pozdrawiam.
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

fantozzi
Gość
Gość
Posty: 4
Rejestracja: sob, 30 mar 2013, 20:29

Re: Powrót do Polski

Post autor: fantozzi » śr, 12 cze 2013, 16:55

zgadzam się z wami w100% :D Smród dymu i pompowanych szamb doprowadza mnie do rozstroju nerwowego, nawet latem na wodę grzeją paląc co się da. A przecież wieś jest zgazyfikowana, ale mówią że drogo, dopiero jak pokazałem rachunki sąsiadowi że nie przekroczyłem 3500pln za cały rok gazu.powierzchnia 240m2, to się dał przekonać. ale od 2007 roku nie moglem okna nawet uchylić, przez jego komin. I to tylko mały pikuś po tych 15 latach w Italii to ja tu w ogóle nie mogę się odnaleźć. Ludzie są inni, widocznie przed emigracja też taki byłem, a teraz to widzę. Totalny brak kultury, arogancja, chamstwo i te firmy bez fachowców, wszędzie szkłem dupę wycierają, nie można się doprosić o rzetelna usługę. Policja szuka dziury w całym przy kontroli drogowej, a jak coś się dzieje to przyjeżdżają po godzinie i dalej ,albo wcale, o medycynie nie wspomnę, a teraz PO z tuskoh--em przygotowali niewolniczą ustawę dla ludzi pracy. Naprawdę dość tego mam dość, chcę do cywilizacji i ludzi tych normalnych.
Jak szukać lokum w strefie nie turystycznej, i którą wyspę polecacie.

Romano
Uczestnik
Uczestnik
Posty: 73
Rejestracja: ndz, 14 cze 2009, 12:18
Lokalizacja: Gran Canaria/Polska

Re: Powrót do Polski

Post autor: Romano » śr, 12 cze 2013, 22:10

fantozzi pisze:zgadzam się z wami w100% :D Smród dymu i pompowanych szamb doprowadza mnie do rozstroju nerwowego, nawet latem na wodę grzeją paląc co się da. A przecież wieś jest zgazyfikowana, ale mówią że drogo, dopiero jak pokazałem rachunki sąsiadowi że nie przekroczyłem 3500pln za cały rok gazu.powierzchnia 240m2, to się dał przekonać. ale od 2007 roku nie moglem okna nawet uchylić, przez jego komin. I to tylko mały pikuś po tych 15 latach w Italii to ja tu w ogóle nie mogę się odnaleźć. Ludzie są inni, widocznie przed emigracja też taki byłem, a teraz to widzę. Totalny brak kultury, arogancja, chamstwo i te firmy bez fachowców, wszędzie szkłem dupę wycierają, nie można się doprosić o rzetelna usługę. Policja szuka dziury w całym przy kontroli drogowej, a jak coś się dzieje to przyjeżdżają po godzinie i dalej ,albo wcale, o medycynie nie wspomnę, a teraz PO z tuskoh--em przygotowali niewolniczą ustawę dla ludzi pracy. Naprawdę dość tego mam dość, chcę do cywilizacji i ludzi tych normalnych.
Jak szukać lokum w strefie nie turystycznej, i którą wyspę polecacie.
To,gratulacje za tak niski rachunek, ja za 240m zapłaciłem 6000pln za gaz ziemny i tylko za sezon grzewczy , sąsiad w domu pali gazem ale ma w budynku działalność i tam juz jest wolna amerykanka,śmieci,plastik,itp.Okna nie otworze.
Polecam Gran Canarie za najlepszy klimat zwłaszcza w zimie,mniej wiatru wyższe temp. Niz na innych wyspach.Co do miasta to Las Palmas jest super,duzo możliwości i mozna osiedlić sie np. Na osiedlu Siete Palmas gdzie mieszkasz jak w kurorcie(wspólne baseny osiedlowe) , blisko do super plaży Las Canteras i centro comercial oraz komunikacji miejskiej.A do kurortu tylko 50 km .

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Powrót do Polski

Post autor: Dzidek » ndz, 16 cze 2013, 11:15

Witam
Też się nie raz spotykałem z takim "opalaniem",jednak to niekoniecznie(nie zawsze)świadczy o złej woli.Jest to naturalnym następstwem,tego jak państwo dba o nas:bieda.Właśnie to skłoniło mnie do podjęcia decyzji o wyjezdzie z kraju.Nie koniecznie musiały to być kanary,w każdym państwie ,gdzie pracowałem moja praca zaspokajała potrzeby mojej rodziny z jednym wyjątkiem:Polska.Nie jesteśmy oczywiście wyjątkiem,jako kraj i możliwe,że to tylko moje odczucia,ale takiej polityki,gdzie:
-ucina i utrudnia się wszystkie małe przedsięwzięcia(od sanepidu po całą resztę)
-politycy zajmują się puszczaniem słodkich bąków i medialnymi promocjami,zamiast swoją pracą
-gdzie babcia za brak kagańca dla psa dostaje 150 mandatu,a jakiś vip stawia auto na środku skrzyżowania i ma to w d...e
-policjant( w większości) to tłuk co się mści za niepowodzenia w podstawówce
-biurokracja,urzędnicy,sądy,służby,politycy,państwo itd itp są ponad prawem i nie oni nam a my im służymy
-polityka pro rodzinna oferuje na 10-kę dzieci tyle co w innych krajach na 1-o
nigdzie w tak drastycznym przerysowaniu nie widziałem( tak są inne kraje ale ja zaliczamy do ponoć 3-ich).
Mógł bym tak wymieniać bez końca,a są to moje osobiste odczucia i doświadczenia,i niestety z przykrością stwierdzam:zostawiam wam to wy moi politycy i urzędasy,poniewierajcie sobie ale nie mną.Wykończyło mnie zwożenie pieniędzy do tej dziury bez dna i bez perspektyw.Ponadto nie będę tym co ostatni gasi światło w tym burdelu.
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

tatko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 293
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 08:48

Re: Powrót do Polski

Post autor: tatko » ndz, 16 cze 2013, 11:52

czyli co ? Wrzesień? Zrobisz niezłe zamieszanie.
U Córki w szkole jest Polka w klasie o rok niżej i nieźle sobie daje radę- jak jeszcze dojdzie Twoja Córka to powstanie legenda o zdolnościach Polaków jako Narodu :D

Awatar użytkownika
Dzidek
Zaawansowany
Zaawansowany
Posty: 488
Rejestracja: wt, 23 lis 2010, 09:34
Lokalizacja: Polska

Re: Powrót do Polski

Post autor: Dzidek » ndz, 16 cze 2013, 12:55

tatko pisze:czyli co ? Wrzesień? Zrobisz niezłe zamieszanie.
U Córki w szkole jest Polka w klasie o rok niżej i nieźle sobie daje radę- jak jeszcze dojdzie Twoja Córka to powstanie legenda o zdolnościach Polaków jako Narodu :D
Hejka tatko :D chciałbym ale to nie tylko ode mnie zależy.Co się tak opierdzielasz na blogu?Pozdrawiam dziewczyny i chłopaków :D jak co dawaj na skypa.
Pozdrawiam
Widzisz? Nie widzę...Aaaaaa widzisz

Waldek
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 191
Rejestracja: ndz, 18 sty 2009, 21:18
Lokalizacja: San Agustin / Gran Canaria

Re: Powrót do Polski

Post autor: Waldek » ndz, 16 cze 2013, 22:51

fantozzi pisze:zgadzam się z wami w100% :D Smród dymu i pompowanych szamb doprowadza mnie do rozstroju nerwowego, nawet latem na wodę grzeją paląc co się da. A przecież wieś jest zgazyfikowana, ale mówią że drogo, dopiero jak pokazałem rachunki sąsiadowi że nie przekroczyłem 3500pln za cały rok gazu.powierzchnia 240m2, to się dał przekonać. ale od 2007 roku nie moglem okna nawet uchylić, przez jego komin. I to tylko mały pikuś po tych 15 latach w Italii to ja tu w ogóle nie mogę się odnaleźć. Ludzie są inni, widocznie przed emigracja też taki byłem, a teraz to widzę. Totalny brak kultury, arogancja, chamstwo i te firmy bez fachowców, wszędzie szkłem dupę wycierają, nie można się doprosić o rzetelna usługę. Policja szuka dziury w całym przy kontroli drogowej, a jak coś się dzieje to przyjeżdżają po godzinie i dalej ,albo wcale, o medycynie nie wspomnę, a teraz PO z tuskoh--em przygotowali niewolniczą ustawę dla ludzi pracy. Naprawdę dość tego mam dość, chcę do cywilizacji i ludzi tych normalnych.
Jak szukać lokum w strefie nie turystycznej, i którą wyspę polecacie.
Witam wszystkich podobnie myślących - jak powyższy cytat.

Nie wiem czego oczekujecie przyjeżdżając na Kanary, ale tu też spotkacie się
z podobnymi problemami i zachowaniem ludzi ( no nie palą opon w piecach :) ).

Służę przykładami.
- totalny brak kultury / tu jest to na porządku dziennym, kto nie spotkał się z sytuacją, kiedy sprzedawca , urzędnik lub inny "amigo" was obsługujący otrzymuje telefon od znajomego i rozmawia z nim całą wieczność, a ty stoisz jak "ciul" i sam nie wiesz jak zareagować, dać w mordę czy opuścić sklep, lokal, urząd...
- brak fachowców / mam jak najgorsze doświadczenia, sam czasami się dziwie , że tylko na Kanarach "fachowcy' mogą odwalić taką chałturę. Na szczęście mam zaprzyjaźnioną polską firmę budowlaną i tylko tam szukam pomocy jak potrzebuję skorzystać z usług fachowców jeżeli coś w domu jest nie tak. Naprawa samochodu, zakupy, zamawianie towaru ( wszystko teoretycznie przyjedzie za dwa tygodnie z kontynentu......ha,ha,ha - czekasz miesiącami )
-policja / proszę bardzo dwa przykłady. Sąsiad, Niemiec, odwoził na lotnisko 3 kolegów. Tylko on w samochodzie nie miał zapiętych pasów. Autostradowa policja stwierdziła , że wszyscy czterej byli nie zapięci, nie było dyskusji, otrzymali mandaty 4 x 150 €, zapłacili bo nie chcieli spóźnić się na samolot.
Inny przykład - polska firma budowlana, człowiek podjeżdża pod remontowany dom, wyładowuje kilka worków cementu, dostaje mandat bo podobno zakaz parkowania, obok stoi kilkanaście innych samochodów, ale to znajomi policjantów , kanaryjczycy, są inaczej traktowani , tam policja nie interweniuje .........
- medycyna / straszne kolejki, byłem świadkiem kiedy kobieta z atakiem astmy? , dusznościami, omdleniami, czekała w kolejce na korytarzu , personel medyczny przechodził obojętnie a to inni pacjenci pomogli kobiecie, przynieśli kilka krzeseł i ją na nich położyli, czekała w dalszym ciągu ale w pozycji horyzontalnej......horror !
- niewolnicza ustawa dla ludzi pracy? / tu gdzie bezrobocie wśród młodzieży wynosi chyba z 70%, a całkowite przekracza 30% ludzie przełknęli by każdą ustawę pod warunkiem, żeby było tyle pracy co w Polsce...

Reasumując, myślę że należy zachować trochę umiaru w krytykowaniu Polski, Polaków itd... bo nigdzie nie jest idealnie, a w szczególności na Wyspach Kanaryjskich

Pozdrawiam

tatko
Zaangażowany
Zaangażowany
Posty: 293
Rejestracja: czw, 20 paź 2011, 08:48

Re: Powrót do Polski

Post autor: tatko » pn, 17 cze 2013, 08:05

Widać dobrą wyspę wybrałem ale na szczęście niczego z tego o czym mówisz nie doświadczam.
Policia Local mnie kocha i pytają tylko kiedy zmienię matriculacion - to im mówię że za jakiś czas. A mandat to tylko cholerna faszystowska organizacja Guardia Civil- obyś franco się w piekle smażył :twisted: .
W urzędach i biurach strasznie chcą pomagać jak mówisz łamanym hiszpańskim- standard obsługi nieporównywalny.
Naprawa samochodu- dostając fakturę od tallera dostajesz GWARANCJĘ na wykonaną pracę- dla mnie szok bo w autoryzowanych serwisach w Polsce przyzwyczaiłem się do prób oszustw i pseudowymian.
Budowlańcy? nie mam pojęcia ale jak mi wymieniali drzwi w mieszkaniu(z framugą) to w 1h było wszystko skończone i posprzątane.
Medycyna: nie korzystam a jak musiałem (Córka musiała dostać certificado do szkoły) to załatwili mnie bez papierów- tylko prosili żeby dowieźć.
Chamstwo tutaj?
To juz z kosmosu- milszych i fajniejszych ludzi nie spotkałem mimo że zdarzyło mi się w życiu przebywać w różnych miejscach.
Że się nie płaszczą przed klientem? a przynajmniej nie przed b.ważnym i zadętym? Widziałem nawet jak dla zdenerwowania i zbycia chamskiego angola szef dzwonił do pracowniczki z pokoju obok i go obgadywali gdy ten siedział przed biurkiem :D
Po prostu inne priorytety- kiedy dasz im znać że uważasz się w jakiś sposób za lepszego- to oni czują się w prawie potraktować cię tak jak na to zasługujesz.
Mi się to podoba.
Gadki o bezrobociu? to juz nawet nie mam siły- pojedź do Polski i znajdź pracę pogadamy, tu bez problemu, zawsze. Na bezrobocie przechodzi się również po to żeby dostać dofinansowanie do otwarcia SexShopu czy kawiarni- bo jak pracujesz to dofinansowania nie ma.
Ty chyba jednak szukasz czegoś w rodzaju Bermudów ze znjacznie bardziej merkantylnym otoczeniem co?

Odpowiedz

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości